Skocz do zawartości
Sienki

Odpieniacz - podobno nie pieni..

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki pytanie mam..

z racji likwidacji akwa sprzedałem swój odpieniacz użytkownikowi Adamo79

teraz do mnie dzwoni i mówi że sprzęt nie pieni.. że powietrza jest tak mało jakby jakaś mizerna pompka powietrza była.. u mnie chodziło ok..

co może być nie tak ?

Stożek na AB 2000/1 z igłą..

3302-majfiltrowniadsc_6345.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się zdjęcie z tego jak aktualnie pracuje (niepracuje)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

1. Cuś wpadło do pompki (można rozkręcić i umyć)

2. Zły poziom wody w komorze sumpa ?

3. Jeśli to to miało regulację "ssania" to może jest za bardzo skręcony albo woda jest w wężyku ?

No i niech kolega da zdjęcie jak to teraz pracuje ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Rafal pisze pierwsze co pomyslalem zlym poziomie wody w sumpie. Fajnie byloby gdyby nowy nabywca wkleil zdjecie i opisal sytuacje.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie chce współpracować, uznał że robię go w balona i ta pompa jest za słaba do tego odpieniacza. Był sprawdzał w sklepie jakimś i proponują mu http://aquario.pl/odpieniacze-bialek/1457-haqos-ps-600.html podobno lepszy :D

Mi chodzi po głowie jeszcze rozklejony wirnik igiełkowy, to model robiony przez kolegę Sebastek.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam odpieniacz, również na pompie ab 2000/1 i zmiany porównywalne do tych, które opisałeś występowały u mnie przy zbyt niskim poziomie wody. Wydaje mi się, że "poszkodowany" kolega jest jeszcze na tyle niedoświadczony, że nie zdaje sobie sprawy, że te parę centymetrów więcej, bądź mniej w sumpie ma duże znaczenie dla pracy odpieniacza i uznaje sprzęt z zepsuty.

Pozdrawiam, Chruscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak kolega nie chce współpracować to co się przejmujesz ?

może go w ogóle do wody nie wsadził albo do prądu nie włączył i mówi że nie pieni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jak był testowany bo jeśli kolega nie ma doświadczenia to może robił testy w wannie w słodkiej wodzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 100% poziom wody w sumpie .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny stożek od sebastka i tak jak już było napisane 5cm robi różnice w jakości pracy odpieniacza.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 100% poziom wody w sumpie .

Rafał nie przesadzaj z tym zdjęciem :)

Tak jak pisali poprzednicy - powodów może być conajmniej kilka włącznie ze słodką woda podczas prób :( - ale ja też bym stawiał na zaniski poziom wody w kom. sumpa.

A tak z ciekawości może ktoś, kto ma pompe AB 2000/1 sprawdzić jej pobór mocy? Miałem na testach jedną taką pompę na igle - faktycznie jest mocna ale pomiar wyszedł jakis zakłamany - ta z haqosa się w jej cieniu mieści:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak kolega nie chce współpracować to co się przejmujesz ?

może go w ogóle do wody nie wsadził albo do prądu nie włączył i mówi że nie pieni ...

Pewnie dlatego, że nie chce trafić do tematu z ostrzeżeniami o nieuczciwym sprzedawcy;) winny, nie wienny, smród zostaje i się ciąąąnie


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pompę i czasem nie zaciąga powietrza przy uruchomieniu-dlatego nie pieni?

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości może ktoś, kto ma pompe AB 2000/1 sprawdzić jej pobór mocy? Miałem na testach jedną taką pompę na igle - faktycznie jest mocna ale pomiar wyszedł jakis zakłamany - ta z haqosa się w jej cieniu mieści:)

W wolnej chwili zmierzę, jeśli dobrze pamiętam u mnie ciągnie ok. 18W (APF 600).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 2000/1 powinna brać chyba ponad 35W. To 2000 ma 18 W mocy. 2000AS - 10W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tabliczce znamionowej jest 33W


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tabliczce jest 33W dla samej wody :) dla powietrza jest mniejsza moc - norma :)

Szczerze zirytował mnie kolega.. jutro ma przywieść odpieniacz z powrotem, zobaczę czy nie rozwalił całej pompy i wezmę go.. trudno :)

posprawdzam i wystawię tutaj.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz pobór AB 2000/1 - 18W dla powietrza rozkręconego na max, 30W dla zakręconego (sama woda).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś ile powietrza ciągnie AB 2000/1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.