Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to co piszesz to po prostu "kłamstwo" (chodzi mi o przywołane przykazanie). Ale to nie pismo żwięte a forum akwarystyczne.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że używasz słowa które są ci obce.

Ustalasz własne definicje i w nich żyjesz nie dopuszczając do siebie nic innego.Masz swój WYIMAGINOWANY ŚWIAT.

Najpierw zaczynasz dyskusję a później od tego uciekasz wymyślając tysiąc innych wymówek,zagadujesz.

Nie przywołanie tylko nauczanie skoro już poruszyłeś pewną kwestię jest to zgodne z kościołem katolickim.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku: podział na prawą i lewą rękę przy jedzeniu wywodzi się prosto z Koranu. Z telefonu piszę więc ciężko znaleźć mi cytat ale w Koranie jest o tym bezpośrednio napisane. To i czym u nas się mówi, że prawa ręką jest fi jedzenia a lew do czynności higienicznych to tylko następstwo. Podobnie jest w hinduizmie ale tam nie znam pochodzenia tej reguły.

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...znamy Twoje i moje zdanie na temat tego co piszesz... Wyraziłem swoją opinię na ten temat, nic więcej. To wszystko


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Egipcie kilkanaście razy, mieszkałem i pracowałem także przy wykopaliskach w Aleksandrii. Mam(miałem) tam wielu przyjaciół i znajomych. U wielu byłem w domach, gościnie, uroczystościach rodzinnych. Owszem, nasze kultury się różnią, standardy higieny także, lecz tutaj im mieszkańcy bardziej wykształceni tym ta różnica mniejsza lub wręcz jej nie ma.

Jeśli jednak ktoś zapomina że to on jest tam gościem (turystom) i jedyne co umie powiedzieć to "brudas czy syf" to mu szczerze współczuje. Sam wielokrotnie spotkałem się z takimi wypowiedziami, ciekawe tylko że zawsze pochodziły z ust elegancików chodzących w skarpetkach i sandałach lub tym co myślą że skoro alkohol jest w cenie wycieczki dostępny od rana do wieczora toteż od rana do wieczora należy go spożywać. Sądzę, że wypowiedziami tych którym słoma wystaje z butów nie warto się przejmować. Zawsze byli i będą, niezależnie od narodowości i szerokości geograficznej.

Tak Tomku.

Masz rację. Szczególnie że takie określenie brudas w stosunku do rdzennych mieszkańców wychodzi z ust osób które wyrwały się z tego lub innego zaścianka i nie mają pojęcia jak żyje świat.

Czy nas nie boli określenie i status w Europie Polak-złodziej?

Śmieci są problemem ogólnoświatowym i jedne kraje sobie jakoś z tym radzą inne nie.

Śmieci są źródłem użytkowych przedmiotów które dla jednych są śmieciem a dla innych wartościowym przedmiotem.

Brudas bo co? Na ulicy leżą śmieci?

Byliście w Wenecji podczas karnawału? Tony śmieci - brudasy?

Pojedźcie do Ameryki południowej i wybierzcie się na peryferia wielkich miast gdzie ludzie żyją wśród i dzięki śmieciom.

Brudasy?

To po prostu inna kultura.

Nie należy tego łączyć z higieną która też z tej kultury i warunków wynika.

Niektóre z tych kultur są starsze od naszej narodowości i to o kilka tysięcy lat


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kulturą egipską i jej wiekiem to bym tak nie szalał. Egipt faraonów i obecny to tylko geograficznie to samo. Odkąd wszedł tam islam to zupełnie inna inszość.

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kulturą egipską i jej wiekiem to bym tak nie szalał. Egipt faraonów i obecny to tylko geograficznie to samo. Odkąd wszedł tam islam to zupełnie inna inszość.

Qlfon mobilnie.

Rafał.

Religia a korzenie kultury to chyba różne sprawy?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle powiązane ale jeśli dzisiejszego Egipcjanina zapytasz o faraonów to wzruszy ramionami i ew. powie o tym że napędzają im turystykę. Świat faraonów kończył się zanim wszedł islam ale to islam zaniósł to co zostało i gdyby nie przyroda to nic z tego byśmy dziś nie oglądali. I tak sporo zniszczyli...

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle powiązane ale jeśli dzisiejszego Egipcjanina zapytasz o faraonów to wzruszy ramionami i ew. powie o tym że napędzają im turystykę. Świat faraonów kończył się zanim wszedł islam ale to islam zaniósł to co zostało i gdyby nie przyroda to nic z tego byśmy dziś nie oglądali. I tak sporo zniszczyli...

Qlfon mobilnie.

Masz rację.

Islam zniszczył bardzo dużo.Do tego dodał aspekty religijne.Ale w sprawach kultury i przede wszystkim tradycji przegrał.

Weź Jeppa i pojedź na południe na granicę z Sudanem czy nawet do Asuanu a zobaczysz gdzie jest religia a gdzie kultura

Ale temat mojego posta troszkę odjechał.

Chodziło o obraźliwą nazwę tubylca "brudas" użytego w kontekście społeczno-kulturowym

Czy jeśli ktoś jest czarnoskóry to będzie "czarnuch", "bambus?"

Jeśli będzie Azjatą to będzie "żółtek"?.

Mnie jako Polaka gdzie na mojego ojca mówiono Polska świnia boli taki szowinizm i nezewnictwo.

Poznajcie kraje do których jedziecie i jeśli to brudasy nie jedźcie, bo po co?

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to nie miejsce na rasistowskie "wycieczki" Ben wyluzuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, bo się zgubiłem, dyskutujecie o tym że w Egipcie jest brudno, czy leczycie własne kompleksy używając określeń pejoratywnych w stosunku do innych ?

p.s trudniejsze słowa są do znalezienia w "googlach".,


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie można wszystkich wrzucać do jednego wora...

po drugie powiedzcie mi po co Im takie przewiewne szaty? ludzie tamtych krajów od "początku" dbali o siebie, i higienę ....

a najlepsze jest to że typowy BRUDAS dbał bardziej o swoją higienę niż wszyscy europejscy królowie ktorzy zamiast sie myć mieli specjalne zrobione ze złota młoteczki!! żeby mieli czym WSZY zabijać na swojej głowie.

pozdrawiam czysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to nie miejsce na rasistowskie "wycieczki" Ben wyluzuj

Jestem wyluzowany ale nie przypominam sobie wycieczek rasistowskich, możesz przywrócić posta to może sobie przypomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Brukseli i jak tylko jestem na dzielnicy arabskiej to tytuł tego tematu ciśnie mi się na usta...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie kazdy mysli co chce, mowi co chce, pisze co chce itd. Mozna rowniez upie....c sie w jezyk I zachowac poglady dla siebie. Popatrzyc w akwarium I zajac sie na forum czyms zwiazanym z nasza pasja, hobby itd.

Szczerze mowiac, co to wogole kogo obchodzi?

Nie kolor skory dzieli ludzi, a rasistowskie opinie tworza podzial...

Lepiej obejrzyjcie filmik Adama I wyrazcie swoje opinie w takich tematach...

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie kazdy mysli co chce, mowi co chce, pisze co chce itd. Mozna rowniez upie....c sie w jezyk I zachowac poglady dla siebie. Popatrzyc w akwarium I zajac sie na forum czyms zwiazanym z nasza pasja, hobby itd.

Szczerze mowiac, co to wogole kogo obchodzi?

Nie kolor skory dzieli ludzi, a rasistowskie opinie tworza podzial...

Lepiej obejrzyjcie filmik Adama I wyrazcie swoje opinie w takich tematach...

Pzdr

Pomyliłeś działy to off-topic, od wspólnej pasji są inne wątki.

Ludzie całe życie wymieniają poglądy można by powiedzieć że wymiana poglądów zawsze występuje na każdym kroku, niema w tym nic złego ani nadzwyczajnego.

Proponuje wybrać odpowiedni stolik i jego właściciela,wolę autora i wątek tematu uszanować.

Tutaj szanowny kolego masz do czynienia z ksenofobią a nie rasizmem o tym nie było jednego słowa ani nie ma też nawoływania do objawów przemocy,wyżynania innej rasy.

Czytałeś wątek czy strzelałeś w ciemno z nudów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznałem kiedyś dwoje muzułmanina co 4tys £ rozdał w tanzania jak był na urlopie dla rodzinny i ludzi. Takze nigdy a życiu nie spróbował alkocholu czy papierosa ogolnie to ludzi za duzo pieniędzy nie wydają .Można było sie do takiego o higienę doczepic... Szkoda mu Proszki kupić... Hehe ale poza tym to cały czas radość z nich taka biła ze bardzo dobrze sie.z nimi przebywa.kto jest kto rozwiazanie zagadki ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie to zrobię kilka fotek jak będę przejazdem w dzielnicy, w ktorej mieszkają czarnoskorzy i muzułmanie, zobaczycie jak tam "czysto".


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie to zrobię kilka fotek jak będę przejazdem w dzielnicy, w ktorej mieszkają czarnoskorzy i muzułmanie, zobaczycie jak tam "czysto".

Jak chcesz to ja zrobię kilka fotek z okolic Dworca Centralnego albo z Pragi czy Grochowa.

Dajcie już spokój z tym wytykaniem. Wystarczy odwiedzić podwarszawskie lasy i przekonać się jaki to my czysty naród jesteśmy. I nie chce tu nikogo obrażać po prostu uważam że jak mamy zacząć sprzątać świat to zacznijmy od "swojego ogródka" a nie od wytykania paluchami innym że brudasy. Czasem naprawdę warto popatrzeć w lustro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat.

Akurat wczoraj miałem ciekawe spostrzeżenie na temat obcokrajowców.

Około godziny 20stej ze względu na brak czasu zajechałem z moją żoną do mcdonalda w Gdańsku Oliwie. Już na wejściu usłyszałem głośno zachowującą się grupkę studentów nazwę ich ciapatych bo dokładnie nie wiem co to była za nacja - myślę że pakistańce.

Dwanaście osób w tym 3 dziewczyny objęło 5 stolików.... określę to dosadnie zachowywali się jak bydło. Głośny śmiech, komentarze, czasem darcie ryja. A na koniec wyszli zostawiając wszelkie możliwe opakowania po jedzeniu na stolikach, nie mówiąc o powywalanym jedzeniu pod stolikami i na sofach :/

Czy to normlane ?

Edytowane przez el_kocurro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza młodzież niekoniecznie w odbiorze dla nas Starszych jest normalna. Zwlaszcza zagraniczna o wyzszym pkb


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadko kiedy irlandczyk posprzata stolik po sobie w mc.

To juz moim zdaniem kwestia wychowania, a nie "rasy" bo o niej mowa Ben_sage. Rozumiem ze to offtop.

Jak Marcin napisal popatrzcie wokol siebie.

Wyskoczcie na niektore dzielnice z waszych miast I tam popstrykajcie kilka fotek. Roznica jest taka, ze czesc zna takie widoki od lat z autopsji...takie sytuacje nie bija w oczy bo to normalne ze "bialy" daje w gardlo, szcza po obskornych klatkach schodowych, bije dzieci I zneca sie nad zona. On jest normalny.

Mysle ze ta konwersacja moglaby obrac inny kierunek, gdyby w naszym kraju od kilku pokolen mialo miejsce masowe mieszanie rasowe.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznaj inne kultury a docenisz bardziej swoja

Dostrzezesz swoje slabe i mocne strony i stajesz sie lepszym człowiekiem dla samego siebie i otoczenia

Bau to pokazuje w temacie. Zacheca do poznania samego siebie. Na zywo to mily czlowiek w towarzystwie ktorego człowiek dobrze sie czuje. Na sile nie stara się udowadniać, ma świadomość omylnosci i dystans do samego siebie. Tego moze sie wielu od niego uczyc.

Wielkością człowieka jest umiejętnośc pokazania swoich slabosci, ktore w ten sposob mozna pokonać


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz. Zawstydziłeś mnie.

Temat założyłem impulsywnie bo zabolało mnie określenie brudas na innego człowieka który jest wychowany w innych warunkach i w innych warunkach żyje. (nawet emigrant).

Do tych którzy z zapałem bronią tego określenia jako jak najbardziej prawidłowego dodam tylko jeszcze jedno słowo: TOLERANCJA

Znacie je? Wymagacie aby było nie tylko słowem w stosunku do siebie?

Arab, Egipcjanin, "turas", "pakistaniec" = brudas

Polak = złodziej

Nie boli Was takie określenie o nas, które jeszcze pokutuje w Europie?

Kochani. Więcej tolerancji.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że złodziej ..."i pijak, bo każdy pijak to złodziej..."


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.