Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Wam koledzy za miłe słowa.

Co ciekawe, zaobserwowałem że poccillopora rozmnaża się jak Aiptasia...

Mam ją już na czyściku i w kilku miejscach na tylniej szybie.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Tomku dzieje się!

W końcu znalazłeś coś do roboty przy akwarium.

Wpadnę po wodę w sobotę to chyba hydraulika już będzie?

Swoją drogą macie krzepę z kumplem.

Czy sump będzie o grubość komina powiększany?

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupilem hudraulike na allegro w belio.pl oczywiscie sprzedawali coś czego nie mają na stanie i napisali mi wczoraj że wyślą dopiero po weekendzie także im podziekowałem i zrezygnowałem. Będę musiał dzisiaj jechać do centrum kupić pare rzeczy żeby to odpalić w weekend


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 2-3 miesiace temu skonczyły mi sie bakterie AF PRO BIO S, do tej pory miałem NO3 niewykrywalne. Bez zmian kropię NP PRO.Niestety po miesiacu bez bakterii Aquaforestu NO3 podskoczyło na teście Salifert do wartości pomiędzy 1-5, chciałem czegoś nowego spróbować i troche mniej konwencjonalnego czyli AKWESAN :)

Od miesiaca daje miarke 0.05ml dziennie i test NO3 nadal się zabarwia.

Musze się przeprosić z kropelkami AF i iść po nie do sklepu :)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misja ogarnięta, musiałem podfrezować koronę aby zasłoniła doklejone paski. Pozostało zeskrobać stary silikon po kominie oraz zasłonić nowy. Na razie mam przesyt grzebania przy akwa :)

Zdobyłem w reefguardzie ładną montipore, chłopacy mowili że to superman, wydaje mi sie że tipy ma bardziej bordowe niż czerwone ale zobaczymy co z tego wyrośnie.

6533947_2016-10-3011.02.35.jpg

6533945_2016-10-3123.21.16.jpg

6533948_2016-11-0119.46.21.jpg

6533946_2016-11-0119.47.12.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemu z wysoka temperaturą w akwarium przy twoim oświetleniu??

Jakimi swietlowkami doswietlasz ten żarnik Blau 20k???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam robiłeś z tym kominem ?

ps fajowy zbiorniczek


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klime na poddaszu, dodatkowo na wode dmuchaja wiatraki podpiete pod termostat i jest ok.

tak zarnik mam BLV 20kK

Mialem komin wewnetrzny ktory zajmowal jednak sporo miejsca, dokleilem paski 5cm na szczycie akwarium i zrobilem przelew do komina przyklejonego na pleckach. Poniewaz po takim zabiegu bebechy komina sa widoczne przez tylnia szybe to zamowilem czarne PMMA ktore zamocowalem na dystansie wewnatrz akwarium, dzieki temu komin jest niewidoczny oraz nie mam przelewu z tafli wody tylko mniej wiecej z polowy wysokosci akwarium zaciagana jest woda, wydaje mi sie ze poprawilo to troche rotacje wody w akwarium.

6747856_IMG_6005.jpg

6747855_IMG_5986.jpg

6747854_IMG_5989.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co mnie tknęło i czym się sugerowałem ale zrobiłem zmianę w harmonogramie świecenia. Poczas świecenia HQI dopaliłem jednocześnie na 1h moje 130W w LED, zanim się zorientowałem że coś nie tak to korale się przypaliły :( teraz systematycznie zmniejszam ballinga bo kh poszybowało do 10 podczas gdy do tej pory trzymalem 6,5-7

edit:

aby byc sprawiedliwym to po przemysleniu i analizie notatek, delikatnie spadla mi konsumpcja ballinga, dlatego dopalilem LED

akwesan na razie odstawiam, wracam do probiotyki AF

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie wszystko rośnie... Kolorowo, różnorodnie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku jak tam z koralikami? Poprawiło się?

Ja tam jestem bardzo zadowolony z Akwesanu

ale dozuję razem z aqua forestem - jak bakteri jest za dużo to odpieniek

mocniej pieni. Parametry wody NO3 i PO4 u mnie zaczęły spadać po połączeniu

z nowym sumpem chwilowo podskoczyły i teraz codziennie spadają. Jest dobrze.

Jak nie potrzebujesz Akwesanu to mogę w przyszłym tygodniu wpaść do Ciebie i odkupię twoją resztę!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wieje nudą nie ma co pogrzebać...

Pozatym co tu dużo mówić kolory moich korali są poprostu kiepskie, rezygnuje z DSB w ramach eksperymentu.

Mam je już rok, pokazało że można wystartować akwa szybko i bez dojrzewania.

DSB to jednak takie małe bagienko, chce troche sterylniej poprowadzić zbiornik i zobaczyć efekty przez kolejny nadchodzący rok :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekawy tego doświadczenia.

R.I.P zobaczy na + czy na -?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie usuniecie piachu spowodowało właśnie zejście parametrów do praktycznie niewykrywalnych poziomów i ładniejsze wybarwienie korali.

Trzeba się niestety liczyć z zachwianiem równowagi ... ja robiłem to partiami przy podmianach.

DSB nie posiadałem więc nie mam z nim doświadczenia.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wieje nudą nie ma co pogrzebać...

Pozatym co tu dużo mówić kolory moich korali są poprostu kiepskie, rezygnuje z DSB w ramach eksperymentu.

Mam je już rok, pokazało że można wystartować akwa szybko i bez dojrzewania.

DSB to jednak takie małe bagienko, chce troche sterylniej poprowadzić zbiornik i zobaczyć efekty przez kolejny nadchodzący rok :)

Tomku nie pisz głupot! Masz super kolorki na koralach!

Na żywo jeszcze lepiej to Twoje akwarium wygląda!

Jedyne co musisz dopracować to ten nalot na piasku (okrzemki i cyjano zlikwidować?.

Jak się nudzisz przy swoim zbiorniku to może przyszedł czas na zmianę na większy!

Moje szkiełko będzie pod koniec stycznia wolne. I te 630 litrów może dać Ci parę miesięcy

zapieprzu.

Jak w likwidowanym DSB złapiesz jakieś życie to wiesz kto przygarnie te maleństwa?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku, DSB wyleciało

7032319_2017-01-0100.06.47-1.jpg

siporax mam "bogaty" w zycie :) lacznie jest juz 20litrow

7032323_2016-12-3016.26.22.jpg

sump odkurzony i umyty

7032322_2016-12-3018.06.57.jpg

kratka rastrowa jako podstawa pod siporax i filtr przeplywowy na ZEO/CARBON/PHOSMINUS

7032324_2016-12-3019.10.36.jpg

była to idealna okazja na umycie pomp i odpieniacza

7032321_2016-12-3021.01.00.jpg

7032320_2016-12-3021.00.47.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.