Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

masz kilka LPSów i widzę że smiga u Ciebie Loriculus , czy zauważyłeś żeby coś podgryzała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturr Loriculus wycina Mrozonki, algi nori i glon ze skalek. Korali nie tyka.

Rafał dzięki. Myślę ze za pół roku będę już podcinal akry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sewer, dalej planujesz wpuścić Achillesa? jak widze po filmikach to juz 7 pokolców pływa :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas ten Achilles mi po głowie chodzi. Tyle ze już mam w Akwa potencjalnych dwóch "fajterow"... Bialobrody i Lineatus. Ten drugi jeszcze młody ale już widać ze ma charakterek ;) Rafał Twoja udana operacja Achilles-Bialobrody to woda na młyn dla moich zakusow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek. Parka Cryptocentrus cinctus i oczywiście piękna goniopora przygarnieta od kolegi. Goniopora u niego się już dość długo nie otwierała. U mnie już wypuszcza macki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwiera :D ?

Widać, że w porę znalazła odpowiednie miejsce do życia. Nie zapeszając, niech Ci żyje 100 lat. Piękna


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goniopora cudna :thumbup:

Sewer powiedz mi podłaczyłes juz kuli biopellets ? czy dalej jedziesz bez??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@f@l kulek nie wlaczylem. Po pierwsze cały czas walczę z reaktorem i kh skacze mi to w górę to w dół więc duże ryzyko. Niezależnie od tego NO3 pomimo obfitego karmienia mam na stałym poziomie 3-4. Taki poziom jest dla mnie OK. Po zmianie odpieniacza widać nie będę już potrzebował kulek żeby opanować NO3. Zobaczymy, narazie nie wkładam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekna goniopora, aż mnie korci żeby jeszcze raz spróbować z tym koralem :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz miałem kiedyś gonioporę zieloną i załatwił mi ją białobrody. Podpływał skubną główkę (odrywając ją) i zostawiał. Tej na szczęście nie tyka. Ponoć jak sie ją karmi potrafi przetrwać. Karmie codziennie w nocy korale i w dzień sporo mrożonek wrzucam więc pewnie się wyżywi. Trzymam kciuki za nią bo jest faktycznie piękna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna to mało powiedziane, jest cudowna. Ja mam zieloną w 3 miesięcznym akwarium i ma się dobrze od około 2 miesięcy i leży na piasku a podobno nie powinna bo się zatyka. Białobrody jej nie rusza. Ale widziałem ją w akwarium u kolegi jak czekała na mnie i była dużooo większa, polipy się tak wyciągały że traciły kolor. Myślę że u mnie tak się nie rozciągnie bo mam dość dużą cyrkulację.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nic nie pisałem aż 10 dni to wrzucę mały update... ;)

Widzę że kh mi sie ustabilizowało na około 6,5. Inne parametry też prawidłowe. Znów zacząłem dawkowanie wszystkich buteleczek i koraliki nabierają kolorków i ładnie przyrastają. Zaczynam być coraz bardziej zadowolony z tej mojej przeprowadzki ;). Doszło pare cukiereczków na piasek i na skałkę.

Parę fotek zamieszczam poniżej

7ntt.jpg

m7bb.jpg

ersf.jpg

gc94.jpg

u4d4.jpg

ymrp.jpg

dktj.jpg

lamg.jpg

hv45.jpg

zxoy.jpg

n1d8.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie !

Co moge dodac, to tylko ze na zdjeciach rewelacyjnie widac jak wiele miejsca zostalo 'mlodym' zeby dotknac tafli wody. :thumbsup:


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Dzisiaj oglądając jakieś akwarium ze Stanów wpadłem na pomysł zrobienia takiego "Arch" (łuku). Tak żeby był lekki (wizualnie) i nie zaslanial widoku na spsy z tylu i nie rzucał za dużo cienia na piasek. Oczywiście obsadzilbym go spsikami ;). Pomysł jest żeby zrobić go z materiału , z którego jest sztuczna skala. Cienki ale o nieregularnym kształcie żeby wyglądał w miarę naturalnie. W środku coś wsadzić żeby trzymalo konstrukcje. Moze Jakąś rurkę. Co sądzicie ?

Tu zdjęcie :)

http://imageshack.com/i/eufiyjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pret tytanowy oblepic gruzem koralowym sucha skala lub skala syntetyczna ?? Moze spece od tej syntetycznej potrafia to zrobic profesjonalnie ??

sent from my Jiayu G3S

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o syntetycznej. Już rozmawiałem ze specem od sztucznej skały. Da się. Trzeba bedzie to zrobic jak najbardziej naturalnie. Taka promenada tyle ze nie w lini prostej ale taka lekko nieregularna ... Łuki mi się bardzo podobają. Jak obrosna spsami to będzie widok... Bo już mnie zmrozilo ze w obecnym ulozeniu wejdzie mi może jeszcze ze trzy spsy. Z łukiem to inna sprawa... ;)

To wideo , z którego wziąłem pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie filmiki ;)

Pomarańczowa euphyllia

Różowa goniopora już się zaaklimatyzowala i wyglada ze jej dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i wszystkich zatkało!:)

Gratulację!

Jest od kogo się uczyć!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sewer oprócz tych 60l od kolegi i pewnie podmiany po Chemiclean-ie jakieś inne podmiany na tym etapie robiłeś?


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję moi drodzy :blushing:

@Gerald Raz w tygodniu systematycznie podmieniam 70L wody na świeżej solance. Już z dwie trzy podmianki na probiotykach. Mam stabilne Kh (6,7) więc już mogę je stosować. Cały czas mam wrażenie że jeszcze nie jest tak super stabilnie jak było kiedyś ale już czuję że do tego blisko. Biologia też mogła jeszcze w pełni się nie ustabilizować natomiast widzę że koraliki ładnie polipują, lpsy też wyglądają na szczęśliwe więc idzie w dobrym kierunku.

Teraz tylko niech spsiki się pną do światła. Potem będę doszlifowywał szczegóły. Kolorki itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.