Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chorowalem na tego korala od kilku lat ale zawsze cos bylo nie tak z parametrami, wysokie NO3 i tak dalej. Teraz parametry sa idealne, i juz u mnie jest od tygodnia. Otwiera sie do jedzenia codziennie o tej samej porze, i jest otwarty okolo 3- 4 godzin. Swietny do obserwacji, polecam.

post-14682-0-65272600-1362259626_thumb.jpg

post-14682-0-12463000-1362259628_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny koralik, ale jednak dla dobrego samopoczucia wymaga selektywnego dokarmiania. Próbowałem przez jakiś czas zobaczyć, czy uda mu się wyżywić samemu przy obfitym wlewaniu do wody mrożonek (w tym planktonu i ikry homara), ale marniał, tak więc trzeba pamiętać, żeby przynajmniej co 2-3 dni dać mu pipetą lub strzykawką jedzonko prosto do mordek lub w ich pobliżu (można dwa razy pod rząd: połknie, wystawi polipki i następna porcja), żeby miał szansę dużo wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj kupilem dwa dni temu. Widac polipy ale w srodku. W sklepie nie wystawial wcale, bo koles nawet nie wiedzial, ze to niefoto I ustawil go pod t5 I przy cyrkulacji. Z tego co wiem, byl tak okolo tygodnia, wiec wyglodzony pewnie jest. Dam mu czasu.

Powiedzcie mi tylko jak silny strumien wody powinien byc w jego okolicy, zebym go nie straszyl za bardzo...

Ps. Sam kolor szkieletu juz robi wrazenie.

Ps2. Czym karmisz? Ja poki co wale jaja kraba I plankton prosto do paszczy, bo polipy nie wystawiaja sie na tyle, zeby cos wylapac.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli widać szkielet to był głodzony dłużej niż tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj kupilem dwa dni temu. Widac polipy ale w srodku. W sklepie nie wystawial wcale, bo koles nawet nie wiedzial, ze to niefoto I ustawil go pod t5 I przy cyrkulacji. Z tego co wiem, byl tak okolo tygodnia, wiec wyglodzony pewnie jest. Dam mu czasu.

Powiedzcie mi tylko jak silny strumien wody powinien byc w jego okolicy, zebym go nie straszyl za bardzo...

Ps. Sam kolor szkieletu juz robi wrazenie.

Ps2. Czym karmisz? Ja poki co wale jaja kraba I plankton prosto do paszczy, bo polipy nie wystawiaja sie na tyle, zeby cos wylapac.

Na pewno był głodzony dużo dłużej niż tydzień. Znam ludzi co karmią je obficie własnie raz na tydzień i koral rośnie.

Ja swojego karmie raz dziennie ale też nie popadam w skrajności jak wiele ludzi z tubą. Wystarczy, żeby polip złapał ze 2 lasonogi i starczy.

W Twoim przypadku jak tuba nie chce się do końca wystawić nawet w nocy to polecam zrobić karmnik z butelki i małej pompki.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak karmie swoje ryby to koral jak czuje jedzeniesie wtedy zaczyna sie otwierac, czekam jeszcze z 15 minut aby sie caly otworzyl, nakrywam butelka i wrzucam mu morozonki. Dziala zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj kupilem dwa dni temu. Widac polipy ale w srodku. W sklepie nie wystawial wcale, bo koles nawet nie wiedzial, ze to niefoto I ustawil go pod t5 I przy cyrkulacji. Z tego co wiem, byl tak okolo tygodnia, wiec wyglodzony pewnie jest. Dam mu czasu.

Powiedzcie mi tylko jak silny strumien wody powinien byc w jego okolicy, zebym go nie straszyl za bardzo...

Ps. Sam kolor szkieletu juz robi wrazenie.

Ps2. Czym karmisz? Ja poki co wale jaja kraba I plankton prosto do paszczy, bo polipy nie wystawiaja sie na tyle, zeby cos wylapac.

Nakrywam butelka i rozne mrozonki te co dla ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to niefoto I ustawil go pod t5 I przy cyrkulacji. Z tego co wiem, byl tak okolo tygodnia, wiec wyglodzony pewnie jest. Dam mu czasu.

Powiedzcie mi tylko jak silny strumien wody powinien byc w jego okolicy, zebym go nie straszyl za bardzo...

I dobrze go ustawił

cyrkulacja duża - jedna z największych, jak największa ale na tyle mała aby nie chował polipów - 90% korali padnie przy takiej cyrkulacji a jemu dobrze! potestuj jak bedzie miał otware polipy na maxa.

do do światła to ten koral NIE WIDZI ŚWIATŁA żadnym zmysłem bezpośrednim - ja swojego trzymam pod ledami w max oświetleniu - ma się dobrze i się rozrasta, kto wam naopowiadał że trzeba go trzymać w cieniu?? że niby po co? co ma mu to dać? jedyne co może mu to dać to przestrzeń do życia - nic więcej, ale o to to sami możecie zadbać, chyba aż tak to się nie przelewa wam w zbiorniku od życia?


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adzios - tyle co wyczytalem, to wiem, ze podobno swiatlo mu nie robi roznicy. Tylko jak koles mowi, ze suncoral zywi sie swiatlem, to znaczy, ze jego wiedza jest troche malo wiarygodna, nie uwarzasz?

Co do mojego, to sa nowe dwie male tubki, ktore otwieraja sie w nocy, a reszta troche lepiej, ale bez wiekszych zmian. Przy karmieniu widac dziubki otwarte, ale polipy wychodza moze na 1mm. Czytalem, ze otwieraja sie, jak sa glodne, ale chyba nie sa az tak najedzone, zebyjeszcze ani razu nie otwarly sie calkowicie. Troche dlugo to trwa I zaczynam sie martwic, chyba ze takie poczatki to normalka...

Widac, ze zyje, bo w kazdej tubie sa polipki, ale czy zaglodzone, czy nazarte, to juz sam nie wiem.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagłodzona na pewno...

bez zewnętrznego karmienia nie uratujesz tego tak skutecznie - a teraz masz kluczowy moment dla nich.

1 dziennie karm je w"w butelce" przez tydzień - potem dojdą do ciebie i będą zdrowo się otwierać - wtedy to już je spokojnie wykarmisz w zbiorniku.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno był głodzony dużo dłużej niż tydzień. Znam ludzi co karmią je obficie własnie raz na tydzień i koral rośnie.

Ja swojego karmie raz dziennie ale też nie popadam w skrajności jak wiele ludzi z tubą. Wystarczy, żeby polip złapał ze 2 lasonogi i starczy.

W Twoim przypadku jak tuba nie chce się do końca wystawić nawet w nocy to polecam zrobić karmnik z butelki i małej pompki.

Zulus a jak zrobic karmnik dla takiego korala? Moj jest tak lichutkki ze chyba to bedzie jedyne wyjsciwe aby go ozywic. Normalne karmienie konczy sie odebraniem jedzonka przez ryby i krewetki.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulus a jak zrobic karmnik dla takiego korala? Moj jest tak lichutkki ze chyba to bedzie jedyne wyjsciwe aby go ozywic. Normalne karmienie konczy sie odebraniem jedzonka przez ryby i krewetki.

a mogę ja? ;)

bierzesz butelke plastikową 0,5-1 l w zal. od szerokosci korala/skałki, obcinasz górną częśc z szyjką na potrzebnej wysokosci zakładasz na korala i przez szyjkę wpuszczasz żarcie które krąży w butelce i nie pozwala na zjedzenie przez inne stwory

ja kiedyś karmiłem tak duncasompnię..zostawiałem jej butelkę na 30-60 minut w zal. od potzreb...można dłużej...

tubki sa wyjątkowo powolne....moja przy karmieniu w akwarium ma taki zapłon że otwiera się po 15-20 minutach jak wszystko zjedzone...zacząłem karmić z przerwą


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek. Moje tubki to kolonia kilku osobników. Razem okrąg o średnicy ok 3-4 cm. A w tej obciętej części butelki robisz jakieś dziurki żeby był obieg wody?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral ten powinien być zakasany hodowli 95 % hodowców nie potrafi lub nie wie jak go utrzymać.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zakasany znaczy zamieniony na kasę?

Mam nadzieję że podana przez Pana ilość hodowców Pana zdaniem nie potrafiących utrzymać tubastrei pochodzi z badań statystycznych. Czy mogę prosić o podanie źródła?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym zakazał blueberry albo Dendronephthye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.