Skocz do zawartości
Marcin14

Windows 8 czy warto? plusy i minusy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was windows 8 w swoim komputerze?

Jak się pracuje? W tej chwili mam windowsa 7 i bardzo mi się podoba, ale zawsze chce się iść z techniką do przodu ;)

Jakie są wasze plusy i minusy jeśli chodzi o użytkowanie? Jak z "bajerami"? Muszę jeszcze w tym miesiącu sformatować sobie hdd'ka i zastanawiam się nad spróbowaniem nowego windowsa.

Acha... jedno z najważniejszych pytań, jak jest z używaniem w tym samym czasie np. odtwarzacza muzyki, przeglądarki i np. gg czy skypa? Czy jest to w miarę wygodne, czy trzeba przechodzić między tymi oknami? Do tej pory wszystko odbywało się na pulpicie, natomiast w nowym OS jest to nieco inaczej....

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bo też jestem ciekaw,akurat wybieram laptopa i jutro mam zamiar go kupić,ale z 8-semką jest mały wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

mam 8 od 2 tygodni i gdybym ja przetestowal wcześniej to bym jej nie kupil, uciazliwa obsluga, za dużo okienek, jednym słowem nie dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już od dłuższego czasu i mi odpowiada okienka mam zsynchronizowane z programami i nie muszę korzystać w ogóle z pulpitu jak dla mnie fajna sprawa


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kwestia przyzwyczajenia się do nowej obsługi,ja myślę o 8-semce bo laptopy wymieniam raz na kilka lat,ten co mam ma już ponad 7 lat i nie chciał bym potem zostać z starym systemem,ale na siłę też nie będę kupował.Podobno potrzebuje ten system dużo RAM-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam 2,5 gb ramu nic nie przycina synchronizacja kafelek z programami więc dużo programów mam naraz aktywnych i wszystko śmiga jak tra la la


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ogarnąć. Można sobie ściągnąć darmowy Classic Shell http://classicshell.sourceforge.net/, ewentualnie Pokki https://www.pokki.co...ws-8-start-menu, albo jeszcze inne, i korzystać jak z Win 7, a po drodze uczyć się tych nowych Windowsowych wynalazków. NP. bardzo wygodnie przegląda się .pdf-y na domyślnym readerze, choć gorzej, gdy chcesz wydrukować 2 strony na jednej kartce.

Poza tym, to już praktycznie Windows 7 bez Aero, dzięki czemu działa dłużej na baterii.

Na kilkuletnim laptopie HP na dwurdzeniowym mobilnym Athlonie 1,7 Ghz i 2 GB ramu działa nie gorzej, niż Windows 7, a może nawet lepiej.

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji wykonywanego zawodu i z ciekawości, zainstalowałem W8. Jak na razie jest mimo wszystko niedopracowany, więc wróciłem do W7. Czasem bez przyczyny, nie łączy się z drukarkami sieciowymi i komputerami w sieci. Czasami gubi się kursor i trzeba resetować komputer. Dodatkowo obsługa jest trochę dziwaczna. Jednak, gdybym miał kupować nowy komputer, kupiłbym jakiegoś z W7 i za 69zł dokupił do niego aktualizację do W8. No i zastanawiałbym się, czy laptop nie powinien mieć ekranu dotykowego. Co do plusów W8, to ładuje się ekspresowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi win. 7 od naciśnięcia przycisku zasilania uruchamia się w ok 16 sekund (laptop).

A jak jest z przechodzeniem między tymi oknami? Bo rozumiem, że (np) w jednym otwieram sobie odtwarzacz, w drugim przeglądarkę. I teraz np. chcę sobie przełączyć piosenkę, mogę to gdzieś sobie z boku w jednym oknie otworzyć,czy muszę zamykać preglądarkę i wchodzić znowu do odtwarzacza? Jak z działaniem klawiszy funkcyjnych w laptopach? (z tych klawiszy korzystam cały czas, i nie wypbrażam sobie życia bez nich, a do odtwarzacza też muszę mieć prosty dostęp, cały czas coś u mnie leci...)

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Korzystam z windowsa 8 już parę miesięcy,

Na początku jak wszyscy zainstalowałem i od razu wróciłem do 7. Po rozmowie z kumplem itp wróciłem do 8.

Ogólnie trzeba się przyzwyczaić do kafelków i potem to jak dla mnie już same zalety, działa szybko i stabilnie, nie miałem problemów z żadnym ze sterowników, chociaż mam go na macu 13.

Co do przełączania kafelków, działa to jak w telefonie, musisz się przełączyć pomiędzy oknami, np kombinacja przycisk windows+ tab.

Chyba ze korzystasz z programów które normalnie jak w 7 odpalasz pod pulpitem.

Na macu wszystkie klawisze funkcyjne działają bez problemu, tak samo śmiga touchpad.

Aha i jak już się nauczysz obsługiwać kafelki to nie ma z nimi żadnego problemu, nie trzeba w ogóle używać kursora, wszystko można zrobić z poziomu klawiatury.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie (ładnie zaczynam,co?) win 8 raczej jest do urządzen przenośnych no ale jak ktoś chce to czemu nie ? miałem go ,pełną wersje i ... to nie to .Teraz myśle jak by tu zainstalować Androida na kompuer ,i myśle całkiem poważnie.

http://forum.android.com.pl/f14/android-na-komputerze-pc-189286/

http://mojdroid.pl/1430/poradnik-android-na-pc-x86

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wielkim bolem przesiadalem sie z xp na 7, z jeszcze wiekszym z 3.11 na xp ale z czasem wszystko stawalo sie latwe do oblugi - 8 sprobuje tradycyjnie najwczesniej po 1szym service packu ;)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz..win 8 jest na desktopy.Ms chce teraz zrobić systemy na tablet, smartphone i desktopy/laptopy aby wszystkie wyglądały podobnie, synchronizowaly się ze sobą aby użytkownik nie czuł różnicy iż używa innego urządzenia;) ot cała tajemnica

Wysyłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk 2


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sklepu gdzie raczy pracować moja żona wraca sporo sprzętu z tym systemem bo sobie ludzie nie bardzo z nim radzą.

Siła przyzwyczajenia jest straszna. Osobiście nie podkręcają mnie coraz to nowsze systemy i pewnie dla tego nie zamierzam nawet sprawdzać co on potrafi, może kiedyś teraz na pewno nie stracę na niego mojego drogocennego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszych komentarzy wnioskuję, że to raczej kwestia indywidualna... Ja sobie bardzo cenię mieć wszystko pod ręką-tak jak w win. 7, jeśli windows 8 ma wszystko osobno i nie da się tego "posklejać" to ten system nie będzie dla mnie.

Jest do pobrania ze strony microsoftu wersja na 90dni, warto może najpierw tak przetestować niż od razu kupować... Ja sobie w przerwie świątecznej sam wypróbuję działanie nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś jestem zarażonych do windowsa wszystkich cały czas jakieś problemy wirusy itp itp... Od kiedy kupiłem iPad wiem ze jak będę zmieniał kompa No to na pewno będzie Apple bezawaryjnosc a nie jak z windowsami cały czas jakieś komunikaty problemy bleee


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem,co ty z komputerem robiłeś, że ciągle miałeś komunikaty problemy blee. Gdy się ściąga bezmyślnie różne syfy z dziwnych stronek, to nic dziwnego, że sam się prosisz o kłopoty. U siebie na stacjonarnym mam jakiś antywirus, na laptopie nigdy nie chciało mi się go instalować - i nic. Wszystko śmiga.

Ostatnim windowsem, który samorzutnie generował błędy i bluescreeny był Millenium. XP jest dobry, 7 bardzo dobry, a 8 jest za krótko, żeby oceniać,ale pod względem stabilności nie sądzę, by był gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 8 to system napisany typowo pod palec (dotykowy ekran), jest stabilny, uruchamia się szybko, przy hibernacji uruchamianie 3-4 sek przy zapamiętanych wszystkich programach przy zamykaniu- super opcja. Popularne programy jak GG, ipla trzeba instalować ze sklepu przy wcześniejszej rejestracji na microsoft.com - zdecydowane utrudnienie. Generalnie zupełnie inny niż win 7 ale trzeba się przyzwyczaić. Za max 6 miesięcy win7 zostanie wycofany ze sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caś jak market w androidzie, są aplikacje płatne i darmowe, wczoraj szukałem w necie ipla i automatycznie zostałem skierowany do sklepu. Całe szczęście popularne programy są za free :)

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można sobie instalować programów jak w W7 a jak jest z aplikacjami na przykład do aparatu foto,sterowania do oświetlenia LED czy podobnymi ? Coś jeszcze jest mocno innego,nie dobrego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.