Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Szkiełko Bajka :)

Aqua Nova czy nie..... ale sawer zwracaj uwagę co jakiś czas na te srebrne śrubki w obudowie pompy (czy nie zardzewieją).


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam twoje rozgwiazdy? Przezyly przeprowadzke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ati jest świetna. Jedyny mankament to ze wentylatory chłodzące t5-ki są głośne. Na początku tak nie halasowaly ale po 2-3 miesiącach sie zrobiło głośno. Czyscilem wentylatorki ale nic to nie dało. Zglaszalem to Łukaszowi z Acropory i obiecał temat reklamować w Ati. Zobaczymy co zaradza.

Peletki nadal mam ale przeszedłem na wersje XL jakies 2 tyg. przed przeprowadzka. Małe mi sie z dwa razy pokleily i chciałem spróbować nowe. Nie wiem czy juz załapały ale NO3 jest 1-2 przy karmieniu dosc obfitym wiec zakładam ze cos sie juz tam dzieje :)

Z wentylatorkami też miałem problem- tyle że mi tylko jeden zaczął hałasować udało mi się go uciszyć poprzez

przedmuchanie silnym ciśnieniem ze sprężarki to pomogło spróbuj w ten sposób. Peletki dałeś całe czy po trochu co jakiś czas?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrian wężowidło raczej nie wróci jest ładne ale trochę się obawiam o rybki... Choć jeszcze żadnej jak mniemam nie ma na sumieniu. Tyle że karmienie lps przy nim nie możliwe. Walczy o kazdy kęs z niesamowitą desperacją ...

@skoczek będę czujny i śrubki będą pod obserwacją :ninja:

Rozgwiazdy przeżyły. Trochę się martwię o niebieską bo jest u mnie od początku (2lata ponad). Tak szczerze to nie wiem co ona jadła ale coś na skale pewnie było. Tera skała nowa to nie wiem czy coś znajdzie. Często ją widywałem na szybie więc pewnie glonik wciąga.

@Mirek na razie odkurzałem je dość mocnym ciągiem. Sprężarka... Nie mam w domu a lampy nie chce mi się wozić gdzieś . Może coś pożyczę i dmuchnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie zazdroszcze loriculi .... ale o swoje lpsy sie strasznie boje ....... widac lekkosc zbiornika strasznie lubie takie kontrukcje . Coż powodzonka zycze i mnostwa kolorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sewer: mam identyczne od 1,5 roku. ani razu nie atakowało ryb. Ale łażenie tego gada po koralach jest wnerwiajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mi tez ryb nie atakuje. Zniknęły mi kiedyś 2-3 rybki i obwinilem wezowidlo. Jak wyciagalem skale przy przeprowadzce okazało sie ze miałem 5-6cm dzikusa i on był odpowiedzialny za porwania... Problem jest z karmieniem korali lps bo wydziera z ryjkow wszystko co tam wleci. Podobnie zreszta postępują krewetki. Jak karmie to muszę machac szczypcami nad każdym karmionym koralikiem i odganiac pięć krewetek... Zeby nakarmić w ten sposób korale schodzi ponad godzinę. Męczacy taki proceder ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz to zrobic latwiej ..... przykryj karmionego korala jakims naczyniem .....tak aby nie mialy dostepu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jaki przeplyw... Znaczny...

Większy niz na małych peletkach. Moze z 1000l/h. Sam nie wiem czy działają... Jakoś niefortunnie je wymienilem z dwa tyg. przed przeprowadzka. Poprzednie mi sie posklejaly i musiałem wymienić całość. Nie wiem czy zdąrzyły przez dwa tyg. załapać.

Teraz walczę z cyklem nitryfikacyjnym zeby zniknęło NO2. Jeszcze mam 0,05. Wczoraj dolałem 60l wody od kolegi Tmag. W nocy po dolaniu krewetki sie wykluly (setki pływających w toni) i znalazłem dwie wylinki dorosłych. Woda jakby bardziej klarowna. Acry nie polipuja tak jak kiedyś. Nie spada Ca ani Kh wiec jeszcze nie ruszyły. Na razie nic nie dolewam. Czekam az ruszą koraliki i zacznie sie konsumpcja pierwiastków.

Wczoraj podzielił mi sie ukwiał. Nie wiem czy robią to jak maja dobre parametry czy jak jest źle i próbują zachować gatunek ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wodę u Tmag to ten faktycznie ma 'żywą' wodę i z takiej to mandaryn ma co wyjadać ;)

Podejrzewam, że krewetki przeszły wylinkę, bo woda od Tomka ma wyższe kH niż u Ciebie a krewetki sa bardzo wrażliwe na zmianę tego parametru.

Co do polipowania SPS-ów - nie polipują jak kiedyś, ale polipują? Może to kwestia ilości pokarmu w wodzie ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie przesadziłeś z ilością przepływającej wody.

Powiem szczerze że peletki mam już pół roku dawałem je po trochu co jakiś czas

do filterka. Co do przepływu to dawałem mniejszy i większy, wychodzi na to że zbyt

silny przepływ wypłukuje bakterie z peletek i nie pozwala im się namnażać.

Po przejściu na przepływ ok 1000l no3 bardzo szybko skoczyło z poziomu prawie

nie wykrywalnego do 0.10. Wciąż eksperymentuje teraz na przepływie ok 400l.

Parametry zaczęły się poprawiać, acry mocniej polipują.

Jakich bakterii używasz ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mam około 1. Wiec tu problemu nie ma.

Bakterie leje od AF. Codziennie parokrotnie jak mi sie przypomni strzykne 3 razy z pipetki.

Moze faktycznie zmniejsze przepływ.

Zobaczymy...

Cherry: co nieco w tej wodzie pewnie jest...

Polipuja ale dosc słabo. Czasami wogole chowają polipki.

Pocilopory,seriatopora polipki ładnie wyciągnięte. Z akrami jest gorzej.

Czuje ze juz teraz bedzie coraz lepiej ;)

Edytowane przez SkoczekPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stało się co się miało stać ...

Akwarium ruszyło :)

Dzisiaj zauważyłem znaczny spadek Kh bo prawie o jeden stopień w ciągu jednego dnia. Wcześniej wyłączyłem reaktor i dolewkę z Kalkmiksera. Nie dostarczałem od dwóch tygodni nic co mogłoby zwiększyć kh czy wapno. Właściwie to nic nie lałem ani nie robiłem podmianek na świeżej soli. Pomimo to Kh stało w miejscu. Jeśli w jedną noc kh spadło o jeden stopień to znaczy że koraliki zaczęły konsumpcje i wzrost :clap:

Inne parametry świetne

PO4 0,02

NO3 1

ca 420

Mg 1340

Jest małe ale ... ale pracuje cały czas nad tym NO2 0,05. Czy ktoś używał testu JBL do NO2? Trudno być na 100% jaki kolor wychodzi po zmieszaniu z reagentem. Są dwa odcienie żółtego na 0,01 i 0,025 potem taki ceglasty na 0,05. U mnie wychodzi ceglasty ale dużo jaśniejszy w intensywności niż żółte i ten ceglasty na wzorniku. Jak było u Was?

Okrzemków coraz mniej skała się mam wrażenie lekko rumieni. Piasek jeszcze miejscami z okrzemkiem ale tragedii nie ma.

Akry polipują w dzień i w nocy. Zaczynam od dzisiaj delikatne karmienie i suplementacje na 1/2 tego co było.

Odpieniacz bomba. Jak go wrzuciłem z 10 dni temu to go wogóle nie dotykam. Pieni śmierdzące błotko z cm na dzień ( kubek dość spory) Piana gęsta jak porządnym cappuccino. Pompa obiegowa pięknie pompuje. Ogólna cisza zapanowała w mojej przepompowni. Nowe zabawki się jak póki co sprawdzają super. Apropos śrubek w pompie od odpieniacza to są ponoć z jakiegoś materiału (nie pamiętam nazwy) , który nie reaguje z solą ;)

mg6464.jpg

Parę zdjęć jak to wygląda z trzech stron

mg6456.JPG

mg6457.jpg

mg6458.jpg

i w szczegółach :blushing:

mg6467.jpg

mg6466.jpg

mg6469k.jpg

mg6459a.jpg

mg6462h.jpg

mg6461.jpg

mg6468y.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam poszedłem za ciosem, podpiąłem szkiełko makro i trzasnąłem z biodra parę zdjęć przed chwilą

mg6470.jpg

mg6473.jpg

mg6474.jpg

mg6475.jpg

mg6476.jpg

mg6477.jpg

mg6478.jpg

mg6479.jpg

mg6480.jpg

mg6481h.jpg

mg6482f.jpg

mg6483.jpg

mg6484o.jpg

mg6485n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ten test JBL-a mam i ja i niestety stary. U mnie też pokazuje od roku NO2 na poziomie 0,05 i wydaje mi się że jest przeterminowany. Bo Nh4 -0 NO3- 5 A zresztą badam nim wodę w kilku akwariach i prawie w każdym pokazuje lekkie zabarwienie. W najnowszym akwarium u siebie w domu zastosowałem wkład Matrix i bardzo mały przepływ i tutaj sie też delikatnie zabarwia. Jeśli zmienisz na nowy albo zrobisz innym testem i wynik będzie 0 to się podziel ta informacją.

Piękne zdjęcia, a ta lobophylia słaba. Wziąłem ostatnio 3 w różnych kolorach i na zdjęciach wyglądały super , niestety w akwariach na razie niestety bardzo przeciętnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzeniu co miałeś na myśli pisząc Lobophylia słaba ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, że ja wybrałem inny system,

miałbym od kogo pożyczać szkiełka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciemne te SPSy, popracuj nad wodą i będzie ślicznie

No i krzemiany/dino/cyjano ci strasznie gania po piachu...

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik ten zbiornik ma dwa tygodnie a Ty chcesz pracować nad kolorami ,wierz mi przed przekładką większość chciała by mieć tak wybarwione spsy ,a krzemiany na nowym piasku to chyba nie przestępstwo


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może setup nie za bardzo do mnie przemawia, ale ryby i korale bomba, czekać tylko na kolorki :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu dzięki za info z testem.

Sledzik będę pracował w pocie czoła ... ;)

Nie są takie ciemne te koralowce. Właśnie mam wrażenie że kolory trochę spłowiały, zrobiły się jaśniejsze... Ale jak zwykle zdjęcia tego nie oddadzą. Tak jak Damian pisał jestem świeżo po przekładce całego systemu. Cały piach, skała itd. Cieszę się że nie było gorszych zmian. Takie krzemiany to żadne krzemiany... Poza tym już są w odwrocie :)

Mierzyłem PO4 przed chwilą i mam 0,01. Chyba zestaw świeża skała bez fosforanów plus mocny odpieniacz robi swoje. Przestaje płukać mrożonki i wyciągam adsorbent... Nie chcę wyjałowić wody do zera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzeniu co miałeś na myśli pisząc Lobophylia słaba ?

Na 4 zdjęciu LPS to chyba Lobophylia? Miałem na myśli że subiektywnie patrząc to jest mało efektowna choć duża. A sam wziąłem 3 widząc je tylko na zdjęciach i rozczarowałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.