Skocz do zawartości
tomorbk

Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie, odpalilem wlasnie filtr RO+DI wszystko fajnie jest TDS pokazuje 0 ale strasznie wolno mi ta woda leci w ciagu 20 min zebralo sie moze okolo litra, nie jest to chyba normalne, mozna to jakos przyspieszyc?


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka membrana (50,75, 100 ?) i jaki ogranicznik ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

membrana 75 a ogranicznik taki jaki dali w zestawie w acroporze, filtr firmy aquafilter

o ile to mozna nazwac ogranicznikiem bo to bardziej wyglada jak zwykla zlaczka przelotowa

Edytowane przez tomorbk (wyświetl historię edycji)

aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogranicznik-przeplywu.jpg

Takie coś ? :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz chyba wiem gdzie problem podjade jutro do erybki bo spieszno mi z woda w sobote mi skala przyjedzie musze zebrac 300litrow to co mi dali w acroporze to zwykla zlaczka przelotowa...


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy membranie 75, ogranicznik powinien być 420.

Ale tak czy siak, proces zbierania wody RO jest bardzo.... długi, teoretycznie membrana 75 powinna wyprodukować 280 litrów wody na dobę :) także cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem cierpliwy tyle ze w sobote mi chcac nie chcac skala przyjedzie i musze ja gdzies dac..


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zawsze możesz się ratować wodą z podmianek od kolegów z okolicy. Także spoko dasz radę.

A ogranicznik...... być musi. Jeśli go nie masz to nie używaj filtra RO bo rozwalisz membrane.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki niemu, wymuszany jest specjalny obieg wody, bez niego woda leci ....... ot tak bez żadnego oporu. Kiedyś czytałem że właśnie w taki sposób można szybko zwalić sobie membranę. (jak sobie przypomnę źródło tej informacji to wkleję na forum)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki ogranicznik z zaworkiem. Ile sie nerwów najadlem przy zakladaniu akwarium jak mi czysta woda nie leciala a ścieków dużo :) a ja po prostu byłem zdania, ze zaworek musi byc otwarty aby woda leciala... Ale membranie nic nie jest.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z ta woda z podmiany tez ciezko bo juz pisalem w dzialem przyjme i cisza...


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież do skały nie potrzebujesz pełnego baniaka. Do soboty dużo czasu, nazbierasz tyle aby przykryc skale, zrobisz solanke i zalejesz. Resztę bedziesz zbierał w wiadrze, robił solanke i dolewal do akwarium. W czym tu problem.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.