Skocz do zawartości
Tester

Szpiegowanie przez ipada

Rekomendowane odpowiedzi

Firma zasponsorowala czesci pracownikom nowe ipady. Oficjalnie zeby wygladac bardziej pro i zwiekszyc nasza wydajnosc. Nieoficjalnie mowi sie ze w ten sposob firma moze kontrolowac co robimy i co gorsza gdzie jestesmy. Pamietam afere z apple sprzed roku kiedy okazalo sie ze iphone zapisuje lokalizacje uzytkownika bez jego wiedzy.

Pewien jestem ze z ipadem jest podobnie i pracodawca technicznie rzecz biorac moze sledzic pracownikow: co robia i gdzie robią.

Pytanie do wiedzących...

Jak to sprawdzić? I jak się zabezpieczyć? Czy tryb samolotowych załatwi sprawę?

Pozdro

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalatwi, najprostsza metoda to aplikacja moi znajomi.

Ale zawsze wymagana jest zgoda usera.

Jest jeszcze aplikacja w stylu where is my iphone/ipad :-)

Tryb samolot musi wylaczac wszelkie nadawcze tryby ze wzgledow bezpieczenstwa

No i na koniec zawsze mozesz kupic sobie metalowe etui :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w iPad ale w iPhone jest w Ustawieniach zakładka Prywatność po wejściu do niej są Usługi lokalizacji po wejsciu mozna je wyłączyć lub właczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze moge wylaczyc lokalizacje ale firma moze miec dostep typu 'super user' albo aplikacje ktora dziala niezaleznie na wyzszym levelu dostepu.

Podobno operator moze podsluchiwac otoczenie telefonu komorkowego nawet jesli telefon jest wylaczony (o ile bateria jest w telefonie) bez wlaczania komorki.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz mocno naciagnieta teoria spiskowa :-)

W trybie samolot telefon musi spelniac okreslone zalozenia i to MUSI bo takie sa przepisy bezpieczenstwa.

Glownie chodzi mi o przeloty samolotem, badania specjalistyczne itp.

Jezeli telefon w tym trybie mialby furtke.... to by raczej nie dostal zgody na dystrybucje w Europie

"W trybie Samolot funkcje łączności bezprzewodowej telefonu iPhone, iPada i iPoda touch są wyłączane w celu dostosowania się do przepisów linii lotniczych."

http://support.apple.com/kb/HT1355?viewlocale=pl_PL&locale=pl_PL

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek dla pewnosci nie chodz z tym do kibelka bo moze jeszcze podglad z kamerki maja, a juz napwno nie zagladaj na portale co Ci zona znalzla :police:

Takie czasy, na androidzie zeby pewne aplikacje dzialaly google wymaga lokalizacji chcoc da sie to wylaczyc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez odbior sygnalu gps nie podlega pod to. Wiec owszem urzadzenie moze byc offline ale moze caly czas zbierac informacje o swoim polozeniu i wyslac je kiedy bedzie online

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pracuje w banku i ma w telefonie zainstalowaną aplikacje śledzącą, nawet sam do końca nie wie jakie ona ma możliwości.

Oczywiście pracodawca się z tym absolutnie nie ukrywa. I to jest droga, w którą pójdzie większość firm. Nikt nie będzie robił nić z ukrycia.

Inny z koli kolega ma telefon firmowy na podsłuchu, wszystko jest rejestrowane. I też oczywiście pracodawca o tym, zgodnie z prawem poinformował swoich pracowników. Jak ci się nie podoba możesz się z zwolnić.

Takie przyszły czasy o których nawet nie marzyli najwięksi dyktatorzy systemów totalitarnych.

Konkluzja jest taka, że jak ja Cię pracodawca o tym nie poinformował to prawdopodobnie tego nie robi.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet jak szpieguje i nie poinformował to nie może użyć tego argumentu do zwolnienia czy w sądzie

sami montowaliśmy GPSy w samochodach i wszyscy o tym zostali poinformowani jak pisze zulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje podsłuchiwania czy śledzenia bez poinformowania mogą być bardzo poważne. A przecież w firmie pracują ludzie. Jedni gadatliwi mniej inni bardziej prędzej czy później to wyjdzie na jaw.

Inną sprawą są podmioty, które nie muszą o tym informować. Podobno służby specjalne mają aplikacje, która w sposób nie do końca ustalony mogą wgrać (celowi) na telefon. Program ten robi zdjęcia. Po pewnym czasie dysponują trójwymiarowym obrazem otoczenia w którym się najczęściej poruszasz.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne softy umożliwiają różnego rodzaju metody zarządzania "flotą" urządzeń z jabłkiem..

http://support.apple.com/kb/DL1466?viewlocale=en_US&locale=en_US

Famoc

itp

Rzucam tak trochę hasłami - nie wnikałem w dokładne możliwości różnych softów - ale jak trzeba to można doczytać.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje podsłuchiwania czy śledzenia bez poinformowania mogą być bardzo poważne. A przecież w firmie pracują ludzie. Jedni gadatliwi mniej inni bardziej prędzej czy później to wyjdzie na jaw.

Inną sprawą są podmioty, które nie muszą o tym informować. Podobno służby specjalne mają aplikacje, która w sposób nie do końca ustalony mogą wgrać (celowi) na telefon. Program ten robi zdjęcia. Po pewnym czasie dysponują trójwymiarowym obrazem otoczenia w którym się najczęściej poruszasz.

Myślę że to już Matrix :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że Telefon moze działać jak podsluch wiadomo było 8 lat temu wlasnie tylko,że bateria musiała być wlorzona.Gorzej jak operator Zmienia numer co jakiś czas Np tydzień.Sam miałem kiedyś podsluch na telefonie domowym No i próbowali mi sie na kom dostać.Pamientam,ze jak na domowym był to strasznie sie rozmawiało niewyraznie.Kiedys czytałem ,ze nagrywaja każda rozmowę w której sa urzyte jakieś konkretne słowa Np bomba itp ale to w stanach ale nie dałbym sobie za to palca uciąć. Tester a czym sie zajmujesz jak mozna wiedzieć ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Kiedys czytałem ,ze nagrywaja każda rozmowę w której sa urzyte jakieś konkretne słowa Np bomba itp ale to w stanach ale nie dałbym sobie za to palca uciąć.

takie systemy istnieja tez od dawna ;)

jeden z takich systemow instalowalismy juz w 2000 roku w jednej z firm w Warszawie

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie o aplikacji cerberus . nie wiem czy działa z iphonem ,może nagrać film zrobić fotki i filmy , zapisać nr połączeń i inne cuda , pełna inwigilacja! itp... :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze moze , bo Android jaki jest taki jest - otwarty :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

a jak wysoki jest poziom bezpieczenstwa na androidzie, przy logowaniu sie np.do banku online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze nie chodzi o system tylko o program ktory dziala w tle.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.