Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

@sewer Czy to już dzisiaj premiera odpieniacza?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujny jestes... ;) tak dzisiaj wieczorkiem ma do mnie przyjechac. Taki przynajmniej jest plan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne wymiary ,świetna głębia :thumbup: podoba mi się ten pojemniczek,powodzenia,trzymam kciuki


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam odpieniacz :)

Jest kawał sprzętu. Olbrzym za chwile wrzuce zdjęcia. Na zewnątrz i wewnątrz akwarium

Wsadzilem go do sumpa. Wlaczylem do prądu bąbelki lecą a tu cisza. Absolutna cisza... Panie toż to szok ;).

Przekrecilem raz zaworem bramowym ustawilem poziom piany w odpieniaczu i tak juz trzyma z cztery godziny. Poniżej filmik z piany jaka robi po trzech godzinach od startu nowego odpieniacza.

Jakość wykonania bardzo fajna grube i solidne elementy. Wszystko ładnie spasowane. Co prawda mój jest pierwszym egzemplarzem ( w prywatnych rękach) ale wszystko działa swietnie.

Uprzedzajac pytania...

Cena około 4000 czyli mocno konkurencyjna moim zdaniem do BK.

Ten mój to jest na rurze 250.

W porównaniu z Ati piana bardziej kleista i gęsta. Ati wcześniej wydawał mi sie cichy... Ale zmieniłem zdanie jak usłyszałem (nie usłyszałem) AF 250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cacko, a jakie będą inne opcje dostępne? Zdradzisz coś czy trzeba będzie czekać aż się producent pochwali?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co pytasz Qlfon. Wiem że mają być ( już są ) 200 z mniejszą pompą. A o opcjach dodatkowych nie słyszałem. Wszystko jest w standardzie :)

Zdjęcie poglądowe z punktem odniesienia. O odpieniacz jest oparty mój but :)

img0525231615.jpg

img0525231701.jpg

img0525231637.jpg

img0525231651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytałem o inne rozmiary - 250 to dla mnie np. za dużo:) A gdzie można o nich oficjalnie poczytać? Na stronach AF nic nie ma:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w następnym tyg. ma się coś na stronie pojawić jak dobrze pamiętam. Zawsze można napisać maila z zapytaniem.

Skoczek jak to oceniasz. Boś Ty odpieniaczowy fachura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam gdzie dla mnie zaproszenie do Rzeszowa ? :p:)

Odpienek cóż.... no pieni :) wygląda ładnie, najbardziej mnie te pompki interesują... a właściwie ich zachowanie itp

A co do body to na forum są o wiele więksi fachowcy od pienideł ;)

Już wiem że pewnie będę miał ciekawą dyskusję z Qlfonem w samolocie za dwa dni :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek - za gadanie o takich rzeczach przy ludziach to nas wysadzą:) A do rzeczy poczekamy na oficjalne info, jeśli wykonanie jest OK, efekty pracy są, pompy nie będą żarły setek kW to czemu nie?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek - za gadanie o takich rzeczach przy ludziach to nas wysadzą :) A do rzeczy poczekamy na oficjalne info, jeśli wykonanie jest OK, efekty pracy są, pompy nie będą żarły setek kW to czemu nie?

Spoko, załoga AirFrance jest tolerancyjna :p:) A co do produktu, poczekamy na oficjalną ofertę i cennik det/hurt. Ale jak najbardziej najpierw kilka osób musi to kupić żeby były wiarygodne opinie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, pięknie ten nowy odpieniacz. A czy da się go rozebrać jak BK czy RS? Ze zdjęć wygląda na to, że kolumna jest na stałe przyklejona do podstawy.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer jest pontencjal!! Karminsz jakoś dodatkowo lps do mordek?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prądu ponoć 48 wat konsumuje. Moja wersja nie jest rozkręcalna ale ponoć wersje następne juz beda. Choć moze mozna ja rozkręcić. Sam juz nie wiem. Specjalnie mnie to nie interesowało ;)

Korale lps karmie czasami jak sobie przypomnę fauna Marinem dla lpsow ale nie mam do tego cierpliwości ... Muszę walczyć w krewetkami i je odpedzac. Tak to daje bezpośrednio do wody Mrozonki, suchy dla korali, no i w plynach cos czasami rozpuszcze. Skoczek zapraszam do Rzeszowa kiedy chcesz :)

Zobaczymy jak sie odpieniacz bedzie zachowywał w najbliższych dniach. Jak sie uformuje "film" na rurze. Jaki gnoj wyrzuci , jak z parametrami itd. Mam nadzieje ze nie bedzie za mocny na te 1000l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@sewer Jeśli możesz , to wstaw fotkę pompy przy tym odpieniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sercem pienidła jest pompa , body jak to body niczym się nie różni od topowych pienideł. Dlatego czekam też za zdjęciami pompy.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urobek po 12 godzinach od włączenia

img0526111503.jpg

Tu macie zdjęcia pompy. Nie znam się na tym czy to aqua nova czy coś innego. Ja dostałem produkt gotowy i nie specjalnie mnie to interesuje z jakich części się składa. Należę do takich klientów dla których ważna jest jakość i efektywność. Za to płacę. Reszta mnie wali... :)

Wiem że pobiera 48Wat , że pompa ma wydajność ponad 10000l a z wirnikiem igiełkowym pompuje 6500l. To razem z powietrzem którego ciągnie około 2500l. Chyba też mnie to wali ;)

Jak producent da info na swojej stronie to będą pewnie wszystkie technikalia. Zwężki, wirniki i inne dla niektórych ważne rzeczy. Dla mnie ma działać, odpieniać , być cichy, stabilny i bezobsługowy. Na razie wygląda że taki produkt kupiłem :)

img0526103003.jpg

img0526103010.jpg

img0526102951.jpg

img0526102944.jpg

img0526102957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy równie przyjemnych jest to że mam parę nowych cukiereczków na piasku prosto z Australii ;)

Kolory nie z tego świata. Jak ta natura to robi...

img0526111432.jpg

img0526111451.jpg

Pomarańczowa euphyllia. Zdjęcie nie oddaje koloru

img0526103051.jpg

Catalophyllia zajeb... oczojeb... Jeszcze się od wczoraj nie otworzyła w pełni

img0526103045.jpg

To Cuś jest na zewnątrz żółte. Też ajfon tego nie złapał

img0526103034.jpg

img0526103029.jpg

Ten zielony wali po oczach ostro...

img0526103039.jpg

No i w całości z dwóch stron

img0526111451.jpg

img0526111445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie zdjęcie całości było pod samymi ledami. Teraz w pełnym spektrum czyli plus 8 swietlówek

img0526122410.jpg

img0526122428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy był by filmik :thumbup:

Korale piękne .

Jedno pytanko ;twoje korale są dużych rozmiarów i tworzą ładne "kule" np seriatopory, na zdjęciach tego nie widzę, ale nawet u podstawy maja ładną tkankę, gdzie w dużej ilości baniaków przy dużych zbitych koralach widać że u podstawy gdzie mniej światła dochodzi korale tracą tkanke, jak ci się to udaje ??? (chyba że z bliższa jednak twoje koralowce też tak mają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artur korale były przycinane ostro podczas przeprowadzki. Przychodzi taki moment w zyciu korali że nie przycinane potrafią bieleć od spodu. Szczególnie seriatopory. Jak się wpatrzysz gdzieś miedzy gąszcz korala u mnie to można zobaczyć doły bielejące ale są raczej w dobrej formie ;)

Okrzemek cały czas nie daje za wygraną ale jest go coraz mniej. Sporo krzemianów się dostało do zbiornika wraz z klejem, którego było sporo.

Adsorbery chodzą więc wyciągną to świństwo wcześniej czy pózniej. Nadal mam NO2 co prawda w ilościach śladowych (0,1) ale nie schodzi. Woda taka lekko mentna to pewnie przez to NO2. Leje rano i wieczorem bakterie. Nie karmie korali, ani nie dodaje suplementów. Tylko jod i fluor. Resztę odstawiłem dopóki korale znów nie będą rosnąć jak szalone ;)

No i filmik na życzenie ( z ajfona )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muza chilloutowa że prawie przysnąłem :-) ale akwarium piękne. Gratuluję zmian, poszły w dobrym kierunku. Piękny i przestrzenny aquascaping


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.