Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

sewer rybcie rewelacja jak cały zbiornik :thumbup: ale powiedz mi czy ty masz w planach nowe szkło ??bo widze ze tam ciasno się robi.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ciasno... Skromnie ale czysciutko ;)

Cały zbiornik był zmieniany jakies pół roku temu... Mam nadzieje ze chwilkę jeszcze sie nie zapełni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja wiem ze niedawno zmieniałes zbiornik ;)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer a co zostasowales na podloze zbiornika??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ,

Pod skałą jest kilku milimetrowa (szerokość) pleksa. Taka z castoramy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sewer chodzi mi o zwirek jaki konkretnie dales??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stopce jest info ;)

Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White 0,5-1,7mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko sewer ,daj tym rybą jeść, bo żółtek chudy aż ości widać

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi już mi się nie chce tego samego pisać trzeci raz... ;) Żółtego po chorobie dochodzi do siebie a karmię po 10-12kostek dziennie plus algi też codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem chemicleana bo już mnie zaczęło to cyjano lekko denerwować. Jutro 20% podmiany. Troszkę mi anthiasów zeszło przez ostatnie 3tyg... Tak poprostu znika jeden po drugim. Evansisów zostało mi 2, Parvirostrisy 3, Zeszło się po jednym z bimaculatusów i cardeberry. Smithivenzi niestety 4 poszły... :( Wyglądało że wszystkie jadły. Sam nie wiem...

Achilles nadal od trzech miesięcy w kropkach ale jest mega aktywny i pierwszy do jedzenia. Przestałem się przejmować jego kropeczkami.

Przy przejściu na ballinga cały czas walczę ze stabilnością. Ostatnio dużo wyjeżdzałem więc wahania prarametrów się pojawiały...

Jeden czy dwa korale przy tym ucierpiały ale jest w miarę ok :) Mam wrażenie że lekko kolorki mi przybladły ale nie jest najgorzej.

Parametry teraz już stabilne i będę już ich pilnował : Kh 7, ca 410, magnez 1300, K 390, PO4 0,04, NO3 2.

Zobaczymy czy chemiclean nie narozrabia...

Krócitki filmik na święta (jak zwykle nakręcony i zmiksowany w ajfonie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Panie :-D. Łuk już ładnie kolorku nabiera i zbiorniczek jak zwykle baja. Długo masz ta rurówkę? Ciekaw jestem co Twój Chelmon na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Walker,

Rurówka już jest u mnie grubo ponad rok. Chelmon wytłukł wszystkie małe białe a tej się nie czepia. Mam też cztery małże , których też nie rusza. Widocznie mam takiego fajnego Chelmonka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Walker,

Rurówka już jest u mnie grubo ponad rok. Chelmon wytłukł wszystkie małe białe a tej się nie czepia. Mam też cztery małże , których też nie rusza. Widocznie mam takiego fajnego Chelmonka :)

To może ja wyśle swojego Chelmona do Ciebie na szkolenie bo też bym chciał małże niedługo wprowadzić ale po tym jak szorstnik zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach trochę się obawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sewer miałem podobnie jak u Ciebie średnio raz na trzy tygodnie z chodziło mi jakieś życie, najpierw ślimaki turbo potem krewetki niby w baniaku wszystko było ok, jak zaczęły po kolei ginąć rybki, zrobiłem rozpierduchę i złapałem winowajcę w postaci kraba bandyty fotki w moim wątku.

Od lipca nic mi w baniaku nie ubyło bandzior siedzi w komorze pompy powrotnej tylko stracha mam łapki wkładać jak chcę wyczyścić pompę.

Skubaniec łapał najwolniejsze stworzonka łatwe do upolowania

Pozdrawiam

Robert

Ps.

Baniaczek oczywiście super i moje gratulacje.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo:-) tak przyjrzalem się i odnoszę wrażenie, że ten łuk jest wielkości reki dorosłego człowieka...Czy się mylę?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer może zeszło ich mniej bo jeśli mają konkurencję a maja o noclegi to zazwyczaj jedna sztuka pilnuje kryjówki i co jakiś czas się zamieniają. Bywa nawet że na karmienie nie wychodzą wszystkie. Przynajmniej niektóre gatunki antiasów tak mają. Jak wyjeżdżałeś to może za skromnie karmiłeś to znaczy za rzadko. Albo jak kolega podpowiada może masz modliszkę ale mało prawdopodobne.

Akwarium piękne i mega kolorowe . Ustawienie skały przed łukiem mi sie bardziej podobało ale może tak jak planujesz jak zarośnie będzie cudo.

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za dobre słowo na Święta ;)

@Strugas Kiedyś miałem kraba , który wcinał mi rybcie ale przy przeprowadzce trafił do sumpa. Na Twoim miejscu bym coś z tym Twoim zrobił bo mój choć był nieduży przeciął kabel zasilający od odpieniacza. Kabel był dość gruby...

Nie wydaje mi się aby jakiś się jeszcze ostał. Jest możliwość że wężowidło coś chrupnie... Ostatnio mi zniknął też doktorek :( Anthiasy znajduję na grzebieniu więc raczej ich nic nie zjada.

@Niejeden z nas faktycznie jest takiej wielkości jak piszesz. Od podstawy do podstawy w linii prostej (nie pamiętam jak to z geometrii ten wymiar się nazywało - cięciwa... :) ? ) ma z 50cm.

@Grzeniu zauważyłem takie zachowanie pilnowania kryjówek u parvirostrisów, których mi zeszło najwięcej. Tyle że zostało mi już tylko trzy na bank. Z czego jeden już dziwnie się zachowuje i nie wypływa do jedzenia. Ma obskubany ogon więc pewnie są jakieś walki...

Jeśli chodzi o karmienie to mogło się tak zdarzyć że domownicy pomimo zaleceń nie dawali jedzenia tak często choć się zarzekają że dawali...

Jeszcze prawdopodobnie dokupię parę parvirostrisów bo mi się bardzo podobają. Samiec jest obłędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny baniaczek, powiedz czy kiedy kreciles filmik to karmiles? Wyglada na poczatku jakby aniolek niezle skubal polipy, chyba ze pokrm wlecoal pod korala i takie wrazenie mam tylko. Ogolnie tylko pozazdroscic. Pieknie wyglada:)

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky nie karmiłem kiedy kręciłem. Loriculus cos moze szukała miedzy koralami. Raczej nic mi nie podgryza. Jak karmie to jest większa zadyma... ;)

Tu filmik z karmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ze zaczyna mi rosnąć NO3 (4) postanowiłem odpalić dzisiaj peletki zeby wspomóc filtracje.

Kiedyś je stosowałem i działały bardzo dobrze. Wrzuciłem na początek 500ml. Kręcą się i będę obserwował parametry. Ponoć powinny zaskoczyć po 2-3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3? No nie sawer ciekawe od czego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej byc nie moze niz w poprzednim ;) Mam nadzieje ze o tym baniaku Leonard na AA napisze rowniez "leaves us breathless" :D :D Musisz trzymac poziom ;) Co do chemiclean to u siebie nie zauwazylem zadnych strat mimo, ze stosowalem dwukrotnie. Nawet kraby i inne skorupiaki przezyly.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker od pewnie "przerybienia" i przekramiania ? ;)

VDR pamiętasz lata chwały... jeszcze będzie breathless :) Powolutku. Po chemicleanie raczej spokój póki co nic nie zeszło. Ani Kraby ani inne skorupiaki ;)

wojtas dziękuję

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR pamiętasz lata chwały... jeszcze będzie breathless :) Powolutku.

Ciężko nie pamietać jak się w zachodnich serwisach czyta newsy z naszego podwórka :clap: :clap: Miło się robi i wiesz takie "Polacy nie gęsi, zaje....fajne zbiorniki mają" :) Doświadczenie masz, nowy zbiornik w sumie niby "stary", ale ustabilizować się musi :D Wiesz to jeden z takich zbiorników, który zwrócił moją uwagę, zresztą ten większy litraż też widać, że ma mega potencjał :) Tak jak napisałeś powolutku a będzie rzucał na kolana :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.