Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,polega on na tym,że dowiedziałąm się od sprzedawcy w sklepie iż nie da się wywiercić otworów w akwarium na docelowy komin... mam akwarium 200l bez komina , zamierzam dopiero wkleić.

Czy naprawdę w baniaku nie da się wywiercić dziur ?

EDIT:

Poprawilem tytul zeby byl bardziej czytelny

Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zwróciłam uwagi czytając forum jak wy to robiliście... kupiłam baniak zupełnie bezsensownie :o bo co mi po nim teraz :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Można wyciąć otwory jak najbardziej,Daniel wskazał by poszukać na forum bo tematy były już.

wskazałem by poszukać - i tak zaraz by "zielony " @Tester to napisał i zamknął - ponieważ temat nie raz wałkowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest dość prosta.. ostatnio wierciłem u siebie i powiem że więcej strachu niż roboty.

Potrzebne ci będzie wiertło diamentowe do szkła, plastelina, kawałek styropianu i troche szczęścia :)

Z plasteliny robisz taki jakby mur do o koła miejsca w którym chcesz wywiercić dziurę (chodzi o to żeby nalać wodę i żeby nie wyciekała bokami... w styropianie wiercisz dziurę tym własnie wiertłem, ustawiasz steropian z dziurą w miejsce wiercenia i później wiercisz. Ten styropian jest potrzebny po to aby wiertło nie suwało się na boki.. Bardzo ważne żeby w miejscu wiercenia była ciągle woda...i wiercimy nie używając siły. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiertło koronkowe plastelina sporo wody i wkrętarka lub wiertarka ,żaden problem z wierceniem powolutku delikatnie i do przodu


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...

Dajcie spokuj. Z naszego punktu widzenia jest to moze i proste ... Film, ktory wstawil przedmowca pokazuje zawodowcow, ktorzy wierca 30 dziur dziennie zajadajac przy tym bulki. Gdybym podejrzewam pokazal swojemu ojcu ten film to tez by sie zastanawial gdzie znalezc miejsce na zrobienie tych dziur aby nie zalac kompletnie podlogi :) chociazby ...

Tak naprawde wiercenie nie jest trudne ale nie jest i latwe. Troche cierpliwosci i pamietaj o tym ze przy wierceniu dziur w szkle nie naciskamy za mocno.

Tutaj filmik bardziej amatorski ...

PS. jedyne szklo ktorego nie da sie wiercic to szklo temperowe. Warto spytac czy szklasz zrobil akwarium z takiego szkla. Jesli tak to nie da sie wywiercic dziur.


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, co innego wiercenie w boku, lub tafli szkła przed sklejeniem, a co innego wiercenie w dnie sklejonego zbiornika, kilka centymetrów od ścianek bocznych.

Nie możesz oddać tego akwarium i zamówić z otworami pod przeloty?

Albo pomyśl o pudełku przelewowym.

W każdym bądź razie jeśli tego sama nie robiłaś wcześniej, to polecam wizytę u szkalrza z tym baniakiem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam tez bym tego nie dotknal :)

szklarz pewnie siedzi w fotelu i pali blanta jak sie wycina samo ,,:) a nie walczy z wkretarka i plastelina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze też można podnieść ścianki akwarium i dokleić komin zewnętrzny:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu zamówiłem zbiornik 1200 l z dwoma otworami przelewowymi fi 60mm.W obiegu miały byc 3 pompy 3500l/h.Okazało się w praniu że otwory wyrabiają 1 pompę i to z problemami .Majac zalany baniak 1000l wody,tarczówką i brzeszczotami do ceramiki wyciałem przelew i dokleiłem komin zewnętrzny.Strachu było więcej jak roboty.Zbiornik stoi do dzisiaj i cieszy moje oko.Bez paniki .Wszystko da się zrobic ,ale proponuję pomoc jakiegos zawodowca.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez czeka wiercenie otworów i przed wierceniem docelowego radze wywiercic w zbednym kawałku szkła otwór z zachowaniem odległosci jaki chcemy osiagnac przy brzegu szkła w docelowym baniaczku. Pozniej tak jak na filmie plastelina, przyklejamy szkło z wywierconym otworem (wiertło nie bedzie uciekac na boki na poczatku wiercenia) zalewamy woda miejce wiercenia z pół kilo szczescia by sie przydało i do przodu (tak to sobie wymysliłem)

Edytowane przez dolec (wyświetl historię edycji)

85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziÄki za pouczenie odnoĹnie regulaminu.

Czyli jednak siÄ da wywierciÄ,muszÄ pokazaÄ mojemu M film,bo on twierdzi,ze siÄ nie da,i Ĺźe nie ma takiego wiertĹa...ostatecznie dam akwarium do szklarza co by nie robiÄ sobie kĹopotu :)

DziÄki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się jak nie będzie chciał wyciąć a już na pewno nie będzie brał odpowiedzialności jeśli pęknie podczas wiercenia.Przypuszczam,że jeśli już to wklei nową szybę z wcześniej zrobionymi otworami.Zapytać zawsze warto. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wycialem dwa otwory 30mm zwyklym dremelem z tarcza diamentowa. Nie sa idealnymi okregami - ale i tak wyszlo super


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.c...&v=Cmhu7uxPIm4#

Bardzo spodobał mi się ten sposób, przyznam, że nie znałem. Sam też miałem podobny problem, bo nie chciałem komina ani sumpa, chociaż wszyscy mówili , że ma być. Ja chciałem po swojemu. No i musiałem wiercić otwór w sklejonym zbiorniku, nie ja tylko szklarz . Zrobił to bez problemu. Wiedząc, że natym zbiorniku nie będzie koniec, zakupiłem wiertła i do przodu . nie jest żle, tylko trzeba powoli. Jak z wszystkim w morszczyżnie :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wycialem dwa otwory 30mm zwyklym dremelem z tarcza diamentowa. Nie sa idealnymi okregami - ale i tak wyszlo super

witam kolegę, mam pytanie czy widziałeś ten filmik z rurkami przelewowymi zamiast dziur na jakiej zasadzie to działa że zaciąga wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz,wkretarka i powolutku....tez to ostatnio przerabialem w 420-ce ,3 otwoty i nie taki daiabel straszny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.