Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co powiedziec o mentalnosci niektorych, ale czuje sie jakbym i ja mial sie przyznac.

Tylko u Nas w kraju nie mozna chwalic swojego. Odpowiedzcie mi dlaczego?

A kto broni chwalic? Tylko zawsze warto wiedziec kto chwali.Do mnie marketingowo bardziej przemawia stwierdzenie ze jestem producentem i sam uzywam wlasnych produktow niz marketing szeptany z tylniego siedzenia.

Nie rozumiem Grzegorz o co Ci chodzi z ta mentalnoscia ale jak jestes na jakiejs firmy liscie plac za zachwalanie to mozesz sie teraz przyznac ;)

Tak, wiem ze offtop i juz koncze

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajac watek jeszcze raz z wiedza że autor jest na liście płac , uważam to troche mało profesjonalne. Każda sroka swój ogon chwali. Wystarczyło na początku się przyznać.

Ciekaw jestem za ile została kupiona skała ze swojej firmy?

Żeby nie było offtopu. Fajne wiaderka :)

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej mowie ze macie ograniczona mentalnosc.

I mozecie sie na mnie gniewac.

Spolka Aquaforest istnieje od kilkunastu tygodni. A Sewer ma juz drugi baniak na tym brandzie. No ile to juz lat?

Albo podam inny przyklad. Jak Krzysiek Tryc pokaze akwarium to polowa nie wie co ma zrobic. Zmienia produktu a w baniaku bez zmian.

Jak Richard Branson bierze udzial w swoich reklamach, przebiera sie za babe w samolocie wlasnych lini jest OK.

Dla mnie buractwo i tyle. Zwykla komuna i zawisc ze cos komus wyszlo. Zdania nie zmienie, a Wy dalej mozecie o srokach.

PS. Jak koledze Sewer bedzie przrszkadzac dyskusja to z pewnoscia poprosi o wyczyszczenie watku..

P.S. Oficjalnie oswiadczam ze w zarzdzie nie siedze, ale milo sluchac opini o AF w UK

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kończę i przestaje obserwować ten temat. To właściwie nie są wypowiedzi dotyczące samej soli, tylko jej użytkownika, który pozostałych użytkowników robi w bambuko, piejąc nad zaletami produktów tej akurat firmy i jak najbardziej trzymają się wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: fantastyczny baniak :clap: . Jak dla mnie kwintesencja domowej rafki :thumbup:.

PS. Coś z tych maluchów przetrwało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi :)

Sytuacja jest bardziej romantyczna niż to co tu opisujecie... ;)

Produktów aquaforest używam już z 2 lata albo i lepiej. Jak zaczynałem używać AF nie miałem z tą firmą nic wspólnego. Z czasem coraz bardziej ufałem tej marce bo widziałem efekty w moim zbiorniku. Faktycznie jestem w AF od kwietnia bodajże. Moja przygoda z AF zaczęła się od jakości produktu i pasji. Po półtora roku od mojego pierwszego kontaktu z AF postanowiliśmy ( z Damianem) wspólnie stworzyć jeszcze lepszą jakość, rozwijać produkty i tą markę. Wszystkie moje wpisy były prawdziwe i nie reklamowałem "mojego" produktu. Wcześniej dzieliłem się tym co używam i jakie są tego efekty. Teraz oficjalnie mogę powiedzieć że jestem częścią Aquaforest i używam nasze produkty. Nie używam ich dlatego że ja "jestem na liście płac" tylko że używałem ich półtora roku wcześniej zanim miałem z tą firmą cokolwiek wspólnego. Cieszę się niezmiernie że po raz pierwszy w życiu będę zarabiał na życie na tym co jest moją pasją. Robimy to z ludźmi, dla których nasze produkty i cała idea jest pasją. Tylko wtedy powstają naprawdę świetne rzeczy.

Dla chętnych (dociekliwych spiskowców) możecie prześledzić wątek i zobaczyć czy po powstaniu spółki aquaforest są tu w moim wątku jakieś reklamy...

Ucinam offtop.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tak się podobały produkty , że kolega kupił sobie udziały w spółce .

mi się podoba . AF używam .

dobre co nasze .

a po za tym kolega testuje na sobie .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cagen bingo... :clap:

@patyczak nie jestem w stanie stwierdzić ale nie widziałem ich od tego pierwszego razu...

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdro

akwarium fajne


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skoro juz oficjalnie wszystko jest jasne to i ja zycze sukcesow zarowno w sprawach sluzbowych jak i w domowym zbiorniku

Pozdrawiam

Pawel

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wszystko wyjaśnione więc powodzenia :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Widzę że mod już usprawnił wątek kasując posty. Tak trzymać, wolność słowa :thumbup:

Walker postaraj się lepiej. :clap:

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te wiaderka, ja sobie kupiłem ostatnie dwa kartony soli jak jeszcze były w sprzedaży

Baniak masz zajefajny i obserwuje go od początku, ad poczatku poprzedniego, przesiadkę na dotychczasowy, widziałem jak kwitł w oczach, nieszczęsną ospę. Sam używam produktów AF i jestem z nich zadowolony i nie zamierzam z nich rezygnować tylko dlatego że teraz masz udziały w ich firmie, a nawet ciesze się że zainwestowałem w ta firmę i dzięki temu będzie się jeszcze bardziej rozwijała, a jej produkty będą jeszcze lepsze - w końcu Ja na tym skorzystam. A jak komuś d*pę zazdrość ściska to jego problem.

Jeszcze raz - baniaczek super.

Wstawił byś aktualne zdjęcie ( albo filmik ) swojego baniaka jak teraz wygląda ( zwłaszcza po twoich wojażach ).

Pozdro.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sewer

jesteś już po testach ? parametry soli z nowych wiaderek te same co w kartonach były ? :)

Czuję, że w ferworze polemiki, która się tu wywiązała pod moją nieobecność umknęło moje zapytanie więc ponawiam. Interesuje mnie ta kwestia co jest napisane na wiaderku, jeżeli o skład i parametry chodzi. Kolor wiadra mnie nie kręci. Dla mnie mogło być po staremu w kartonach,. Raz, że taniej no i gramatura większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia polactwo w czystej postaci. Co sie w tym kraju probilo wszystko co nasze jest bee i fuj, jak cenna na poziomach europejskich to `zlodzieje zdziercy co tam tyle kosztuje`, jak cena niska to`napewno jakis wal, z jakiegos syfu produkowane`, wszyscy wszech wiedzacy , chodzace ikony moralnosci (najlepsza moralnosc to ta ktora sluzy tylko mi), a cel umoralniac innych. Rekiny finansjery, mitrzowie biznesu TFUU, pseudo milionerzy co sie im wszystko nalezy a zaden groszem nie smierdzi. Sewer gratuluje ci szansy ktora dostales i potrafisz wykorzystac, mysle ze w tematach zwiazanych z AF (co, gdzie, jak i z czym)bedziemy mogli liczyc na twoja pomoc.

A zbiorniczek fiufiu

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tia polactwo w czystej postaci. Co sie w tym kraju probilo wszystko co nasze jest bee i fuj, jak cenna na poziomach europejskich to `zlodzieje zdziercy co tam tyle kosztuje`, jak cena niska to`napewno jakis wal, z jakiegos syfu produkowane`, wszyscy wszech wiedzacy , chodzace ikony moralnosci (najlepsza moralnosc to ta ktora sluzy tylko mi), a cel umoralniac innych. Rekiny finansjery, mitrzowie biznesu TFUU, pseudo milionerzy co sie im wszystko nalezy a zaden groszem nie smierdzi. Sewer gratuluje ci szansy ktora dostales i potrafisz wykorzystac, mysle ze w tematach zwiazanych z AF (co, gdzie, jak i z czym)bedziemy mogli liczyc na twoja pomoc.

A zbiorniczek fiufiu

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

A kto napisał ze AF jest bee i fuj? Polecam czytanie ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też kończę i przestaje obserwować ten temat. To właściwie nie są wypowiedzi dotyczące samej soli, tylko jej użytkownika, który pozostałych użytkowników robi w bambuko, piejąc nad zaletami produktów tej akurat firmy i jak najbardziej trzymają się wątku.
Nie pisalem o produkcie strikte tylko o caloksztalcie mentalnoci w naszym spoleczenstwie. Zakladam ze Sewer mial zamiar udostenic info o tym ze jest czescia AF w dogodnym dla siebie czasie i formie, ale nie trzeba go zdemaskowac bo on nas napewno chce zrobi w ....a i przypadkie co jest nie do zniesienia jeszcze na tym moze zarobic

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mike.t paramtery soli są umieszczone na stronie www.aquaforest.pl ,nowe wiaderka to nie tylko ładne opakowanie ale też produkt pochodzący z nowej lini produkcyjnej gwarantującej stabilniejsze parametry soli .Produkcja jest pod pełna kontrolą laboratoryjną . Różnice pomiarów w domowych warunkach są nie do uniknięcia z kilku przyczyn jak np. pomiar zasolenia który sprzętem akwarystycznym wykonywany nie daje pewności wykonania właściwego odczytu ,także testy akwarystyczne to nie metodologia laboratoryjna a pomiary orientacyjne nie dokładne . 90% reklamacji parametrów soli były powodowane złym pomiarem zasolenia i przekonała się o tym nie jedna osoba .

@Waldi nie bardzo rozumiem w czym przeszkadza Ci kolor wiader soli AF, czy nam przeszkadza kolor Twojego kapelusza ,praca jaka wykonujesz czy miejsce w którym pracujesz ? Rozumiem, że nie podoba ci się to że w Polsce produkuje ktoś sól to może powinieneś wyemigrować np. do Niemiec czy Francji . Tak przy okazji pierwszą sól syntetyczna na Świecie spreparował Polak notabene pochodzący z okolic Słupska .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mike.t paramtery soli są umieszczone na stronie www.aquaforest.pl ,nowe wiaderka to nie tylko ładne opakowanie ale też produkt pochodzący z nowej lini produkcyjnej gwarantującej stabilniejsze parametry soli .Produkcja jest pod pełna kontrolą laboratoryjną ........

Przepraszam że pytam o to w tym wątku, ale czy chcesz powiedzieć że sól w starszych opakowaniach jest niestabilna i nie była pod nadzorem laboratoryjnym? Czyli nie warto kupować starej soli tylko tą nową w nowych opakowaniach?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia polactwo w czystej postaci. Co sie w tym kraju probilo wszystko co nasze jest bee i fuj, jak cenna na poziomach europejskich to `zlodzieje zdziercy co tam tyle kosztuje`, jak cena niska to`napewno jakis wal, z jakiegos syfu produkowane`, wszyscy wszech wiedzacy , chodzace ikony moralnosci (najlepsza moralnosc to ta ktora sluzy tylko mi), a cel umoralniac innych. Rekiny finansjery, mitrzowie biznesu TFUU, pseudo milionerzy co sie im wszystko nalezy a zaden groszem nie smierdzi. Sewer gratuluje ci szansy ktora dostales i potrafisz wykorzystac, mysle ze w tematach zwiazanych z AF (co, gdzie, jak i z czym)bedziemy mogli liczyc na twoja pomoc.

A zbiorniczek fiufiu

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Przepraszam jaką ilościowo część społeczeństwa opisujesz. na forum jest 10 331 osób, czyli mam rozumieć, że te wady narodowe posiada 10 330 osób na forum, bo ty jesteś inny, idealny, czy może rozkład jest inny.

Zapomniałeś o bardzo ważnych dwóch wadach Polaków: chamstwo i prostactwo, a czytając twój wywód, język jakiego używasz właśnie takimi cechami jest naszpikowany.

Prawdopodobnie idealni są tylko Niemcy, Żydzi, Amerykanie, Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy, Gwatemalczycy, ale nie my czy tak, czy raczej dulszczyzna i nie jechanie na własny naród.

Żyda na żyda nie zgani, Niemiec o Niemcu nigdy źle nie powie, ale my lubimy obrzucać się błotem, dlatego jako naród jesteśmy słabi.

Co do wspierania rodzimych firm - Polak wspiera to co polskie kupując w biedronce, to jest przykre.

Używam polskich produktów, wspieram rodzimych producentów, kupuję tylko w polskich sklepach, w Polsce płacę podatki, szanuję swoich Rodaków.

Sewerowi życzę sukcesów i gratuluję inwestycji. Odpieniacza AF 250 używam od roku i nie narzekam, a serwis jest naprawdę ok

Autora i moderatora, w końcu także Polaków czyli adresatów za offtop przepraszam.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to po prostu podoba mi się ten baniak i już , a kto gdzie pracuje i dla kogo - a kogo to obchodzi - nie jestem z ABW :p

Co do soli - używałem tej z bakteriami i złego słowa nie powiem,a baniak Sewera jest jednym z tych, które świadczą o tym, że jest całkiem dobra i jest On jednocześnie jednym z winnych :D - przez których ją kupiłem hyhy

- zresztą używałem i innych soli, które uważam, też się sprawdziły - a czy produkuje ją `polak,rusek czy czech` - mam gdzieś :).

Dwa sól to nie wszystko.

A w tym wątku chętnie patrzę na rybki i korale kolegi Sewera - bo tylko to mnie interesuje - taki widocznie ograniczony jestem :p


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że pytam o to w tym wątku, ale czy chcesz powiedzieć że sól w starszych opakowaniach jest niestabilna i nie była pod nadzorem laboratoryjnym? Czyli nie warto kupować starej soli tylko tą nową w nowych opakowaniach?

Nawet tak nie kracz....własnie zakupiłem starą sól.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem dwa kartony starej i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem dwa kartony starej i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem?

Adam, skoro do tej pory sól była dobra to teraz ma być zła bo w nowych opakowaniach wg producenta pochodzi z linii o jeszcze lepszym systemie kontroli jakości?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.