Skocz do zawartości
SkoczekPL

Konkurs - Zdrowy Morszczak 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Sylwek i Guille :animier:

Tym razem Wam się udało, ale w przyszłym roku... :thumbsup:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale za kilometry to ty wygrałeś bo ten Guille to nie w ekipie morszczaków wiec ci pogratulować było o nim kilka postów na poczatku


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś moją przyszłoroczną motywację :shock:

Faktycznie, ten cały offtop przysłonił mi post Skoczka.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wygranych!

Ja niestety odpuściłem wrzesień i październik przez pracę mgr :( W sumie przez 1,5 miesiąca byłem chyba 2 razy na rowerze, dzisiaj byłem, lekkie przyspieszenie 180 na pulsometrze ech... Byle do wiosny !


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima idzie powoli, więc może rywalizacja "Kto najwięcej godzin spędzi na stoku" ;)

dla mnie to istna dyskryminacja!! ja biegam cały rok niezależnie od pogody

więc ja bym był za rozpoczęciem konkursu od stycznia a skoczyć w ostatnim dniu grudnia 2014, przemyślcie to :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leoni - popieram!!

zwlaszcza, ze mam ambitne plany startowe na przyszly sezon ... :)


112l, 15kg LR, 9kg LS, 4x24W t5 sloneczka, JVP 101, Turboflotor Blue 1000.

Poki co na miekko :) Amphiprion ocellaris, Chrysiptera cyanea, Amblyglyphidon auresus, Pictichromis poryphera, Calcinus elegans, Archaster angulatus, Nassariusy oraz Turbo-sy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić 2 challange - jedne sezonowe i całoroczne ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla uczestnikow! Sporo spalonych kalorii zawsze na zdrowie wyjdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla uczestnikow! Sporo spalonych kalorii zawsze na zdrowie wyjdzie!

no jesień to słaba pora na spalanie kalorii to raczej okres lenistwa po całym sezonie a zima obżarstwa a jak przyjdzie wiosna to znowu ogień,jak to mówią w reklamie najpierw masa później rzeźba ;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimę znowu przytyję, a na wiosnę znowu urosnę :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam i czekam na tą moją nagrodę niespodziankę (box koralowców :) ) za ciężko zmordowane kalorie a tu nic ale słyszałem że podobno podobno będą 2 boxy i jeden już jest kompletny a drugi jest kompletowany i to rozumiem i już robię miejsce w baniaku ;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arturze, owszem, piec posilkow dziennie to jest jakas metoda, ale polowiczna.

Organizm tu wcale nie jest taki madry jak piszesz. Po prostu jedzac te 2000 kcal dziennie w 3 porcjach masz na tyle duze dawki jednorazowe cukru, ze wyrzut insuliny powoduje ze tkanka tluszczowa włacza sie ochrone organizmu przed cukrem, czyli tkanka tluszczowa wylapuje cukier i zamienia go w tluszcz.

Kiedy bedziesz jadl 5 ale mniejszych porcji to oczywiscie mniej glukozy wejdzie do krwioobiegu, watroba poradzi sobie z jego zatrzymaniem w formie glikogenu i bedzie mniejsza nadwaga, to wszystko mniej wiecej tak działa.

Natomiast ja ide inna drogą, dziennie ok 50-80 g weglowodanów, masło, smalec, oliwa jako zrodło energii, a bialka tez jakies 50g.

To powoduje ze insuliny mam w organizmie mało(insulina jest doskonalym przyspieszaczem rowniez wzrostu nowotworów), białka w tkankach nie są uszkadzane przez skoki poziomów glukozy (co da sie zmierzyć w badaniu lab. na tzw. poziom glikolizowanej hemoglobiny) A takie uszkodzenia białek odpowiadają za choroby tzw. autoagresywne, czyli wszelkie zapalenia np. stawów.

Opisywane 5 posilkow dziennie trochę tez tak działa, nie neguję do konca sensu dla jasnosci,

Jedzenie 5 prosilkow to juz troche stara metoda teraz duzo osob jedzie na 18/24 albo 20/24 czyli dla wyjasnienia przyjmujemy ta sama ilosc kalori bialka wegli I tluszczy np 6g wegli na kilogram massy ciala 3gr na kilo bialka I 1gr na kilo tluszczu tylko ,ze robimy to w tych 6 godzinach albo osmiu reszta dnia na pustaka czyli 18/24 18 godzin na pusto pozniej Wszystko co mamy do zjedzenia w te 6 godzinn trzeba Zjesc albo 20/24 mamy 4 godzinn na jedzenie.Podobno w tej diecie nie powstaje katabolizm w czasie postu organizm podbiera energie z tluszczy.To taki plan dla hardcore raczej Sam tego na sobie nie testowalem za mało silnej woli ;)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się do was dołączył, tylko nie wiem jak zliczać kalorie. Telefon z gps mogę zabierać na spacery min. 5 km dziennie, ale podstawa mojego treningu to od 6 do 8 godzin tygodniowo spędzonych na hali, czy takie przybliżone/szacowane wyniki również się liczą? :D


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Nowy Rok nastal, dla zwolenników całorocznej rywalizacji przygotowałem małe rywalizacje:)

1. kilometry - http://www.endomondo.com/challenges/13732159

2. kalorie - http://www.endomondo.com/challenges/13732320

biegacze raczej nie mogą równać się w dystansie z cyklistami, dlatego proponuję również małe rozgraniczenie :)

3. kilometry bieganie - http://www.endomondo.com/challenges/13732385

4. kilometry rower - http://www.endomondo.com/challenges/13732423

Zapraszam do wspólnej zabawy:) Ćwiczmy z głową i rozważnie, unikajmy kontuzji i bawmy się sportem:)

W zdrowym ciele zdrowy duch!!


112l, 15kg LR, 9kg LS, 4x24W t5 sloneczka, JVP 101, Turboflotor Blue 1000.

Poki co na miekko :) Amphiprion ocellaris, Chrysiptera cyanea, Amblyglyphidon auresus, Pictichromis poryphera, Calcinus elegans, Archaster angulatus, Nassariusy oraz Turbo-sy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką zimę to ja rozumiem, zacząłem dzisiaj "sezon". Dzięki za dodanie rywalizacji, popraw tylko proszę "Zdrowy morszczak - km", bo teraz zlicza ilość treningów. A i do rywalizacji rowerowej dodaj pls kolarstwo górskie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas najwyższy chyba rozpocząć sezon biegowy :rambo:

ciekawe jakie nagrody niespodzianki będą w tym roku od sponsorów za wygrane dyscypliny :thumbdown:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczku ja do domu wracam pózno,przewaznie po godzinie 20 .Ale biegam na bieżni 7 km dziennie robię .Rozumiem ze nie łapie się w konkursie ze względu na to ze nie jestem mobilny ? :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa :smiling: Jest możliwość dołączenia do rywalizacji (4. kilometry rower) Kolarstwo górskie? Nie pozostaje nic innego jak tylko dołączyć do rywalizacji i się dobrze bawić :thumbsup: Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kopanie szpadlem w ogrodzie też się liczy ;%29.gif ? , bo dzisiaj trochę pokopałem i zasadziłem czosnek


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście robię codziennie 1,5 km kursorem po ekranie w pracy :) Klikam ok 8 000 myszką i 5000 w klawiaturę. Powinni zrobić dodatkową dyscyplinę :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodanie rywalizacji, popraw tylko proszę "Zdrowy morszczak - km", bo teraz zlicza ilość treningów. A i do rywalizacji rowerowej dodaj pls kolarstwo górskie.

Sezon się rozkręca, naprawdę przydałoby się poprawić te dwie rzeczy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz może uda mi się wywołać Crejzola do tablicy i poprawi.

Ja dziś zaczynam sezon :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

troszke mnie tu z powodów osobistych nie było, ale już wszystko poprawiłem.

Co do rywalizacji na łączoną ilość km z dyscyplin, Zauważyłem właśnie, że po wyborze opcji 'wszystkie dyscypliny' w definicji rywalizacji, automatycznie ilość km zmienia się na ilość treningów (zapewne z racji, że nie każda z dyscyplin ma mierzony dystans), dlatego poprzednio ustawione kilometry zrobiły psikusa i zmieniły się w treningi.

Obie rzeczy zostały zmienione, sprawdźcie proszę zwłaszcza rywalizację łączoną na ilość km, czy nie pominąłem jakiejś Waszej dyscypliny.


112l, 15kg LR, 9kg LS, 4x24W t5 sloneczka, JVP 101, Turboflotor Blue 1000.

Poki co na miekko :) Amphiprion ocellaris, Chrysiptera cyanea, Amblyglyphidon auresus, Pictichromis poryphera, Calcinus elegans, Archaster angulatus, Nassariusy oraz Turbo-sy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, tam taki mały psikus :), szkoda tyko że ciągle nas tak mało :( chyba wszyscy wola siedzieć przed baniakiem :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nasza rywalizacja za rok 2014 się zakończyła :) Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, każdy z nas zrobił coś dla siebie, dzięki czemu rywalizacja nie ma przegranych:)

Gdyby ktoś chciał się pobawić w nowym, świeżorozpoczętym roku, to zapraszam :)

Km Bike - https://www.endomondo.com/challenges/19633966

Km Run - https://www.endomondo.com/challenges/19634018

All Km - https://www.endomondo.com/challenges/19634088

Kalorie - https://www.endomondo.com/challenges/19634125


112l, 15kg LR, 9kg LS, 4x24W t5 sloneczka, JVP 101, Turboflotor Blue 1000.

Poki co na miekko :) Amphiprion ocellaris, Chrysiptera cyanea, Amblyglyphidon auresus, Pictichromis poryphera, Calcinus elegans, Archaster angulatus, Nassariusy oraz Turbo-sy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.