Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Nie piszę że zła, tylko gorsza od nowej. Tak na pisał Damian że nowa jest stabilniejsza. Ja i tak nie zmieniam zdania i nowy baniak wystartuje na calym supporcie AF (prócz skały bo trochę za droga), ale wiadomo że chciało by sie iść z postępem.czasu i korzystać z ulepszeń.

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet tak nie kracz....własnie zakupiłem starą sól.

Przyjedź do sklepu w którym zakupiłeś sól i przekonaj się czy ta sól jest stabilna czy nie :_)

Parę marudzących korali po dzisiejszej podmianie na starej !! soli AF :_)

10418187_258980797643469_4793699024557233020_n.jpg?oh=d54997fbbde4ab9fef5ba67e486d2649&oe=544E994F&__gda__=1415194515_5566fd2b28b5b00cc08d576e1a2127fd10522635_258980730976809_1364531041100017298_n.jpg10526082_258980534310162_1855905405230641147_n.jpg?oh=07f8d83b4956d24a907bb90d61cd7ac0&oe=54513164&__gda__=1414391736_4e50fc096de5f6df11fc807ecb64429b

ps. Przepraszam Serweryn za zaśmiecanie tematu :-)

Jeśli będziesz chciał to post będzie skasowany .

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pisalem o produkcie strikte tylko o caloksztalcie mentalnoci w naszym spoleczenstwie. Zakladam ze Sewer mial zamiar udostenic info o tym ze jest czescia AF w dogodnym dla siebie czasie i formie, ale nie trzeba go zdemaskowac bo on nas napewno chce zrobi w ....a i przypadkie co jest nie do zniesienia jeszcze na tym moze zarobic

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Przepraszam jaką ilościowo część społeczeństwa opisujesz. na forum jest 10 331 osób, czyli mam rozumieć, że te wady narodowe posiada 10 330 osób na forum, bo ty jesteś inny, idealny, czy może rozkład jest inny.

Zapomniałeś o bardzo ważnych dwóch wadach Polaków: chamstwo i prostactwo, a czytając twój wywód, język jakiego używasz właśnie takimi cechami jest naszpikowany.

Prawdopodobnie idealni są tylko Niemcy, Żydzi, Amerykanie, Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy, Gwatemalczycy, ale nie my czy tak, czy raczej dulszczyzna i nie jechanie na własny naród.

Używam polskich produktów, wspieram rodzimych producentów, kupuję w polskich sklepach, w Polsce płacę podatki, szanuję swoich Rodaków.

Sewerowi życzę sukcesów i gratuluję inwestycji. Odpieniacza AF 250 używam od roku i nie narzekam, a serwis jest naprawdę ok

Autora i moderatora, w końcu także Polaków czyli adresatów za offtop przepraszam.

pozdr

Nie pisalem w swoim poscie o Polakach ( rowniez wspieram rodzime biznesy, i wyznaje zasade `dobre bo polskie`) tylko o polaczkach (specjalnie z malej) a to jest roznica.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mike.t paramtery soli są umieszczone na stronie www.aquaforest.pl ,nowe wiaderka to nie tylko ładne opakowanie ale też produkt pochodzący z nowej lini produkcyjnej gwarantującej stabilniejsze parametry soli .Produkcja jest pod pełna kontrolą laboratoryjną . Różnice pomiarów w domowych warunkach są nie do uniknięcia z kilku przyczyn jak np. pomiar zasolenia który sprzętem akwarystycznym wykonywany nie daje pewności wykonania właściwego odczytu ,także testy akwarystyczne to nie metodologia laboratoryjna a pomiary orientacyjne nie dokładne . 90% reklamacji parametrów soli były powodowane złym pomiarem zasolenia i przekonała się o tym nie jedna osoba .

@Waldi nie bardzo rozumiem w czym przeszkadza Ci kolor wiader soli AF, czy nam przeszkadza kolor Twojego kapelusza ,praca jaka wykonujesz czy miejsce w którym pracujesz ? Rozumiem, że nie podoba ci się to że w Polsce produkuje ktoś sól to może powinieneś wyemigrować np. do Niemiec czy Francji . Tak przy okazji pierwszą sól syntetyczna na Świecie spreparował Polak notabene pochodzący z okolic Słupska .

Damian ,nie rozumiesz o co mi chodzi,(ja nie zachwycam się kapeluszem och i ach jaki to mam piękny kapelusz że ptaszki skaczą po drzewach i i śpiewają o moim kapeluszu} to mnie nie zaczepiaj,bo ja mogę cię zaczepić w koncu i napisać że masz idiotyczny awatar

trzeba POMYŚLEĆ zanim się odpowie,nie chodzi mi o wiadra czy sól

chodzi o sposób podniecania się nad wiaderkiem,ustawianie wiader do zdjęc specjalnie w pokoju na tle akwarium i jak się niektórzy podniecają kolorem wiaderek, uch ach och,jak by to było najważniejsze

to jest komiczne te spu...anie się co niektórych nad wiaderkiem

ps; aaaaaaa to Damian07 też siedzi w tej soli?? ,

aaaaaa , to już wiem skad ten atak na mnie hehehe

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już doszły piękne wiadereczka. Aż się rybki i korale ożywiły ;)

lfsi.jpg

Ponieważ przekaz powinien czysty szczery, aby nie budził podejrzeń bez znamion. Nie wiem czemu polscy producenci branży akwarystycznej mają z tym problem.

Jest tyle fajnych baniaków na produktach AF, czemu tego nie wykorzystujecie, produkt wtedy sam się wypromuje. To, że Damian07 i Sewer są właścicielami AF powinno być jasne i po co to ukrywać, wtedy nie będą rodziły się teorie spiskowe.

Przekaz Sewera powinien być prosty.

Nasze produkty produkują takie baniaki Produkty o jakości..., ale polskiej cenie.

Coś jeszcze, przykład Pana Krzysztofa Tryca

pokazał baniak i reszta wszystko jasne....

pozdr

Co do wiaderka fajny projekt, apropos koloru to pytania są trochę dziwne, bo fiolet to wasz kolor firmowy :)

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze juz starczy tych komentarzy co do wiaderek i mojej roli w ich promowaniu ;)

Obiecuje nadal obiektywnie opisywać co sie dzieje w moim zbiorniku. Jesli chodzi o nasze produkty bede odpowiadał tylko "poproszony do tablicy" ;)

Faktycznie nowa sól jest ulepszona. Dzieki temu ze mamy nowe mozliwosci i ze zamawiamy duże ilości , używamy jeszcze lepszych składników naszej soli i nie musimy podnosić cen. Tak jak pisałem jestesmy pasjonatami akwarystyki morskiej i pomimo ze mielismy bardzo dobre produkty stale bedziemy dążyć do ich ciągłego ulepszania.

Nowa sól jest jeszcze lepsza...

Każda partia jest testowana osobno, dzieki czemu mamy stałe parametry. Składniki są jeszcze lepszej jakości. Sól sie jeszcze lepiej rozpuszcza. Generalnie jest super (jak by to powiedział Jobs : "coolest ever" ;) ). Podchodzę do tego w ten sposob ze chce mieć sól i produkty najlepsze jakie mógłbym używać w moim baniaczku.

Myślę ze niedługo ruszy nasza hodowla korali. Myślę tez ze bedzie czym sie pochwalić ;) poki co wprowadzamy nowa linie produktową i zasalamy największe oceanarium w Europie. Jak sie z tym ogarniemy zabieramy sie za hodowle.

Waldi Specjalnie dla Ciebie... Nowe kwadratowe wiadereczka :)

p9pr3.jpg

Tyle z ogłoszeń parafialnych. ;)

Teraz koniec offtopów i proszę zdjęcia ;)

ig7u9.jpg

1hqvf.jpg

wxgz7.jpg

8gori.jpg

bemh.jpg

4j6yt.jpg

Fotki oczywiście z dzisiaj i z Ajfona :)

dplc.jpg

yv7d.jpg

bnd4.jpg

63qd.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot to chodzi :)

Jeszcze jedna rzecz w Waszych produktach, która delikatnie przeszkadzała mi osobiście i czasami powodowała :rant: i :crybaby: to zakraplacze w buteleczkach. Po czasie użytkowania gumka zakraplacza notorycznie wysuwała się z nakrętki. Wiem, że rynek tego typu produktów jest ograniczony, ale chyba warto poszperać za czymś o lepszej jakości. dla przykładu zakraplacze w opakowaniach KZ nie mają tego defektu.

Aha to nie offtop tylko "poproszenie do tablicy"

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Siedze zmulony, przegladam sobie i zwrócił na mnie uwage ten ukwial...ale zaraz, przeciez wokol niego sa inne patyki...czy taka osoba z ladnym akwarium ryzykowałaby ukwiałem?

A to rozrosnieta hystrix :shock: Idę spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gaber dzieki za info. Sam używam buteleczek z dwa lata i takie cos mi sie jeszcze nie przytrafiło ale przyjrzymy sie temu. Gdyby taka sytuacja sie zdarzyła jeszcze kiedyś to zawsze można do nas napisać na biuro@aquaforest.pl cos wymyślimy ;)

@Raffy hystrix ma taki kształt bo obmywa go prąd wody w tym miejscu i tak sobie rośnie ;) juz był przycinany wielokrotnie. Z tego co pamietam przynajmniej dwa razy przez pół... Gdybym go nie przycinał pewnie juz nie byłoby miejsca w Akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też,ja też -wszystko z hodowli Af!;)

Czekam na te hodowle z niecierpliwością bo nie ma gdzie korali kupywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ale nie robcie takiej laurki bo cały ten temat zaczyna robic sie mdly a sklepy sprzedajace zycie chyba moga podstawnie poczuc sie urażone


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn trochę mało sprecyzowałeś, powinieneś napisać nasza nowa, większa, nowocześniejsza hodowla. Bo jednak trochę naszych korali wysyłamy do akwarystów oraz sklepów w każdym zakątku Polski nie od dziś .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Rafy !

Najbardziej podobaja mi sie wielkie kolonie koralowcow - poprostu pieknosci.

Nawet Seriatopora takich wielkosci wyglada niespotykanie !

No i te ryby ... :thumbup:

Pozdrawiam


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ... Hodowla cały czas jest ale faktycznie chodziło mi o tą nową, wiekszą... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki filmik z ajfona oczywiscie ;) doszedl mi idolek i biało-różowo-seledynowa montipora. Nie wiem jak to Damian wybarwił ale tak jarzy ze przeswietla kadr w telefonie ;) ciekawe czy utrzymam taki kolor. Przy mojej obsadzie i intensywności karmienia bedzie trudno...

No i fotki

e057be.jpg

cba859.jpg

4aa660.jpg

27d0cd.jpg

8gori.jpg

696cda.jpg

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie o korale przy idolu? Marzy mi sie ale kazdy mi tlucze, ze zzera koralowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, ale ta rafa ma wielkie maaaacki :ninja: Strach podejść z kanapką do akwa :thumbup:

I tak uważam,że goniopora najpiękniejsza! :welcome: Miłego wieczoru!

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer mam pytanie ?Mozesz opisac w jaki sposob podjesz bakterie do zbiornika . 1.Czy przy zapalonym swietle ? 2.Czy podajesz bakterie razem z pozywka czy robisz odstep czasowy.? 3.Czy bakterie I pozywke stosujesz caly czas czy z przerwami ? 4.Czy stosujesz ilosci wedlugl instrukcji podanej na opakowaniu ? 5.Inne ? Pozdrawiam Murson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie zapytam, jak obsada w stosunku do nowego przybysza? Moje pokolce czekaja na kwarantannie w sklepie, az wroce z wakacji. Generalnie zamykam nimi obsade rybna, ale... ciagle mnie korci dorzucenie tej ostatniej ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy14 pewnie ze sie boję ;)

@Ali :)

@Murson bakterie ProBioS leje sporadycznie (np. raz na dwa tyg. ). Pora dnia nie ma dla mnie znaczenia. Stosuje na podmiany Probiotic Reef Salt. Zawarte w soli bakterie spokojnie utrzymują w ryzach parametry na pozadanym przeze mnie poziomie tj. PO4 poniżej 0,04 i NO3 2. Mam sporo lpsow wiec za bardzo nie chce wyzylowac wody.

@martin przez dwa dni goniły pokolce idolka ale juz mu odpuściły i nie zwracają na siebie uwagi. Od czasu do czasu idolek skubnie spsa ale nie wyglada to jeszcze zle. Przepiękna rybcia... :)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim pieknym lesie spsów wydaje się, że idolek będzie tylko stymulować ich przyrosty skubaniem.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.