Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Duże robisz podmianki- 40l. Ja z częstotliwością co 2 tygodnie wymieniam ~28l :) Ale masz takie czyste skały.....zero meszku! :shock: i jakie ładne zoa :):rolleyes: Ogólnie ładnie i czyściutko. Jak skończysz gmerać w sumpie i powstrzymasz się od tego przez 2 miesiące to i acry będą polipować :):thumbup:


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margo robie takie podmiankli na jakie mi wiaderko pozwala , a wiem że Wy macie 30 ;)

Co do meszku to jedynie pod euphylką trochę włoskowatych ale nie ruszam bo nie mam za bardzo jak a i rybcie i kraby sobie czasem skubną. Chociaż może kupię gruchę i przedmucham tam porządnie bo cyrkulatorem mogę uszkodzić euphylie. A poza tym setki małych turbo chyba robią robotę :) Mam trochę na sprzedaż po piątaku za sztuke jak ktoś chętny to na PW

Co do gmerania w sumpie ... hmmm... może mi się uda powstrzymac :)

Deborka za twoim pomysłem spróbuje zejsć trochę niżej. zmniejsze dozowanie o 5 ml i niech spada.

Thx


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do sumpa trafił MiniBubbleKing 180 na pompie mini red dragon 800.

Zobaczymy jak się będzie sprawował.

Z bardziej przykrych spraw to najładniej polipujące zoasy przechodzą kurację po ataku przez mithraxa. Złapałem go na gorącym uczynku jak szarpał wnętrzności z polipów. Odłowiony i powędrował do sumpa. Coś mi się wydaje że to nie do końca mithrax - pordób jeden.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz. Zrobione przed chwilą, świecą 4 tuby

20140720 212454

20140720 212444

20140720 212427


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka sumpa! :thumbsup:

:baby:

Piękny zbiornik! :queen:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spsy coś tam rosną ale nie widać białych wyraźnych tipów wzrostu, Kh trzymam 6,7 - 7. Ca 380, mg 1280-1300.

Zaczynam lać teraz z ręki bo dozujący chińczyk przestał kręcić tulejkami w głowicach.

Dzisiaj wyjeżdzam na urlop i dzięki uprzejmości sąsiadów z piętra wyżej będzie zwierzyniec pod dobrą opieką łącznie z laniem ballinga z łapki.

Dozownik po powrocie porządnie odtłuszczę może to coś pomoże .

W między czasie przez za.ebistego bubel kinga który nic nie wywalał do kubka parametry poszybowały w górę. PO4 - 0,13 a NO3-6. Albo za mały zbiornik albo sam nie wiem co. Z odpieniaczem wydaje się być wszystko w porządku.Mógłbym go jeszcze głębiej zanurzyć, to by pewnie coś zmieniło ale nie chcę zmieniać przegrody.

Dorwałem SRO-PS-2000 int i zapodałem do niego pompę z MiniBK. Pracuje ładnie i przez moją nieobecność będzie na mokro. Nudzą mnie już te kombinacje z odpieniaczami i mam nadzieję że teraz będzie ok. Oryginalna pompa z octopusa chyba nigdy nie była sczyszczona, moczy się w wodzie z octem, niech się porządnie wymoczy. Po powrocie pewnie ją zapnę a BK pójdzie na handel. Może zrobi trochę porządek z nutrientami. W worku w sumpie 3 łyżeczki rowy.

Poza tym wszystko ok :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliczałeś skoki parametrów na Ballinga?Czy lejesz tak średnio na oko?Zeby było ok?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacząłem dozować?

Jeżeli tak to ustawiłem zadaną ilość na pompce,(bodajże było do 30 ml Kh, 40 Ca+mg i 30 naclFree) pomiary robiłem pomiary co 3 dni i zmieniałem o 5 ml w tę lub w drugą stronę w zależności od wyniku. Jak znalazłem złoty środek to zostawiłem dozowanie a później pomiary 1/tydzień.

Tylko później się trochę rozjechały (jak doszedłem do 55 ml Kh) ale to jużchyba wiem dlaczego - pompeczka się zacinała jak opisałem wyżej.

Teraz będę lał z ręki. Dla bezpieczeństwa 50 ml kh, 60 ml ca+mg (bo to w jednym roztworze) , i 50 ml NaCL free. Tzn sąsiadka będzie lała :) jak wrócę po urlopie to sprawdzę w którą stronę parametry pójdą i zabawa od nowa, niestety.

Dobry patent na lanie, to kupienie sobie małych pojemniczków na mocz, rozlanie sobie dawek na poszczególne dni do nich (tak żeby mieć np na 10 dni) i potem sru do bańki żeby nie męczyć się codziennie strzykawą

Ja kupiłem 30 pojemniczków za 15 pln w aptece

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mintaj,

Dzieki za dobre słowo , Niech maluchy rosną i dzięki za Leszka.

Z dobrych informacji to ożywiłem pompkę dozującą i na razie wygląda obiecująco, dozuje jak trzeba , parametry trzyma jak należy :)

Super Reef Octopus 2000INT wymiata, w połączeniu z AIO Biopellet wyrzuca co powinien, po karmieniu trochę siada ale jak wstanie to wyrzuca co trzeba i się ucisza.

Ustawiam na bardzo suchą pianę żeby nie wytrzepał zbytnio wody z mikro


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu się zabrałem za przerobienie hydrauliki z rurek na wąż neptun 25mm zakończony podwójnym loc-line.

Efekt bardziej niż zadowalający. Spływ mam zrobiony na rurze 25mm. Do tej pory gdy woda wracała rurami z kilkoma łukami 90st zawór na spływie miałem dość mocno skręcony żeby osiągnąć poziom rewizji. Po zmianie zawór mam prawie całkowicie odkręcony a i w sumpie widzę że woda szybciej przepływa przez przegrody.

Pompa to tunze 1073.40.

Moja rada to tam gdzie to tylko możliwe róbcie powrót na wężach!!

Przypomnę że mam zewnętrzny komin w którym jest tylko spływ i rewizja więc rury muszą wychodzić poza szafkę - stąd było tyle zagięć.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Mintaja- łaaadnie się buja:)

Czy nie jest tak że żywotność węży jest mniejsza i trzeba je będzie regularnie wymieniać? Jednak wszystkie oprócz silikonowych po czasie twardnieją i mogą pęknąć...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedę obserwował wąż, na pewno stwardnieje ale moze nie peknie dopoki sie go nie bedzie zbytnio ruszac.

Tak czy siak na pewno warto bo efekt powala,nie spodziewalem sie az takiej roznicy


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam użycie kolanek 45 stopni, też mniejsze opory - choć większe niż na wężach IMHO :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem trochęzaktualizować wątak. Aktualnie w akwarium zaczyna brakować miejsca na nowe szczepki. rafa dochodzi do siebie po kilku wzlotach i upadkach.

Zmiana pienidła na RO PS 2000INT daje na razie pozytywne rwezultaty. Świecę 8x39, lampa powieszona 20cm nad baniakiem, przez co codziennie muszę czyścić szyby ale co tam :)

Doszły 3 anthiasy, Po małęj wpadce z solą 2 ostatnie podmiany zrobilem na IO i system wydaje się stabilizować.

Parametry na dzień dzisiejszy to :

PO4 - 0.02

NO3 - 2

Kh - 7,0

Ca - 400

Mg - 1260

K - 380

Leje ballinga na prochach FM, ale od soboty nie leje sbs.

Do tego Karmię 2 razy dziennie mrożonkami

Coral Food - co 3 dzień

Mysis - codziennie

Artemia ze spiruliną - codziennie

Artemia z czosnkiem - codziennie

Zielony plankton - co 2 dzień

Czasem sypnę coś suchego z Fauny Marin i spirulinę w płatkach od Ocean Nutrion

Co drugi dzień na przemian podaję :

KZ Vitalizer + KZ Amino acid - po 2 krople

KZ Pohls Xtra + KZ Vitalizer - 2 ml i 2 krople

Szyby trochę zachodzą ale co mi tam.

Wymieniłem także żywicę w DI bo tds pokazywał 004.

W sumpie na wylocie z odpieniacza wisi skarpeta z phosguardem, w przegrodzie wisi worek z węglem , w filtrze kręci się150 ml kulek AllInOne napędzanych NJ1200

Na przyrosty miękkich nie narzekam, SPSy mają trochę trudniej. LPS sobie dobrze radzą.A tak to wygląda n azdjęciu z Samsunga Core

akwa


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już ładnie na prostą wszystko wychodzi.Teraz tylko powstrzymać się "chwilę" od zmian ;) i będzie rewelacja:) Ale różnica między zdjęciem a realem jest oszałamiająca...tzn na żywo rewelka, na zdjęciu strasznie zimno i surowo. Juz nam Mintaj powiedział, że ani Ty ani ja fotek robić nie umiemy :p

Anthiela jest ogromna!! :shock:

Pozdr z 8:)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie z tą prostą to chyba nie do końca. Czegoś chyba jednak w wodzie brakuje. Montipora samarensis przestala mi polipować, z tkanką na razie nic się nie dzieje ale wygląda mi na to że brakuje mikro do tego mocne światło i mamy przepis na katastrofę.

Odpieniacz bjie nieźle i chyba nawet zbyt nieźle, mam sól IO a ten mi wytrzepuje dodatkowo mikro.

Zastnawiam się nad powrotem do ABC lub dozowaniem lugoli.

Póki co zmieniłem 2 świetlówki na nowe i dołożyem pure actinic i podniosłem trochę lampę

Świetlówki to 39W:

1. Ati Blue Plus

2. Giesemann Aquapink

3. Giesemann Actinic Plus

4. Giesemann Lagoon Blue

5. Giesemann Aquablue Plus

6. Ati Blue Plus

7. Giesemann Pure Actinic

8. Ati Blue Plus

Zastanawiam sięczy nie dać tej montipory na piach.

Aktualny cykl świetlny widać na załączonym obrazku

cykl swiecenia

Sorry niewyraźny ale coś tam widać

Miękkie mają sie znakomicie ... odpukac

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poka poka, bo jest co:)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje isę a jak, ale nie mam nawet czasu na wrzucenie zdjęć bo z telefonu to i tak padaka. Jak bedę w domu to postaram isę coś wrzucić.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam fotki, sorry za jakość, strzelane kalkulatorem

20150203 153940

20150203 153933

20150203 153849

20150203 153839

20150203 153827

20150203 153820

20150203 153811

20150203 153802

20150203 153752

20150203 153738

20150203 153728

rico plus Zoa

Ogólnie wszystko ładnie rośnie ale jak w każdym akwarium są gorsze i lepsze dni.

Ze spraw smutnych to salarias mi wyskoczyl, znalazłem go na podłodze wysuszonego w jego ulubionej pozycji - pieska akwariowego. Poza tym scopasa chyba zaczyna dopadać HLLE, nie fajnie to wygląda :(

Pomarańczowa montipora przeważyła mi jedną ze skałek i przewróciła się centralnie na palythoe - leżała na niej minimum 10 godzin zanim mogłem zareagować. Efekt widać na jednym ze zdjęć - zdarta tkanka i goły szkielet - mam nadzieje że się odbuduje.

Poza tym doszło sporo patyków w postaci rózych acropor i wygląda na to że mają się dobrze.

Przez ostatnie tygodnie podskoczyły mi fosforany do poziomu ok 0,20 - czy to dużo ? nie wiem ale patyki przestały rosnąć. Używam phosguarda który wymieniam co 3-4 dni i nie mogę ich zbić niżej. Nie wiem co jest powodem tej sytuacji bo nic nie zdechło z istnień które bym zauważył. Chyba przesiądę się na jakiś czas na ROWEphos albo cus w podobie.

Pozdro dla wszystkich zainteresowancyh wątkiem

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze jak poroslo. Ladnie, coraz bardziej kolorowo...choc blikow mi brakuje;-) ciesze sie ze patyczki odemnie tak ladnie rosna:-) jeszcze troche sie zmiesci. Szkoda mi salariasa, poszedl w slady mojego. Trzymam kciuki za zwyciestwo nad fosforanami bo nie wiem skad one Cie sie biora.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.