Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Bajoro ;]

Ten life source wygląda centralnie jakby zassany z dna pierwszego lepszego stawu gdziekolwiek w Polsce ;]]]]]]]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Coltrane napisał:

Przy weekendzie zawsze trzeba troche zakurzyć ;)

9023288_20525828_320333148393587_2449706

9023284_20597188_320333145060254_4755233

9023287_20621196_320333178393584_4026409

 

Ile Dajesz błotka na swoje akwarium >?  ja kiedyś dałem 1 łyżke na 250 litrów i zrobiło się takie bajoro że szok, cały odpieniacz do czyszczenia po tym, zbiera się bardzo na kubku i kubek jest do mycia. Ciekawi mnie co się będzie działo z tym mułem co na dno opada - pewnie się zrobią w piachu jakieś mułowe złogi. 

Zaobserwowałeś jakieś pozytywne efekty tego błota? u mnie to działało bardziej jak karma dla korali, ale przestałem stosować dość szybko, bałem się o goniopory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura
jedna miarke raz w tygodniu, podaję tyle specyfików do akwarium od długiego czasu że ciężko wskazać czy coś daje jakiś wymierny konkretny efekt. Trzeba traktować linię produktów jednego producenta jako całość. Na drugi dzień szyby sa przykurzone i tyle.

26 minut temu, katani napisał:

Bajoro ;]

Ten life source wygląda centralnie jakby zassany z dna pierwszego lepszego stawu gdziekolwiek w Polsce ;]]]]]]]

nie śmierdzi, twój argument jest obalony ;)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też daje to raz w tygodniu. W moim zbiorniku nic na dnie się nie odkłada. Po podaniu korale wyglądają na zadowolone. Na drugi dzień woda kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Coltrane napisał:

@Ura
jedna miarke raz w tygodniu, podaję tyle specyfików do akwarium od długiego czasu że ciężko wskazać czy coś daje jakiś wymierny konkretny efekt. Trzeba traktować linię produktów jednego producenta jako całość. Na drugi dzień szyby sa przykurzone i tyle.

nie śmierdzi, twój argument jest obalony ;)

 

Dzięki,  pewnie że nie śmierdzi - czasami można na dnie po rozpuszczeniu znaleźć małe muszelki - na 100% z oceanu no i trochę piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2017 o 22:01, Coltrane napisał:

Po4 nie wiem, czekam na HI736

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tomku ja mam Małą Hankę HI 713 możemy porównać wyniki jak już dojdzie Twoja HI 736 Właśnie odebrałem nowe regenty.

9028420_20170807_162820.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszły Hanki. Wyglada na to ze musze dozować PO4. Na nieszczęście skończył mi się colombo na NO3, dziwna sprawa bo NO3-1 jest pusty a NO3-2 oraz NO3-3 jest grubo ponad połowa.

Zrobilem z tego pudełka 31 testów

 

7a719f64ba7cba6c61e4e175090e4d4c.jpg

 

5450bf3282c934e6c50246021fb5e28b.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie a może @Tester?
kalkulator RR z reefhub posiada wersję Na3PO4 bezwodną, ja kupiłem 12 wodną gdyż tylko taka była dostępna, czy może ktoś sprawdzić moje obliczenia?

9121438_mole.jpg

10g Na3PO4x12H2O z 90g H2O tworzy 100g roztwór
100g roztwór posiada 2,5g PO4
1g roztworu posiada 0,025g PO4 czyli 25mg PO4

1g roztworu w 100l podniesie PO4 o 0,25mg/litr zgadza się?

jak przeliczyć te gramy na ml objętości? czy poprostu rozpuścić 10g w 90g wody a następnie dopełnić do 100ml mierząc ile g wody doszło i powtórzyć obliczenia?

 

Jeszcze dla suchego mniej dokładnego dozowania miareczką saliferta 0,05ml
nasypałem 100ml Na3PO4*12H2O dało to wagę 76g
czyli 0,05ml to 0,038g
38mg Na3PO4*12H2O posiada 9,5mg PO4
1 łyżeczka 0,05ml podnosi PO4 w 100l wody o 0,095mg/l  dobrze liczę?

Jeżeli dobrze to z suchym dozowaniem lepiej ostrożnie ;)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Crocea :) u mnie do zbiornika też zawitała jej koleżanka - pewnie z tego samego sklepu :P

u mnie się jeszcze tak mocno nie otwiera bo na aklimatyzacji siedzi w pół cieniu, za jakiś czas przeniosę ją w nasłonecznione miejsce - posadź ją na jakiejś starej muszli, albo innej skale by wieloszczety z partyzanta nie podgryzały organu bisiorowego *byssal organ* 

do poczytania : http://reefkeeping.com/issues/2007-10/jf/index.php 

u mnie nie ma lekko bo po upałach mam skoki no3 - bakterie coś marudzą, dostały w kość czasami miałem prawie 28 stopni w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coltrane napisał:

W berlinie kupilem, cena nieosiągalna w Polsce, musze ogarnac jakas podstawkę dla niej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajnie macie blisko ze Szczecina :) podstawkę można sklecić z jakiś skałek i kleju, albo użyć jakiejś starej muszli - chociaż tutaj wtedy ten dołek bywa różny, i nie mamy na niego większego wpływu, ale powinna i tak się dopasować, ważne by przez piach nie lazły do niej wieloszczety - pod osłoną piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawkę już zrobiłem z gruzu koralowego i CX5
W sklepie małża była na jakiejś podstawce z kruchego korala która w transporcie się połamała, pół zostało w worku a pół pod małżą, co chwilę się przewracała ruszając bysalem bo ten kawałek podstawki to był 2x4cm a małża jest 12-15cm duża. niestety po takich ruchach bysal był całkowicie odsłonięty i podatny na ataki chociażby kraba.
Wziąłem pensetę i nóż, lekko naciągając podstawkę widać było że trzyma się tylko na 5 włoskach z bysala więc odciąłem je przy podstawce. 

Teraz ładnie udało się postawić małżę na podstawce, mam nadzieję że szybko się przyklei.

obserwowałem gagatka uważnie, jeden fałszywy ruch i po nim ;)
9130091_IMG_1266.jpg

 

9130090_IMG_1275.jpg

9130092_IMG_1276.jpg

9130093_IMG_1272.jpg

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ładna, gagatek też. Zröb zdjęcie jak już sié ładnie otworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, nie jest co prawda tak spektakularna jak inne fluo które widziałem wcześniej ale cena była tak kusząca że nie ma co wybrzydzać, dodatkowo jest to taki kolor którego nie mam w akwa więc jest ok ;) 
W sklepie też była głęboko w piachu. Zdziwiło mnie to troche bo wszędzie przecież piszą żeby w piachu nie trzymać.

Grzegorz jakie robale Tobie zaatakowały? wieloszczety? miałeś na podstawce czy bezposrednio na piachu?
 

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z ciekawości ile kosztowała?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49€

 

Przeczytałem sporo na reefcentral o tridacnach, co ciekawe sporo informacji ze w ulns one nie przeżyją, NO3 bliskie 2 ale nie wyższe. Pamietam ze chyba@Damian07 pisal ze je rozmnażał, ciekawe co o tym myśli.

[mention=29020]Ura[/mention] po czym poznajesz ze to crocea?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Coltrane napisał:

W berlinie kupilem, cena nieosiągalna w Polsce, musze ogarnac jakas podstawkę dla niej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz podać dokładniej w jakim sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem że to Corasa bo na CoralHouse była tak opisana jak kupiłem - moja jest taka sama, ale teraz widzę że CoralHouse zdjął nazwy gatunkowe z swoich Tridacn i zostawił tylko opis Tridacna :) tak więc klasyfikacja leży. Po przeczytaniu tego artykułu gdzie jest klucz do rozpoznania :

http://reefkeeping.com/issues/2002-07/jf/feature/index.php

stwierdzam że mamy raczej T.Maxima - ma na muszli bardzo duże te takie wypustki. Corasa prawie ich nie ma.

 

U mnie też na byssalu trzymają się dwie muszle ledwo ledwo i przez to nie mogę dopasować małża do podstawy z starej połowy muszli jakiegoś małża, też pewnie będę musiał obciąć te dyndające muszle, ładnie dopasować małża i ustawić w lepszym miejscu z większą ilością światła - zaraz pod Ledami, tylko się zastanawiam czy stawiać na skałce czy na piachu (oczywiście z podstawką) - bo mam jeżowce a te paskudy przewracać lubią wszystko, ostatnio musiałem gonić Diadema Stetosum, bo postanowił konsumować krawędź muszli małży T.Maxima - i trochę odgryzł - skubany.

 

Muszę go nakarmić i dać niższą cenę na targowisku, albo wymianę, niechaj go ktoś weźmie do dużego akwarium gdzie będzie pełno glonów do jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Zdecydowanie jest to maxima


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stwierdzam że mamy raczej T.Maxima - ma na muszli bardzo duże te takie wypustki. Corasa prawie ich nie ma.
 


Dzieki za link, jednakże crocea hodowlana tez ma wypustki, odławiane maja gładkie muszle z racji ocierania sie o skały

W moim przypadku decydujący jest kształt muszli, rozmiar otworu bywała oraz struktura/wybarwienia ciałka

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.