Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Coltrane napisał:

Acropory nadal gubią tkankę od dołu...

Może to pomoże:

Miałem ten problem - sukienki się podwijały naprawdę powoli , dzień za dniem. Po konsultacji, podawałem aminokwasy codziennie niewiele i zwiększałem dawki aż do momentu gdy końcówki acr zrobiły się bursztynowe u niektórych egzemplarzy. Wtedy proces się zatrzymał.

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie, od dawien dawna daje 3 krople aminokwasów Aquaforest przed karmieniem wieczornym, nie chcę natomiast przedobrzyć. Cały czas staram się jak najmniej ingerować i zmieniać bo to tylko proszenie się o kłopoty. Natomiast coś "wisi" w wodzie bo wszystkie acropory bez wyjatku podwijają się od dołu.

NO3 1-2max mierzone co dwa dni żeby nie przegiąć z karmieniem
KH 7.8dkh rock solid od miesiąca mierzone co 2 dni

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szutarek78 napisał:

Arturro Co znaczy że końcówki zrobiły się bursztynowe ? 

Podnosząc powoli dozowanie amino, najszybciej zauważyłem na zielonej acroporze (takiej podobnej do tumidy z białymi końcówkami ), że jej końcówki ciemnieją. Z białego robi się kolor bursztynowy tj brudno pomarańczowy. Zmniejszyłem wtedy podawanie do poprzedniej dawki a po kilku dniach cofanie tkanki się zatrzymało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coltrane napisał:

wrzucielem dzisiaj seriatopore od forumowego kolegi, ładnie dopełniła akwarium. Mam wrażenie że te "chwastowe" sps-y pomogą całęmu systemowi. Pozbywanie się wszystkich montipor i poccilopor ktorych w sumie było kilka wiader to chyba nie był najlepszy pomysł. Acropory nadal gubią tkankę od dołu...

8634475_IMG_9346.jpg

Ladnie sie wpasowala. 

Akwarium bez niej wydaje sie takie puste. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwycam się kolorystyką tej rybki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extra fotki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.07.2017 o 22:51, laszek napisał:

Ładny brzydal :)

dziekuje :)

W sobotę miałem trochę brudnej roboty związanej z akwarium i wilgocią jaką generuje na poddaszu. Codziennie paruje około 5l wody, gdy są upały i chodzi klima to jest spoko ale gdy klima jest wyłączona lub w zimę to wilgoć jest bardzo nieprzyjemna.Grawitacyjny kanał wentylacyjny w kominie nie dawał rady poza tym był umiejscowiony w centrum mieszkania więc obieg powietrza nie był zbyt korzystny, nie było możliwości aby z tego miejsca estetycznie podpiąć się do kuchni i łazienki, dodatkowo piwnica też chyba była na tym kanale i mogło nadmuchiwać do piwnicy gdybym zrobił mechaniczny wyrzut.

Długo się do tego zabierałem ale w końcu powierciłem otwory w ścianie kalenicowej i zrobiłem mechaniczną wentylację z wyciągiem w kuchni i łazience, dzięki temu nawiewane świeże powietrze jest w sypialni, salonie i pokoju dziecka a usuwane w kuchni i łazience.

8773671_2017-07-0810.28.02.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie wiem, NO3-2 wg colombo ciagle takie trzymam od chyba 2 miesiecy, korale karmie codziennie lub max co dwa dni proszkami z AF plus fito. Chyba musze kupic Hankę 736 zeby zerkać na PO4. W kazdym razie wszystkie chwasty typu seriatopora, pocillopora, stylophora rosna i maja najładniejsze kolory jakie widzialem u siebie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.