Skocz do zawartości
kuba503

Obyczaje na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie czy ktoś czuwa nad działem targowisko?? Sprawa wygląda tak: ktoś wystawia jakiś przedmiot na targowisku, ja publicznie go rezerwuje, sprzedający wstawia posta że imiennie rezerwuje go dla mnie następnie z niewiadomych przyczyn sprzedający nie uprzedzając mnie sprzedaje przedmiot innej osobie jednocześnie usuwając swoje posty o rezerwacji dla mnie. Czy to jest w porządku?? Czy nie ma nad tym żadnej kontroli? Pozostawiam wszystkim do refleksji ale uważam że co niektórzy robiąc innych w balona naruszają dobry obyczaj.

Forumowiczowi Norbertt 24 życzę wszystkiego najlepszego aby w taki sposób zarabiane pieniądze dobrze służyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuba, :secret: nie jesteś jedynym tak "wycyckanym" na forum i nie ostatnim, a wiem, że idzie się w takiej sytuacji nieźle wku***.......... Zdenerwować

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, nie nazwał bym tego oszustwem, ale cóż mogę Tobie powiedzieć. Hmm.. porozmawiaj z Norbertem i wyjaśnij sprawę ;) Ale posunięcie troszeczkę nieładne ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest wiele mniej lub bardziej kontrowersyjnych sytuacji, ale regulamin jasno określa, że to sprzedający decyduje komu sprzedaje.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chyba była edycja posta (pewnie Kubie chodziło o edycję)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smród w każdym razie pozostał


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, nie nazwał bym tego oszustwem, ale cóż mogę Tobie powiedzieć. Hmm..

peh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tez mialem taki przypadek ale tak jak wyzej to sprzedajacy ostatecznie decyduje komu sprzedaje i ja to rozumeiem choc tak w moim jak i w twoim przypadku(bo rozumiem ze nie poinformowal cie) powinien napisac powod. Postaw sie w roli sprzedajacego, moze mial kupca z okolicy i nie musial wysylac moze znajomy sie odezwal, mi osobiscie tez by sie nie chcialo pakowac, wysylac i miec nadzieje ze wszystko dojdzie w calosci i nie bedzie pozniej problemow, a to peklo, a to padlo... wyrozumialosci troche, pozdrawiam.

Edytowane przez Qubek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko zagotowało mnie ponieważ już w zasadzie wszystko było obgadane a odebrać chciałem osobiście. Chodzi mi właśnie o kwestię edycji, koleś zmienił w "rezerwacja dla kuba503" na "aktualne" a potem dodał "sprzedane" i koniec. Może dało by się coś zrobić aby ukrócić edycję wtedy wszyscy widzą całość bo wiadomo ludzie są różni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie

Wszystkim nie dogodzi

A o mozliwosc edycji postow wielu walczy

Mozna poprawic sobie orty czy ogłoszenie

Wazne ze nie zostales oszukany finansowo

Staraj sie o tym nie myśleć

A do wszystkich apeluje ze w takich wypadkach wystarczyłoby napisac w dobrym obyczaju interesantowi

Ze sprawa nieaktualna i po klopocie

Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ludzie tak robią, , , mi sie wydaje że jak sprzedawane jest więcej rzeczy to sprzedający czeka, czeka, aż sie trafi ktoś co wezmie więcej . . . nie raz miałem taką sytuacje że przez pare dni sie sprzedający nie odzywał po czym nagle wszytsko sprzedane . . .

takie życie :) naszczęscie to hobby i podchodze do tego luźno :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do póki w gre nie wchodza pieniądze to lepiej dla wlasnego samopoczucia nie przezywac tego. Tak jak napisał Mixeer


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z edycja postow roznie tu na forum bywa. Mam kilka rzeczy sprzedanych, ale z powodu braku edycji caly czas "wisza" jako aktualne, bo robiac nowy wpis, podbilbym je niepotrzebnie do gory, spychajac te naprawde aktualne, nalezace do innych uzytkownikow, nizej.

Jest jeszcze jakies jedno ogloszenie, w ktorym moge edytowac, ale tylko ostatni post. O co chodzi ? Czy edycja jest juz calkowicie zniesiona czy mam jakies zle ustawienia ? Teraz tu czytam, ze ktos swoje wypowiedzi wyedytowal ?

A moze bylaby mozliwa edycja chociaz tytulu posta, zeby tam dopisac jeden wyraz : "sprzedane" ? Lub oddanie do dyspozycji jakiegos guzika, zeby ten wyraz automatycznie wskakiwal, bez podbijania ogloszenia ?

Co do powyzszego problemu, to juz nie raz mialem sytuacje, ze ktos czul sie, jakby zarezerwowal dana rzecz, a po 3 tygodniach byl zdziwiony, ze sie denerwuje, bo akcja stanela. Mysle, ze tu regulamin jest jasny: rezerwowac moze jedynie sprzedajacy. Kupujacy, zanim nie wplaci przynajmniej zaliczki (ktora przepada w razie "rezygnacji"), nie moze sie czuc wlascicielem przedmiotu i od dobrej woli sprzedajacego zalezy, czy tzw. "rezerwacje" sam dochowa czy nie. Najtrudniejszy moment dla sprzedajacego jest po podaniu numeru konta dla przelewu bo nie wie, czy kupujacy rzeczywiscie w koncu ten przelew zrobi. Moj rekord czekania na ponad 2 tys zl to 5 miesiecy.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej z tym edytowaniem bo zmiany sprzedajacego zmieniaja niejako sens calosci i mozna pozniej odniesc wrazenie ze kupujacy jest malo wiarygodny. Niech to co raz zostanie napisane bedzie widoczne dla ogolu bez mozliwosci zmian. Uwazam ze warto dbac o dobre zwyczaje i szanowac sie w obie strony. Plakac nad tym nie bede ale warto o tym podyskutowac a noz ktos na przyszlosc sie zastanowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że edycja postu być powinna ale nie tak do konca, mam na myśli to aby nie było można usunąć wpisu lub jego częśći ale aby istniała możliwość tylko coś dopisać,a dopis automatycznie widoczny i potwierdzony datą ,i tu pytanie do modów, da się tak zrobić ?

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie to dzialka Skoczka ale jaka by nie byla technika to patologii nie wykorzeni.

Na gwalt przed wyjazdem zagranice potrzebowalem pompy obiegowej. Znalazlem pompe na targowisku. Sprzedawca na pw utwierdzil mnie ze ompa cicha cud malina. Przyjechal niekompletny zdezelowany szrot. Tu wyjazd a tu taki policzek w twarz bo ja ludziom ufam. Nawet funkcja moda mnie nie ochronila ani tez nie wykorzystalem jej do załatwienia prywatnej sprawy.

Powiem Wam cos. Po stylu pisania na forum mazna sporo wywnioskowac kto na targowisku zachowa sie ok a kto podlozy swinie. Pisze to na podstawie obserwacji minionych sporow.

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam na wasze problemy rozwiązanie wystarczy zainstalować jeden plugin do forum historia edytowania czy jakoś tak. I macie problem z głowy wszystko jest biało na czarnym. Pod postem jest historia edytowania posta co jaka osoba edytowała itp :) Trzeba poszukać i na 100 % coś dobierzecie pozdrawiam :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo brzmi rewolucyjne


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem. Myśle, że rozwiązanie tej sytuacji jest następujące:

Sprzedający w pierwszym poscie listuje przedmioty z cenami i wstawia zdjęcia i TYLKO pierwszy post może edytować wpiusując w wylistowanych przedmiotach "sprzedane", "rezerwacja czy co tam chce. Ale w regulaminie powinno być, że nie może usuwać przedmiotów z listy.

Kolejne posty nie powinny miec mozliwosci edycji bo tu rzeczywiście mozna powodować pewne naduzycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, należało by się tutaj koledze "skrzywdzonemu" przynajmniej jakieś wytłumaczenie.Nawet umowa słowna jest wiążąca ,gdy została zawarta w obecności świadka(ów). A targowisko powinno prosperować na jasnych zasadach, czyli jak została rezerwacja zaakceptowana przez sprzedającego to i on jako osoba podlegająca zasadom fer play przynajmniej .Powinien zachować twarz i wywiązać się z tego co pisze na forum,chyba ,że pisze tylko głupoty i nie jest wiarygodnym partnerem na przyszłość. Moim zdaniem powinno się piętnować takie zachowania......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie dyskusja, rzeczowa i kostruktyuwna. Tym bardziej ze pojawiaja sie konkretne pomysly aby w przyszlosci takich sytuacji bylo mniej :) reszta w rekach Modow i moze cos w tej kwersti sie uda zrobic. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam na wasze problemy rozwiązanie wystarczy zainstalować jeden plugin do forum historia edytowania czy jakoś tak. I macie problem z głowy wszystko jest biało na czarnym. Pod postem jest historia edytowania posta co jaka osoba edytowała itp :) Trzeba poszukać i na 100 % coś dobierzecie pozdrawiam :)

Szacun :clap: Już mam ;)

Edytka: Test moda

Edytka 2: test moda 2


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dopisać,że kolega Chudy zna się na rzeczy,zrewolucjonizował nasze lokalne forum jak się tylko zarejestrował i został od razu admistratorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z edycja postow roznie tu na forum bywa. Mam kilka rzeczy sprzedanych, ale z powodu braku edycji caly czas "wisza" jako aktualne, bo robiac nowy wpis, podbilbym je niepotrzebnie do gory, spychajac te naprawde aktualne, nalezace do innych uzytkownikow, nizej.

Jest jeszcze jakies jedno ogloszenie, w ktorym moge edytowac, ale tylko ostatni post. O co chodzi ? Czy edycja jest juz calkowicie zniesiona czy mam jakies zle ustawienia ? Teraz tu czytam, ze ktos swoje wypowiedzi wyedytowal ?

A moze bylaby mozliwa edycja chociaz tytulu posta, zeby tam dopisac jeden wyraz : "sprzedane" ? Lub oddanie do dyspozycji jakiegos guzika, zeby ten wyraz automatycznie wskakiwal, bez podbijania ogloszenia ?

Co do powyzszego problemu, to juz nie raz mialem sytuacje, ze ktos czul sie, jakby zarezerwowal dana rzecz, a po 3 tygodniach byl zdziwiony, ze sie denerwuje, bo akcja stanela. Mysle, ze tu regulamin jest jasny: rezerwowac moze jedynie sprzedajacy. Kupujacy, zanim nie wplaci przynajmniej zaliczki (ktora przepada w razie "rezygnacji"), nie moze sie czuc wlascicielem przedmiotu i od dobrej woli sprzedajacego zalezy, czy tzw. "rezerwacje" sam dochowa czy nie. Najtrudniejszy moment dla sprzedajacego jest po podaniu numeru konta dla przelewu bo nie wie, czy kupujacy rzeczywiscie w koncu ten przelew zrobi. Moj rekord czekania na ponad 2 tys zl to 5 miesiecy.

Mam dokladnie takie samo zdanie jak Stani - sprzedaje czasem sporo i wielokrotnie sie spotkalem z sytuacja ze ktos rezerwowal a jak przychodzilo do wplacenia kasy to sam musialem sie po kilka razy upominac a czesto z tego wychodzilo ze kupujac rezygnowal. Tak samo jest z odbiorem osobistym - jezeli mam kilka zgloszen na jeden przedmiot zawsze wybiore ta osobe ktora chce odebrac osobiscie i to jak najszybciej - pytania typu " wezme na pewno ale za 2tygodnie" czy "wyslij za pobraniem" albo "wplace kase na poczcie" od razu dyskwalifikuja kupujacego, jak ktos bierze wieksze zamowienie np. 10 szczepek to tez wiadomo ze bedzie w pierwszej kolejnosci niz osoba biorac 1 czy 2, nie wspomne ze niektorzy zycza sobie tez zeby im przywiezc 1 szczepke za 15pln na drugi koniec miasta. Nie raz podawalem dane do przelewu i to byl ostatni kontakt z kupujacym - potem zero odzewu, wiec w takich sytuacjach po 72h status przedmiotu z rezerwacja wraca na status aktualne.


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.