Skocz do zawartości
Tester

Martwe placki na SPSach i brak polipowania

Rekomendowane odpowiedzi

na jakiej soli jedziesz bo nie doczytałem?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na soli AF przemiennie z solą RSCP. Ostatnio 6 podmian na AF.

Wiem jak działają probiotyki ale nie zdawałem sobie sprawy że przy ich zbyt dużej ilości konsumują tkankę korali sps.

Damian co do swoich błędów to prawda trzymałem kh wyżej niż 7 ale niestety nie miałem takiej świadomości że to za wysoko.

Po za tym jak Korale przestały konsumować to też z automatu podskoczyło Ca na 500 i Mg na 1600..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ostrzegania przed jakimś gatunkiem soli, dodał bym jeszcze miejsce zakupu .W dzisiejszych czasach ,gdy podrabiają wszystko i wszystkich może ktoś nam wciska trefny towar . Sól morska tania nie jest i idzie w krótkim czasie zbić kokosy.

Sam straciłem kilka wspaniałych korali i zachowałem na pamiątkę próbki trefnej soli, ale to jest jak z benzyną nic nikomu nie udowodnisz.

W morszczyźnie za katastrofę baniaka może być winne wiele czynników ,ale gdy parametry są ok i nie robiliśmy żadnej rewolucji a korale padają to mój sposób ratowania jest taki PODMIANA WODY prostota sama w sobie ale gdy nie pomaga to może być infekcja, albo nowa teoria sól. Więc zrobiłem podmiankę na innej soli i cudownie zaczęły zdrowieć .

Obawiam się teraz (jeśli moja teoria spisku jest prawdziwa) że następne wiadro które kupię będzie trefne.

Nie ma sensu się powtarzać więc pozdrawiam i życzę sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że AF bo też jechałem na niej i zaprzestałem a teraz podmiany na reef crystals i wraca wszystko do normy

robiłem większe podmiany z miesiąc temu na AF i nic nie pomagały i zmieleniem sól 3 podmiany i pomaga wiec?

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety to watek Testera a on na AF nie prowadzi zbiornika więc teoria spisku tutaj nie bardzo pasuje


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos idzie u mnie zle to najprawdopodobniej powodem jest cos, co robie inaczej niz inni, a nie to co robie tak samo jak inni. Jesli jedna sol dziala w stu innych podobnych zbiornikach to zrodla problemu nalezy szukac gdzies indziej.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na red sea coral pro miałem to samo za pierwszym razem.

Nie chodzi o bicie piany na temat soli. Możemy poniekąd winić siebie za słabe poznanie tej metody, jednak producenci takich soli z probiotykami powinni pisać o zastosowaniu i ostrzegać przed konsekwencjami chociaż by tak jak napisał to Jacek że bez dozowania pożywek dla bakteri "bakterie konsumują tkankę korali"...

Mniejsza o sól, co teraz zrobić.? Podmiany jakie na jakiej soli i jak duże?

Może nie podmieniać przez jakiś czas wcale wody, może dać jakąś pożywke bakterią (jaką)?

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos idzie u mnie zle to najprawdopodobniej powodem jest cos, co robie inaczej niz inni, a nie to co robie tak samo jak inni. Jesli jedna sol dziala w stu innych podobnych zbiornikach to zrodla problemu nalezy szukac gdzies indziej.

poprostu zmieniłem sól i działa czyli winna jest sól.Jeśli kilka lat robiłem to samo i nic nie zmieniałem a w czerwcu zmieniłem sól i nadal robiłem to samo co przez lata jak było dobrze to gdzie jest powód jak nie w soli a parametry te same,zmieniłem tylko sól na inna teraz i jest lepiej i myślę że wszystko wróci do normy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla korali najgorsze są skoki parametrów lepiej zostawić żeby samo się uspokoiło niz panicznie zacząć robic podmiany ,skoro masz parametry ok to nie rób podmian spróbuj podkarmic korale dać węgiel i czekać


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

A może one głodują? Miałem podobną sytuację w akwairum gdy tylko do zbiornika lałem coral vitalizer(dwa razy dziennie w zalecanej dawce) - oraz Coral- V- power? No3/po4 podobnie było nieoznaczalne - i też to tak wyglądało - mam gdzieś nawet fotkę montipory jak pokryta była plackam(a reszta tkanki odchodziła miejscami jak odparzona). Tak karmiłem kilka miesięcy - i dopiero po 2-3 miesiącach to zaczęło "wychodzić"..

Zwiększyłem bardzo karmienie - do 3-4 kostek dziennie - paramtery poszły w górę korale zaczeły polipować(wcześniej montipory - zero polipów i brąz..).

Może tu tkwi przyczyna? Bo rozumiem, że nie zmieniałeś nic innego - jak czas świecenia itd?

Karmienie - tu mi się nasuwa najbardziej przy tak czystej wodzie i pozostałych parametrach jak piszesz wydaje się być wszystko w porządku.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie to. Ostatnio, od dolozenia stadka anthiasow karmie dosc sporo, a obecnie, (bo jestem na urlopie od dwoch tygodni, wyjatkowo duzo). Inna sprawa ze plucze 2-3 razy mrozonki wiec "drobnice" i tak wymywam. Co do parametrow to takie absolutnie zerowe to one nie sa.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zaczęło się to dziać jak rozpocząłeś podmianki na soli red sea? pytam, bo "buforowo" ma ona kh 12 po rozmieszaniu i takze zaobserwowalem podobna sytuacje..

Moze te dwie rzeczy zbiegly sie w czasie? uwazam ze to dobra sol - jednak jak przeszedłem na nią z IO - to efekt był bardzo podobny - zero polipowania - a na acrach - takie "pajęczynowate" polipy(bardzo cienkie - pojedyncze - na 2-3 milimetry), szczególnie z A. millepora.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, niby tak. Bo od Grzegorza dostalem kilka kg RSCP na poczatku grudnia - mniej wiecej wtedy kiedy sie to zaczelo. Tyle ze podmineiajac te 35L wody na 750L w obiegu to i tak musze dozowac KH zeby nie spadalo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinni wypowiedziec się w temacie andrniew lub Krzysiek Tryc zapewne mają tego typu problemy doskonale zdiagnozowane

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne co mi się nasuwa to że nie da się prowadzic zbiornika priobiotycznie tyko na soli tylko należy stosowac całą game dedykowanych produktów przykładem jest zbiornik sebastka inaczej to jak jazda samochdem z dwoma kołami.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, niby tak. Bo od Grzegorza dostalem kilka kg RSCP na poczatku grudnia - mniej wiecej wtedy kiedy sie to zaczelo. Tyle ze podmineiajac te 35L wody na 750L w obiegu to i tak musze dozowac KH zeby nie spadalo

Staram się zgadnąć przyczynę - bo skoro metodą eliminacji - inne powody zostały wykluczone - to wydaje się to prawdopodobne.

Ale skoro piszesz że kH pilnowałeś i nie poszło do góry za szybko...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem na sol RSCP okolo 5 miesiecy temu i nie mialem takich objawow wiec raczej watpie aby to byla wina soli. moze cos w wodzie? Bartek, Ty ciagniesz powietrze do odpieniacza z zewnatrz, zmieniles odpieniacz na bardziej wydajny i wiecej tego powietrza miesza sie z woda, jest zima, okres grzewczy, moze tu poszukaj przyczyny? Z ktorej strony budynku masz wylot pieca?

PS. sprobuj zrobic na przekor logice, powietrze do odpieniacza ciagnij z szfki z sumpem, wiem, ze zazwyczaj oznacza to problem niskiego pH ale Ty juz masz niskie, ja ciagnie z sumpa i mam na poziomie 8.0-8.4 wiec moze u Ciebie tez zadziala.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - to też wydaje się być sensowne, szczególnie że zbiegło się z okresem grzewczym.. Może ktoś w pobliżu mokrym węglem pali? :) (nie wiem jak jest z przepisami w UK)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek w UK wiekszosc ogrzewa gazem w takich osiedlach jak mieszka Bartek, raczej Bartek rowniez, ja stawiam na podtrucie gazem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - ja mieszkam na zad...małej miejscowosći i jak widzę na dworze mgłę to na 90% zimą jest to mokry węgiel z okolicznych domów :)

Bartek,wywal ten wężyk bo inaczej się nie przekonasz - a jedynie pozostaną domysły..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk za oknem mam od 2-lat i poza wyższym i stabilnym PH nic się z koralami nie dzieje.

Powietrze do Waszych mieszkań pewnie przechodzi przez jakieś filtry skoro mówicie że to z zewnątrz szkodzi ?

Szukałbym raczej przyczyny wewnątrz akwarium zobacz w nocy czy coś nie wyłazi na korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral moze ciut bardziej polipuje jednak odnosze wrazenie ze bialych miejsc jest coraz wiecej :(. Szczepka seriatopory zdecydowanie gorzej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk za oknem mam od 2-lat i poza wyższym i stabilnym PH nic się z koralami nie dzieje.

Powietrze do Waszych mieszkań pewnie przechodzi przez jakieś filtry skoro mówicie że to z zewnątrz szkodzi ?

Szukałbym raczej przyczyny wewnątrz akwarium zobacz w nocy czy coś nie wyłazi na korale.

to, ze u Ciebie jest powietrze czyste nie oznacza, ze u kazdego jest tak samo. Londyn to nie to samo co male miasta w pl to raz, dwa to zalezy gdzie masz wyloty z kominow, w pl na dachu, tu sa w scianach z piecow gazowych, byc moze w sasiedztwie wezyka, tego nie wiem. Po trzecie jesli ciagniesz z domu to powietrze napewno jest mniej podatne na zanieczyszczenia niz na zewnatrz, wyjdz na balkon i zobacz gdzie poczujesz dym, na balkonie czy w domu przy zamknietym oknie?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bielenie zaczyna się na czubkach czy raczej przy pieńku?

tkanka i szkielet dalej rośnie czy zupełnie staje w miejscu?

OK, zobacz czy coś takiego się pojawia, czy może testy KH i amoniak cię kłamią.

http://www.google.pl/search?sugexp=chrome,mod%3D8&q=Tegastes+acroporanus&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=GBHhUOzFDcnZsgaIpoDIBA&biw=1366&bih=668&sei=HRHhUNuFBYyTswb3yoHIBA

No i oczywiście zanim zaczniesz coś lać do Baniaka nowego to dwa razy się zastanów, zdiagnozuj problem.

Edytowane przez boogiee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.