Skocz do zawartości
aqua skalar

Problem z wyciszeniem akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale ostateczne zalanie i odpalenie mojego zbiornika przeciąga się w nieskończoność i to w głównej mierze ze względu na zbyt głośną pracę pompy/całego zestawu. Akwarium małe ok. 30 litrów z panelem, za pompę obiegową robi Hydor piko 400. Pompa ta pracuje już u mnie od dłuższego czasu i niestety wygląda na to, że dotrzeć, w żaden sposób się nie zamierza. Macie może jakieś pomysły jak można by ją wyciszyć? Obecnie gdzie tylko jest to możliwe połączenia na wężu silikonowym + bardzo miękka gąbka jako podstawka i niestety zero efektu :(.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem mały test. Pompa z panelu powędrowała do zbiornika głównego i niestety po kilku minutach okazało się, że pompa staje się odpowiednio cicha tylko wtedy, gdy znajduje się w odl. większej niż 10 cm od szyb akwarium. I trzymana jest przeze mnie, za kabel, w ręku. W każdym innym wypadku staje się nieznośnie głośna :(. Trochę jeszcze powalczę, jak nic z tego nie wyjdzie jutro kupuję mały kubeł i kilka litrów podłoża ada.

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej zmienić pompe?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pompa staje się odpowiednio cicha tylko wtedy, gdy znajduje się w odl. większej niż 10 cm od szyb akwarium. ...

Pompa od tego nie staje się cichsza, tylko nie wprowadza otoczenia w słyszalny rezonans i wibracje. Jest cały czas źródłem takich samych wibracji, bo prawdopodobnie ma byle jak wykonany wirnik lub jego łożyskowanie. Spróbuj zrobić to, co Ci sugerowano. Martwił się będziesz dopiero wtedy, gdy to nie pomoże.

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw,że tak mała pompka może wydawać jakieś dźwięki,raczej z nią jest coś nie tak.Moja NJ1200 w kostce jest bezszelestna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wibracje w części telefonów (zamiast dzwonka) też są generowane przez malutki (wymiary w milimetrach) silniczek z mimośrodowo podłączonym, wirującym obciążeniem. W kieszeni nic nie słychać, ale na blacie biurka czy szklanej powierzchni hałas jest niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 90 postow w >>TYM<< watku walkowanym przez ostatnie pare tygodni a Ty nowy zakladasz?

Prosze kontynuuj tam

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.