Skocz do zawartości
pawoj1

czyszczenie szyb z zewnątrz akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie banalne pytanie, czym czyścicie szyby akwarium z zewnątrz? Pytam bo ja robię to ręcznikami papierowymi z niewielką ilością płynu do mycia szyb- pierwsze czyszczenie a potem jeszcze suchy ręcznik. Ale jeżeli wcześnie była choćby kropla wody z akwarium to pomimo wielokrotnego przecierania szyb po chwili wychodzą delikatne białe smugi. I odnowa czyszczenie i tak w kółko. Macie może jakieś swoje sprawdzone sposoby ?


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak ty,tylko zamiast płynu to wodą żeby się nie dostało żadne świństwo do akwa, a słyszałem ze ścierka z mikro fibry jest dobra ale nie miałem okazji spróbować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po umyciu użyj preparatu "Acrlic/Glass Cleaner-Polisher" f-my Kent i na bardzo długo będziesz miał święty spokój z szybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta woda plus gumowa sciagaczka.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sucha mikrofibra. Schodzi wszystko i śladu nie ma bez mycia.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczniki papierowe i płyn do szyb - tylko nie psiukam na szyby a na ręcznik i dopiero czyszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę mokrą szmatką z płynem do mycia naczyń, potem przecieram wypłukaną z płynu szmatką i docieram ręcznikiem papierowym. Szmatka powinna być spłukiwana w miarę gorącą wodą (taką, aby się nie poparzyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy dużo od płynu, jeśli zostawia białe smugi, to rozróbcie go poł na pół z wodą, będzie lepiej, ja się akwariów w życiu trochę naczyściłem, najlepszy jest Mr Muscle :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn do okien i papierowe reczniki, ale tylko jak woda z akwa chlupnie po jakis robotach.

A w miedzy czasie to magnetycznym jak robie wewnatrz, to i na zewnatrz samoistnie...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda jak nigdy :)

Ja też papierowy ręcznik + psik psik, z tym że do mycia za dużo nie mam.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też psik psik ale się za każdym razem zastanawiam czy jakieś opary , drobiny nie ulatniają się i nie są pochłaniane przez taflę - dlatego psikam zawsze na dole baniaka i dopiero rozprowadzam ręcznikiem celulozowym na całą szybę


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn Clean w białej butelce najlepszy z Cleanów. Psik psik i normalna szmata kuchenna w ruch...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie robote robi rozcienczony ocet + recznik papierowy


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysta woda i papierowy ręcznik i heya, żadnych smug bez nerw czy cos tam sie dostało do wody


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.