Skocz do zawartości
Tester

Martwe placki na SPSach i brak polipowania

Rekomendowane odpowiedzi

nie cierpie gobisiów okinawae. Jej dupokręctwo w spsach doprowadza mnie do szału, nie mowiac juz o dziubaniu geba w polipach. bylem dziwnie szczesliwy ze zajechał go pseudochromis na 2 strzały :chris:

Brutal.

To na pewno nie okinawe jest przyczyną bielenia korali.

Bartek a może to tak jak u mnie po Milówce


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cierpie gobisiów okinawae. Jej dupokręctwo w spsach doprowadza mnie do szału, nie mowiac juz o dziubaniu geba w polipach. bylem dziwnie szczesliwy ze zajechał go pseudochromis na 2 strzały :chris:

Haha, Lufcik, a myslales o terapii ? :D :D

Romek - te dwa korale wygladaja najgorzej. Staly w bliskim sasiedztwie Caulastrei. Inne sa ok tylko mniej polipuja (lub wcale, ale tkanke maja OK)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :) Nie ma gobisia, nie ma pseudochromisa. Sa przemyslane zakupy bardziej :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HGW. Może odstaw je dalej i obserwuj pozostałe

Zrób rachunek sumienia co ostatnio zmieniłeś i ewentualnie czy ta zmiana mogła mieć wpływ na to się dzieje.

Jesteś doświadczonym akwarystą to pewno sobie poradzisz.

Tak na marginesie, co ludzi pędzi do eksperymentów z solą.

Sam pisałeś że lepsze jest wrogiem dobrego.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego poleciało Tobie PH ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każdemu teraz spada ph, mniej wietrzymy miezkania, ogólnie w powietrzu jest mniej tlenu.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek umnie też ciągnia zza okna a ph w zimie mam na poziomie 7-7,5 latem normalnie 8-8,3


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lato-zima 7,9-8,1 z za okna

Za to jak wyłączy się odpieniacz ph leci na 7,6 po nocy.

Może odpieniacz bierze za mało powietrza ?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek a jak z wydajnością pienidła ?

Pytam dlatego , że przy duzym poborze powietrza dysza szybko zarasta solą co skutkuje zmniejszeniem poboru powietrza , tak przynajmniej wygląda to u mnie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie. Odpieniacz ciagnie tak ze az mam lzy w oczach :rofl:

A tak powaznie to wczoraj zmienialem dysze na 19mm i bylo czysciutko


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odwrotnie, w lato pH mialem na poziomie 7.9-8.0 teraz mam 8.2-8.4


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.nie powinieneś teraz podbijać kh bo masz niski poziom nutrientów

2.NO3 0 nie jest zbyt dobre jeżeli woda jest uboga w microelementy oraz aminokwasy

3.Zwiększ obsadę ryb .

4.jak chcesz podnieść ph to nie kwasnym węglanem sodu a węglanem sodu wtedy będzie to miało większy sens .

5.Dziennie kostkę mrozonego microplanktonu dobrze jakbyś podał .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - chce podniesc do 9 (salifert i tak mi zawyza o 0,6).

2 - wiem - dolewam micro

3 - skad wiesz jaka mam w tej chwili? :D

4 - Wyzsze kh przeklada sie zasadniczo na wyzsze pH i zmniejsza nocne spadki pH

5 - problem w tym ze chore SPSy nie maja polipow zeby cokolwiek zlapac

6- czy jestes tym Damianem o ktorym mysle ze jestes? :waving

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester i jak się mają twoje Spsy? U mnie idą w złą stronę, tkanka zaczyna schodzić coraz bardziej. Sam nie wiem co robić, chyba czas zrobić sobie przerwę. Pozamiatało mnie to drugie podejście... Muszę tylko dojść co było przyczyną bo jeśli to wina soli to trzeba ostrzegać innych..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sól podejrzewasz?

pozdr Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sól podejrzewasz?

pozdr Jarek

Drugi raz mam te same objawy.

Kiedy ograniczyłem podmiany na raz w miesiącu objawy zaczynały ustępować.

Robię znowu od 6tyg co tydzień i najpierw Spsy przestały polipować a teraz pojawiają się martwe placki i schodzi tkanka. Nie jest to typowe bielenie od dołu czy od góry tylko sporadycznie w rożnych miejscach i zawsze poprzedzone brakiem polipowania.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym coś napisał o soli ale się obawiam niepotrzebnej burzy a mam już od dłuższego czasu problem podobny do waszych część spsów już straciłem i lpsy tracą tkankę,Na dzień dzisiejszy wydaje mi się ze zatrzymałem problem po 3 podmianach w ciągu tygodnia na innej soli a sprawdzałem przez dwa miesiące wszystkie możliwości i na 99% stawiam na sól


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie jakby zatrzymalo. Jednak poprawy nie widze. Obecnie przeszedlem na RSCP ale dopiero byla jedna podmianka. Jutro pewnie zrobie druga. Ten koral jak polipowal to wygladal tak:

post-10763-0-76512600-1356893282_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia przy tego typu problemach jest taka że system prowadzony na bakteriach w momencie zaprzestania podawania paliwa (wódki)lub pożywek dla bakterii kończy się własnie takimi objawami,bakterie konsumują tkankę korali.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia przy tego typu problemach jest taka że system prowadzony na bakteriach w momencie zaprzestania podawania paliwa (wódki)lub pożywek dla bakterii kończy się własnie takimi objawami,bakterie konsumują tkankę korali.

pozdr.Jarek

Jacek ale jaka logika w karmieniu bakterii skoro po4 i no3 wynosi zero?

Jak lałem wódkę przy wystąpieniu problemu za pierwszym razem postępowało jeszcze szybciej.

Masakra, jestem zły bo prawie jestem pewien że to sól. Nie zaczynam co dopiero tej przygody, staram się robić wszystko jak należy a tu zwierzaki padają mi na oczach bo ktoś eksperymentuje dodając jakiś wynalazków do soli. Wiadomo każdy system jest inny, pewnie jak ktoś ma problem z wysokim po4 to będzie chwalił tę sól.

Jedno jest pewne w morszczyznie trzeba się trzymać sprawdzonych metod i produktów, tyle z tej lekcji wyniosłem :(


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz .. nikt nie eksperymentuje z tą solą, to sprawdzona i dobra sól, ale trzeba wiedzieć jak działa probiotyka, nie ta marketingowa tylko w systemach probiotycznych, gdzie No3 i Po4 jest na granicy, lub niewykrywalne na dłuższą metę, tyczy się to też metody Zeo.

Mobilnie za pomocą Tapatalk


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.