Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mało tego światła,chyba że to nadal 60% mocy. Może to być za mało dla sps-ów. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, zawsze można doświetlać T5 :yes .

Ogólnie bardzo ciekawy projekt, i fajne ułożenie skały ( lubię takie gruzowiska :whistle: ). Na pewno będę śledził Twój temat. Powodzenia :thumbup:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest skręcona aktualnie na 70% a film kręcony miej więcej w połowie zachodu słońca, dzisiaj jak wrócę to strzelę foto jak to to wygląda w pełnym słońcu :)

Co do t5 to planuje dokupienie 2x39 W i dać świetlówki typu Pink do wyciągnięcia czerwieni. jak będzie mało to dam 2 beli 2x39 na włącznikach czasowych a między nimi LEDy - nie zrezygnuję z blików światła jakie one dają :)

Ułożenie skały miałop być inne na początku ale jak ustawiłem tak jak chciałem to po prawej stronie była góra kamienia i bardzo wysoko sięgała a tak nie chciałem. Stąd pojawił się pomysł na takie ustawienie i zrobienie po środku zatoki na stojące na piachu LPSy. Cieszę się że się podoba :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówisz z tym światłem to będzie ok. Tak się teraz zastanawiam czy ta zatoczka nie będzie Ci przeszkadzać w obserwowaniu korali , które tam postawisz ? Poza tym te przednie skałki można powiedzieć że są trochę na stratę bo i tak nic większego tam nie posadzisz, jedynie coś płożącego się np. clavularię lub zoa . A dochodzi jeszcze problem czyszczenia szyby jeśli coś się za bardzo rozrośnie. Ja bym to jeszcze przemyślał .

Jeśli masz za dużo skały to część może wylądować w sumpie ( chociaż nie wiem czy Ci tam coś wejdzie, zawsze można po rozłupywać i trzymać np. na podstawki pod szczepki ) lub możesz ją po prostu sprzedać :)


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie wrzucam obiecane foto aktualnego wyglądu zbiornika.

DSC 0012[1]

DSC 0013

DSC 0014

DSC 0015

DSC 0017

DSC 0018

Światła jest dość ale boki są troche niedoświetlone.Aktualnie lampa znajduje się 7 cm nad taflą wody, jest skręcona na 80 %, myślę ze jak bym ją tak podniósł do 15 cm i zwiększył moc to będzie ok i powinna objąć zasięgiem całe dno. Na górze mi tak bardzo nie zależy, podoba mi się trójkątna łuna na czarnym tle :) Ważne żeby oświetliło mi cała skałę na której bedą bardziej wymagające korale i reszta dla jakichś zwierzaków które wymagają mniej oświetlenia.

Zmieniłem też trochę układ skały, faktycznie zatoka zasłaniała widok na przydenne zwierzaki. teraz mam

Prosze o porady czy światło nie będzie za słabe przy dnie na tej wysokości lampy?

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylna szyba ma wyciecie na przelew czy ma doklejone paski po bokach komina?

Bo jakos nie widze poziomego wzmocnienia jak na przedniej szybie?

Nie dupnie Ci to kiejs?

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Są paski doklejone na wysokość komina. Przerabiałem temat wiem o co chodzi, a poza tym nie opiera się na niej praktycznie nic, jedna skałka ledwo ją dotyka. Jestem dobrej myśl


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje temat bo trochę się podziało.

W sumpie lata 250 ml biopeletek w filtrze DD,

Dołożyłem koronę ze spienionego PCV o gr 10mm , dokupiłem belkę Hagena 2x39 i dodałem ATI Actinic i Fiji Puprle, świecą fajnie choć spodziewałem się większego efektu.

T5 opierają się na bokach akwa pod koroną 3 cm od tafli a LEDy leżą na poprzeczkach korony 13 cm nad taflą

Cała skała jest przesunięta na tył akwarium i belka ddoświetla to włąsnie miejsce, Ledy są pochylone pod kątem ku tyłowi i znajdują się z przodu akwa.

Doszło trochę życia - zdj,

Parametry to :

zasolenie : 1025

ca - 470

mg - 1400

KH- 8,4

PH - 8.2

PO4 - 0,04

NO3 - 12

Przepraszam za jakość, nie dorobiłem się jeszcze aparatu :)

9bj2.th.jpg

lard.th.jpg

8gvi.th.jpg

t9vz.th.jpg

r073.th.jpg

tlex.th.jpg

kwj1.th.jpg

j4xi.th.jpg

4ytu.th.jpg

oiro.th.jpg

svk1.th.jpg

lrxz.th.jpg

ynry.th.jpg

4v6j.th.jpg

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko spoko,ale gdzie akwarium na styl Debory?:)

Jak to gdzie...przednia szyba tez przezroczysta ..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, oświetlenie mnie do tego zmusiło :) ciężko by mi było doświetlić skałę gdyby była podzielona na 2 kupki :) a teraz wydaje się wystarczająco no i ta plaża z przodu....rewelacja jak sobie na niej zwierzaki odpoczywają to wygląda super i trochę zwiększa głębie


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek sobie pomału dojrzewa, Zmieniły się plany z SPSowych na mix LPS-SOFT.

LEDy dopalam t5 2x39 W Fiji Purple i Giesmann aquablue plus.

Aktualna obsada to :

Ryby -

3 x Chromis Virdis

3x Anthias tuka

2xAphiprion Ocealaris

Labroides Dimidiatus

Salarias Fasciatus

Cryptocentris cintus

Synchiropus Splendidus

Korale-

Ricordea Yuma

2xRicordea Florida

Pseudogorgonia

Tubastrea Faulkieri

Nepthia

Lobopython

Clavularia

Xenia

Dunanpopsamia Axifunga

Rhodactis

Parę rodzajów zoanthusów

Inne:

2xLysmata Wundermanni

Jeżowiec - Tripneustes gratilla

Drzewo - bliżej nieokreslony glon czerwony

Parę ślimaków histrio, turbo, rozgwiazda piaskowa,

Na skałach rosną glony zioelone, takie kempki, nie wiem czy nie bryopsis, za krótkie żeby stwierdzic.

Karmię 2x dziennie rano i wieczorem, dzisiaj zacząłem lać reefboostera - 3 krople zrobiły mleko,

Na jednej ze skałek z zoasami mam cyjano, przywleczone z innego baniaka.

Myślicie żeby się pozbyć albo dać do sumpa. nie chce żeby mi się rozsiało po całym baniaku. Na razie jest tylko na tej skałce.

Odpieczacz coś tam sobie pieni ale bez rewelacji jak dla mnie,

Aktualna konfiguracja :

Obieg - tunze silence 1073.40

2xTunze 6045 i 1x 6015

Schuran 150 na aquabee up 2000/1

250 ml biopellet H20 na bypasie z pompy obiegowej w filtrze fr501 także firmy H20. Wylot skierowany pod pompę odpieniacza.

ok 28 kg skały

Z suplementacji to leję co jakiś czas Kent superbuffer dKh jak zauwazę że kh spada. Poza tym NOPOX4 od Read Sea w dawce zalecanej przez producenta, na początku lałem polowę ale nic nie dało.także na ok 300 L w obiegu leję 8 ml dziennie, 4 rano i 4 na noc

Nie wrzucam zdjęć bo aż przykro na nie patrzeć jak jak oglądam - robione telefonem.

Edit:

Albo parę wrzucę

wco5.th.jpg

7x8t.th.jpg

5dok.th.jpg

W zbiorniku pływa mi dużo białych farfocli, nie wiem skąd się biorą, mam trochę nadmiar Ca i nie wiem czy to właśnie on się nie wytrąca.

Edit:

Oczywiście chodzi o bryopsis a nie briareum :)

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś zaleceniacodo skałki z cyjano? usunąć, zostawić? Jest szansa że sie rozsieje po całym zbiorniku?

Need HELP


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z pracy zauważyłem że ricordea yuma zniknęła. Nie wiem co się mogło stać, nigdzie jej nie ma, była duża. :(

edit:

nie ważne :) wylazla ze szczeliny

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie wszystkow porządeczku, dosedł do baniaczka Borsuk który jeszcze się troche stresuje ale wszystko jest na dobrej drodze bo przynajmniej przyjmuje pokarmy. Dałem mu na klipsie trochę seaweed - po 2 dniach nie pozostał po niej ani kawałek, ponadto chętnie łyka mrożonki. Kupiony był do walki z bryopsis, mam nadzieje że się w koncu za nie zabierze :)

Zauważyłem że lepiej się czuje w oświetleniu,w nocy przybiera barwy moro

Co do cyjano na kawałku skałki z zoa - odessałem i na razie się nie pojawia.

Waczę z bryopsis dodatkowo Mg od Kenta - na dzień dzisiejszy poziom mg to ok 1550 i cały czas podnoszę ale nie wiem ile będzie trzeba tego wlać żeby osiągnąc 1700-1800, masakra jakas

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze złych wiadomości to wyłowiłem dzisiaj jednego anthiaska :( symptomy dokładnie takie jak u poprzedniego salariasa, mała rana - tym razem na ogonie, zadyszka i brak umiejętności utrzymania się w toni wody - spada na dno jak kamień (wręcz nurkuje w piasek dziobem) ale jeszcze próbował walczyć jak go wyławiałem. Nie wiem co mi go mogło wykończyć ale wątpie żeby 2xmniejszy garbik go tak stukł. Dwa pozostałe mają się bardzo dobrze.

Co innego mogło na niego tak wpłynąć? Może był na cyjanek łowiony - od samego początku odstawał trochę od swoich pozostałych towarzyszy.

Mam małe wahania kh ale nie więcej niż 1 dkh wprzeciągu 2 dni,od tygodnia zacząłem lać mg Kenta na bryopsis(leję 100ml dziennie na 300L w obiegu ale słabo idzie w górę), pozostałe parametry w normie :

no3 - 8

po4 - 0,02

ph - 8

zasolenie - 1025

temp - 25

Ca-440

Mg-1500

kh- 7,6

Edit:

Właśnie doczytałem że błazny potrafią dać nieźle w kośc innym mieszkańcom jak im się coś nie spodoba - wyczytałem nawet że zamordowały cintusa - co prawda byłyto clarki a ja mam ocellarisy ale ten anthias znalazł sobie norkę do spania w pobliżu mieszkanka błaznów i może im się to nie spodobało na dłuższą metę? Takie moje przemyślenia

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiada:) Bardzo ładny zbiorniczek, ten smoczy język...cacuszko:) My zalewamy w przyszłym tygodniu!! :)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam witam :) To już kolejny sąsiad, ostatnio w Zabrzu spotkałem sąsiada z piętra wyżej :) okazało się że też zakładają zbiornik ok 300 L no i tak się zgadaliśmy że koniec konców pomagałem mu akwa do domu wnosic. Jaki ten świat mały a wszystkie drogi prowadzą do erybki :D.

Co do smoczego języka - masz na myśli to drzewko na środku? Jeżeli tak, to rośnie jak szalone i ma piekny bordowy kolor.

Borsuk już się nim zaczął interesować :/ a miał się za włosowate zabrać...

Będzie co rozdawać jak się chętni znajdą bo wyrósł z jednego listka

No i POWODZENIA!!


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sąsiad z piętra wyżej to właśnie mój mąż :) We wtorek zacznę kursować do erybki po wodę, przy sprzyjających wiatrach do wieczora będzie zalane.

Ten makroglon już mi dawno w oko wpadł jak czytałam ten wątek. Jak z jednego listka wyrósł to może kiedyś w kapciach przybiegnę po szczepkę :whistle: ...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Wy! rewelacja .

Jak byście potrzebowali pomocy to dzwońcie :) co do szczep to nie ma sprawy zwłaszcza smoczy jezyk - niedlugo bede musiał zrobić małe żniwa


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Mintaju - rhodymenia, zapamiętam:) chociaż smoczy język brzmi bardziej tajemniczo:)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rhodynemia będzie na szczepienie - dzieki Paweł że wyprowadziłeś sąsiadkę z błędu :D ja jej tego chciałem oszczędzić na dzień dobry :D


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Mintaju - rhodymenia, zapamiętam:) chociaż smoczy język brzmi bardziej tajemniczo:)

Halymenia = smoczy język (oddech), rhodymenia=... rhodymenia :D

dzieki Paweł że wyprowadziłeś sąsiadkę z błędu :D ja jej tego chciałem oszczędzić na dzień dobry :D

Jasne, wszystko co złe to na mnie :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok....już się naprostowałam na właściwą ścieżkę...delikatność dla Żółtodziobów - bezcenna :)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pojawiają się pierwsze zgony, tydzień temu padł mi pierwszy z anthiasów, dzisiaj rano wyłowiłem kolejnego, ostatni siedzi gdzieś w skale i nie widzę go już jakiś czas, pewnie podzieli los kolegów.

Nie wiem o co chodzi ale ładnie przyjmowały pokarm, ochoczo pływały a tu nagle takie coś :( wiem że to trudne ryby i pogodziłem się z tym,karmiłem 4 razy dziennie - 2x mrożonka (rano i wieczorem na zmianę unimix morski,jaja kraba,homara,ostryg i solowiec) i za dnia z karmnika podawana była sucha karma (najdrobniejsza jaką udało mi się kupić - mieszanka - rico&zoanthus food, pokarm dla małych rybek, ultra sps grow and color, base food - wszystko od fauna marin)

NO3 mam na poziomie 8 a PO4 0.02.Wątpie żeby im złe parametry zaszkodziły - bardziej skłaniał bym się ku łowieniu na cyjanek lub coś podobnego - inaczej podejrzewam je ciężko złapać bo zaraz lecą w rafę jak coś się dzieje.

Jeżeli z czymś zawiniłem to wystawiam się na publiczny lincz ale od dobrego miesiąca czyli odkąd je miałem nic w baniaku nie zmieniałem :(


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.