Skocz do zawartości
emler233

awaryjne zasilanie

Rekomendowane odpowiedzi

Się podłącze,

rozumie, że do tego należy kupić jeszcze akumulator ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobry. Akumulator trzeba dokupić biorąc pod uwagę prąd ladowania minimum 15Ah a najlepiej 40Ah+.

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artur, to powiedzmy, kupujemy do tego taki aku i obciążenie będzie 1x deltec 50W, to na ile godzin wystarczy prądu ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to około 7 godzin. Ja bym brał większy akumulator albo ewentualnie z czasem dokupił drugi. Jak widać poniżej sporo sie machnąłem :). Zbiornik szykujesz pokaźny, masz zaplecze więc na Twoim miejscu bym brał akumulator jak najwiekszy.

@Artur, to powiedzmy, kupujemy do tego taki aku i obciążenie będzie 1x deltec 50W, to na ile godzin wystarczy prądu ?

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70:12=5.8

75:5.8=12.9 godzin, od tego trzeba odliczyć jeszcze straty powiedzmy 10-20%

Ja myślę nad takim akumulatorem

http://allegro.pl/ak...3061886640.html

A ile wytrzyma przy ok. 70W obciążenia?

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emler233, zerknij tutaj - masz przykład, jak liczyć czas pracy zależnie od pojemności aku i mocy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator można zastosować zwykły samochodowy. Jedynie należy zwrócić uwagę czy ładowarka ma możliwość ładowania zwykłego akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie mieć mozliwości? Ja kwasiaka bym w pokoju nie postawił, co innego jak się ma zaplecze w pomieszczeniu gospodarczym.

Akumulator można zastosować zwykły samochodowy. Jedynie należy zwrócić uwagę czy ładowarka ma możliwość ładowania zwykłego akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz u siebie tak długie braki w dostawie prądu , moim zdaniem to działanie trochę na wyrost..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku zimy po śnieżycy nie miałem pradu 16 godzin a to nie jedyny taki przypadek u mnie.

Zakładasz u siebie tak długie braki w dostawie prądu , moim zdaniem to działanie trochę na wyrost..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie mieć mozliwości? Ja kwasiaka bym w pokoju nie postawił, co innego jak się ma zaplecze w pomieszczeniu gospodarczym.

W przypływie fantazji kupiłem dwa akumulatory 235Ah i upsa 1Kw sinus. Zasila nie tylko akwarium, testowałem 8h wszystkie pompy oświetlenie i grzałka i wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak się Wam to będzie sprawować. Ja kupiłem kiedyś http://allegro.pl/pr...480132.html Po krótkim czasie zaczęły się styki sklejać i du... Nie działa. Odesłałem do VoltOn-a w ramach gwarancji. I co Gostek zrobił. Odkleił styki w styczniku i odesłał mi. Kpina, gadałem z gościem przez telefon, udowadniał mi, że białe to białe, a czarne to czarne. I tak mam UPS-a z "zjaranym" stycznikiem i to w takiej pozycji, że z akumulatora nie pracuje więc nawet jako przetwornicy nie mogę go używać. Co bym się znał na tym to bym se sam przelutował.

Innym nie kupujcie w VoltOn-ie bo będziecie mieć problemy jak się zepsuje!!!

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki http://www.sonarskle...b300-p-768.html działa u mnie od roku. Wadliwie działa wentylator podczas ładowania akumulatora tzn nierówno pracuje.

Diabelss te przetwornice wszystkie nadają się też do kwasiaków tylko tak jak pisałem w zamkniętych pomieszczeniach używa się żelówek ze względu na to że nic nie oddają. Gdybym mógł postawić przetwornicę w garażu a nie w pokoju to też bym kupił zwykły akumulator.

Napiszcie jak się Wam to będzie sprawować. Ja kupiłem kiedyś http://allegro.pl/pr...480132.html Po krótkim czasie zaczęły się styki sklejać i du... Nie działa. Odesłałem do VoltOn-a w ramach gwarancji. I co Gostek zrobił. Odkleił styki w styczniku i odesłał mi. Kpina, gadałem z gościem przez telefon, udowadniał mi, że białe to bałe, a czarne to czarne. I tak mam UPS-a z "zjaranym" stycznikiem i to w takiej pozycji, że z akumulatora nie pracuje więc nawet jako przetwornicy nie mogę go używać. Co bym się znał na tym to bym se sam przelutował.

Innym nie kupujcie w VoltOn-ie bo będziecie mieć problemy jak się zepsuje!!!

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was w trybie zasilania sieciowego, po naładowaniu akumulatora, nadal włącza się wiatrak chłodzący przetwornicę? Trochę to dziwne bo przecież prąd idzie bezpośrednio z gniazdka to po co miałby się włączać. A może mam wadliwy model?

pozdr

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiatrak chłodzi tylko podczas ładowania oraz pracy na akumulatorach.

Czy u was w trybie zasilania sieciowego, po naładowaniu akumulatora, nadal włącza się wiatrak chłodzący przetwornicę? Trochę to dziwne bo przecież prąd idzie bezpośrednio z gniazdka to po co miałby się włączać. A może mam wadliwy model?

pozdr

Lechu

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie lepiej podłączyć same pompy cyrkulacyjne niz obiegówkę? Jak odpieniacz nie działa to dla samej mechaniki to mało chyba ze macie baypasy, albo biologię w sumpie bardzo rozwiniętą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie fajny kalkulator

http://energia.nexun.pl/kalkulator/oblicz4.php


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na szybko. Czy mogę podłączyć pompę cyrkulacyjną tunze dc bezpośrednio do aku 12v. Nie mam prądu już 1,5h i nie wiem kiedy będzie.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest na niej napisane 12V DC?

Są dwa standardy. Jedni puszczają niskie napięcie prądu zmiennego, inni stałego.

Z tego postu wynika, że tunze używa stałego, więc w takim przypadku mógłbyś użyć akumulatora, ale nie wiem czy to u nich standard, czy zależnie od pompy:

http://forum.practicalfishkeeping.co.uk/showpost.php?p=700822&postcount=10

Jim is right about the Tunze controller and Koralia Tunze is 24v DC Koralia is 12v AC

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie zasilać pompy z akumulatora. Będzie mniejsza wydajność ale to i tak lepiej niż nic

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jak temat jest poruszony...

Można używać "jump startera" jako UPSa dla pomp?

Mam coś takiego:

http://www.ebay.co.uk/itm/Halfords-Power-Pack-100-Jump-Starter-150PSI-Compressor-2-1A-USB-Charging-Socket-/321885876336

I zastanawiam się, czy to bezpieczne, żeby puścić przez to 2 pompy (jedna do obiegu w głównym, druga mała do sumpa).

To ma chyba jedynie 20Ah (nie jestem pewien), ale teoretycznie powinno to wystarczyć na około 5h pracy 40W (w sumie) pomp.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zanim dojechałem do domu, to już prąd przywrócili. Wiedza jednak zawsze jest cena i przyda się na przyszłość.

Przy okazji polecam stary telefon z androidem i darmowy programik Power Outage Alarm.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.