Skocz do zawartości
marioromario

Rafa koralowa w rekach celników teraz tvn 24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edi

Dajcie sprostowanie do Polsatu albo innych tv. Ze TVN podaje nieprawdę i wogole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilkę to się ustosunkuję.

No więc, byłem przy tej dostawie, byłem na lotnisku, razem z Pawłem naprawdę poruszyliśmy niebo i ziemię żeby nie doszło do tego co się stało. Żebyście mieli jasność sytuacji to napiszę że załóżmy hipotetycznie - z Indonezji leci do nas 500 koralowców i 500 ryb (żeby było łatwo wytłumaczyć). Zwierzęta NIE WYJADĄ z Indonezji bez odpowiednich dokumentów, nie ma takiej opcji. W pierwszym porcie lotniczym na terenie UE MUSI zostać dokonana odprawa weterynaryjna, odbywa się ona na podstawie Międzynarodowego Świadectwa Zdrowia, faktury i tego co znajduje się w boxach. W tym wypadku pierwszym portem lotniczym na terenie UE był Amsterdam. Po takiej odprawie jest wystawiany dokument CVED i kilka innych. Na każdą grupę zwierząt powinien być wystawiony osobny dokument CVED, ponieważ każda grupa zwierząt jest na innym kodzie taryfy celnej. A weterynarze w Amsterdamie odprawili wszystko jako ryby i wpisali kod tylko na ryby, więc zamiast 500 ryb i 500 koralowców wpisali w dokumenty 1000 ryb! W takim przypadku nie było możliwości żebyśmy tą przesyłkę odebrali, bo nikt by nam tego nie wydał, walczyliśmy długo, ale kiedy okazało się że nie ma możliwości żebyśmy to odebrali to jedynym wyjściem było ZRZECZENIE się odbioru przesyłki, w takim przypadku Amsterdam miał OBOWIĄZEK dołożyć wszelkich starań żeby zwierzaki przeżyły, czyli oddać je do najbliższego ogrodu zoologicznego, jak widać oddali, widocznie w Holandii nie ma ogrodów zoologicznych... W przypadku gdybyśmy nie zrzekli sie odbioru przesyłki, zwierzęta trafiłyby na Okęcie i tam spokojnie by sobie zgniły w boksach, dzięki temu że nie ma w naszym prawie celnym żadnych procedur awaryjnych na wypadek takich sytuacji...

Szkoda gadać :(


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jakiś koszmar,wystarczy wpisać w Google 'udaremnienie rafy koralowej' i są artykuły ze to wiezieniem grozi,chory ten nasz kraj


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku nalezy skonsultowac sie z adwokatem z ramienia uni europejskiej i wystosowac odpowiednie pismo do urzedu celnego w Amsterdamie i koles co stemplowal beknie wlasnym majatkiem. Urzad ma obowiazek wydac kopie protokolu zatrwierdzajacego odprawe. Tam jest stempel i identyfikator urzednika. Dalej nie musze wyjasniac. To wszystko powinno trafic do telewizji w Polsce, zdaje sie pani Olejnik uwielbia takie niuanse.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest...

ale dopiero Seb umial wyjasnic kwestie krokow podjetych dla ochrony praw zwierzat w tej sytuacji... a nie strat, ubezpieczen itp pier**l.

Skoro tak bylo najlepiej dla zwierzat to wszystko jasne, dzieki Seb.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, nielepiej, pies drapał, to było JEDYNE wyjście żeby COKOLWIEK miało jakąkolwiek szansę przeżyć, inaczej tak jak napisałem, zwierzęta zgniły by w boksach w magazynie na Okęciu. Takie durne mamy prawo, ale prawo i przeskoczyć ani obejść się tego w żaden sposób nie dało...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy na fb TVN24 nic tam nie ma? Może tam warto napisać jak było? Chcąc nie chcąc fb to teraz spora armata medialna... Tylko jak każda armata potrafi walnąć tych z tyłu.

Qlfon mobilnie

PS> chyba przestane pisać z telefonu:)

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest wiekszy sens na fb. Narazie wszystko jest jakby nie patrzec w naszym "malym" gronie i za duzo osob nie wie dokladnie o jaka firme chodzi. No chyba ze sie myle.

My troche znamy juz sytuacje i nie oceniamy pochopnie odbiorcy. Rozumiemy i wspolczujemy.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon, FB mówisz? Spójrz jakie są komentarze na Trojmiasto.pl... nikt nie da wiary firmie która miała ten transport odebrać, nie ma sensu kopać się z koniem.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie na przyszłość zrezygnować z Amsterdamu? Żona jest agentem celnym i mówi, że dużo przesyłek z Azji przechodzi przez Hamburg - piszecie, że Holendrzy różne jaja robią, no i nie ma pewności, czy następnym razem znów czegoś nie schrzanią.

BTW - będziecie skarżyć KLM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu pomyślałem że to o Was chodzi, no bo kto z Trójmiasta mógłby tyle zwierzaków zamówić .

od razu wiedziałem też że bzdury gadają bo macie gigantyczne doświadczenie i musiało być coś nie

tak z wysyłką i dokumentami skoro nie daliście rady odebrać zwierząt.

szkoda słów że urzędasy wolą żeby zwierzęta padły bo jest błąd w papierach niż je Wam dać

a potem wyjaśniać na spokojnie gdzie był błąd w dokumentach...


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pismaki zawsze zrobią tragedię bo to napędza oglądalność. Pomimo wszystko ja bym wysłał do nich sprostowanie, bo jakby nie patrzył tworzy to niedopowiedzenia i uderza we wszystkich akwarystów. Jeszcze się okaże że przemycamy i mordujemy bezbronne zwierzęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sala gimnastyczna na dwie godziny, stosowne zaproszenia do wszystkich mediow i 15 minutowe oswiadczenie i oficjalna prosba o sprostowanie blednych wiadomosci. Tu sie nie ma co zastanawiac tylko tak trzeba zrobic albo siedziec cicho i tyle.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze warszawscy celnicy to totalne debile. Jak to DHL to wcale sie nie dziwie. Chca sie wybic interpretuja wszystko po swojemu. Ciagle mam z nimi problem.... patrza na importera jak na bandyte. Wpadli na nowy pomysl naciagania ludzi blokuja towar

i kaza sobie placic za magazynowanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o widza TV to krótka informacja,mało danych,jutro,po jutrze nikt nie będzie w fali nowych wydarzeń tego pamiętał.

Współczuje właścicielom problemu i emocji.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym magazynowaniem to napewno maja w tym interes. Zupełnie jak policja z mandatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie widza TV. To akurat działa to tak " ziarnko do ziarnka i uzbiera sie.......niezły bajzel" Jeszcze jedna czy dwie takie akcje w TV które nia mają sprostowań i dopiero się zacznie jazda. Będą wracać do starych tematów jak do "zamachu smoleńskiego". Tak działa TV a potem ludzie takie opinie roznosza po świecie. Zaraz się ekolodzy obudzą i zaczną sklepy akwarystyczne obrzucać koktajlami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie przeginaj ! Celnik to celnik, skoro bledne sa papiery to nie moze tego puscic.

Takie jest prawo, taki blad popelnili w miejscu wyslania przesylki do Warszawy.

U nas celnik nie mial juz zbytnio wyjscia - nie moze lamac prawa a prawo jasno okresla zasady.

O to czy jest prawidlowe czy nie to nie lezy juz w gestii interpretacji celnika - takie zasady interpretacji mielismy juz w PRL z paczkami dla biednych.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce posluchac tych bzdur to oto link:

http://www.tvn24.pl/...

nie cierpię tej tv , to hienovizja , tylko czatują na newsa i wciskają polityczny kit , nie wiem jak można ten chłam oglądać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdynia zarobila darmwe korale i tyle...

Zaraz sie okaze ze zaczna nam zagrozone gatunki z domow zabierac, bo brak pozwolenia...

Radze zakryc akwa przescieradlem i nie chwalic sie sasiadom :mellow:

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irmina dobrze napisała: gdyby to były koty to akcja byłaby na cała Polskę, nikt by kotka nie zostawił w pudle, a korale? jakieś rybki? Burżujskie zachcianki, pewnie z tego jeszcze panie marichuanine robią....

Darecky ma dobry pomysł - walczcie o dobre imię bo wieszać psy jest łatwo, konkurencja jak widać też już zaciera łapki. To jest duży biznes i jak widać nie ma litości i miękkiej gry.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenon - złożyliśmy już w piątek reklamację do KLM-u. Tak, sprowadzaliśmy również przez Hamburg, ale to zależy również od exportera - w zasadzie prawie zawsze były jakieś jaja, nie pamiętam "normalnie" odebranej dostawy:)

Wiem, ze nie możemy tego tak zostawić - pomysł z konferencją prasową bardzo mi się podoba, ale obawiam się, ze się nie powiedzie.

Przede wszystkim musimy powalczyć przed Urzędem Celnym i a to jak pewnie sobie wyobrażacie będzie jak walka Goliata z Dawidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irmina, Przemek, Seb.

Uważam że coś powinniście z tym zrobić, w sumie dzięki Wam zwierzęta nie padły a oceanarium i zoo ma nowe gratisy.

Znam już trochę Wasze podejście do zwierząt i nie podoba mi się to że jesteście przedstawiani w złym świetle.

Może zamiast akcji medialnej rozmowa z tymi którzy otrzymali gratisy. Może oni publicznie Wam podziękują a to będzie o wiele lepsze niż tłumaczenie się z błędów urzędników.

Wy jako importer zadbaliście o to by zamówionie zwierzęta nie zginęły z przyczyny błędu urzędnika, nieprawdaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.