Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Margo, tak patyki od Was rosną baaardzo dobrze :) Jak tak dalej pójdzie to bedzie trzeba zaczać łamać i handlować ;)

Byle tylko te PO4 zaczęło spadać


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem PO4 rozwiązany, wyłowiłem dużego turbo, wczoraj się przy nim krewetki kreciły i nassariusy się posilały, wczesniej go nie było, podejrzewam że pan Mithrax musiał go wyharatać zza skał na widok, bo znalazł się z dnia na dzień.

No chyba że to nie on tak paskudził wodę i może jeszcze jakiś chochlik siedzi w skałach.!

Jak na takiego duzego slimaka to PO4 nie było nawet takie wysokie jak na mój gust.

Zobaczymy czy zacznie spadac . W międzyczasie założyłem filterek z 150 ml PO4x4 zamiast phosguarda i spadło w przeciągu 3 dni z 0,25 na 0,17 - pomiar z wczoraj. Jutro kolejny


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe te blazny masz śmieszne zamiast kąpać się w polipach to kleja się do nóg od sarco, fajne:-) poroslo Ci to sporo wszystko i nigro coraz wiekszy. LADNIE :-)

Widzialam Cie wczoraj z tym sumpem pod pachą, czyżby jakieś duże zmiany w planach? Pozdrowka

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie duże. Ten jest trochę niższy i chciałem w nim zainstalować 2 skarpety filtrujące na spływie. Stary sump jest już tak poorany że cokolwiek z nim zrobić to graniczy z cudem. Muszę go wyjąć, wyczyścić, wysuszyć i może jeszcze coś nowego ciekawego się z nim wymyśli.

Sarco będzie niedlugo jeden do sprzedania bo już za duży urósł. Muszę z nim coś zrobić. Zostanie jeden, ten z błaznami :)

Z ryb to nigro ładnie rośnie i jest żywiutki, najlepszy kumpel borsuka.

Zebrasoma ma się niestety coraz gorzej. HLLE pełną parą :( w karmie daje dużo czosnku ale nic nie pomaga.

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj dorwać Canona 6D , co prawda z kitowym obiektywem 25-105 ale coś tam nawet wyszło.

To moja pierwsza styczność z takim aparatem więc rewelacja to nie jest :)

Pierwsze zdjęcia zrobione przy standardowym balansie bieli.

Kolejne robiłem już po zrobieniu zdjęcia piasku i pobrania z niego danych do WB. Efekt mnie zaskoczył. Wszystkie zdjęcia robione przy świetle niebieskim dla oka . Miłego oglądania

IMG 2932

IMG 2976

IMG 2989

IMG 3076

IMG 3078

IMG 3084

IMG 3088

IMG 3089

IMG 3094

IMG 3098

IMG 3109

IMG 3111


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemne strasznie i czerwony przekaskrawiony, nie sa to rawy czasem?

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niet, RAWy też robiłem ale nie było róźnicy jak dla mnie, to że Ciemno to się domyślam, świeciły 2 świetlówki Ati Blue Plus i Ati Actinic


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquarium 250 L ver 1.0 :)

Świecę 6x39 W, zmiana odpieniacza na Delteca 1455 i tak juz zostanie.

Podmianki od 2 miesięcy na IO i RS Sea Salt. Do sumpa trafiło 5 litrów siporaxu i od razu widać że sporo bakterii się do niego wyprwadziło.

W akwarium wylądowało dodatkowo 6 kg nowej zywej skaly z Zabrza więć pojawiły się okrzemki, ale nie wygląda to tragicznie.

PO4x4 który kręcił się w filtrze wylądował w koszu - u mnie nie zadziałał, phosguard tez słabo sobie radził. W końcu wrzuciłem do filtra 250 ml rowy i fosforany w tydzien spadły z 0,35 do 0,05 Zwiększyłem trochę karmienie ze względu na siporax. Poprawiło się polipowanie acropor i przyrosty pozostałytch.

Pojawiają się zalążki cyjano które regularnie odsysam . Chemiclean w zanadrzu.

Odpieniacz spisuje się bardzo dobrze.

Brzydal wyjadł mi euphylię ale jedna główka może się uratuje. . Je też aiptazje bo po tym jak wylądował w karcerze - sumpie, to pojawiło się kilka nowych.

Jestem na etapie pozbywania się nadmiaru niebieskich grzybów bo zaczynają parzyć SPSy,. Jako że wycinka lub skubanie nie wchodzi w grę, potraktowałem 2 mniejsze aiptasia-X od red sea. Zobaczę co się stanie.

Ze zwierzaków dorzuciłem harlequina na asteriny bo mam ich z 1000. Pierwsze co dobrał mi się do piaskowej którą musiałem ratować. Mimo to - psychodeliczny zwierz ta krewetka.

Nakręciłem dzisiaj z ręki 2 filmiki.Niedługo będą dwa lata :)

Szyby nie czyszczone od 3 dni

I jeszcze sump

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po dłuższym okresie braku aktywności, akwarium się kręci swoim życiem, tylko karmię i podmieniam wodę. Mam cały czas problem z PO4 na poziomie 0,08 - 0,1 ale wszystko rośnie więc strasznie z tym nie walcze. Jak rożnie do poziomu 0.15 to podaje 10 ml atramentu i mam spokoj na jakis czas.

W sumpie 5 L siporaxu w przegrodzie opływającej go od spodu, 300 ml biopellet fauna marin, odpieniacz deltec sc1455.

Parametry :

kH - 7

Ca - 400

Mg - 1300

PO4 - 0.08

NO3 - 4 - 6

K - 380

Szczepy na tylnej ścianie są na sprzedaż

Pozdrawiam


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to rosnie teraz. Akry wygladaja na zadowolone :-) masz tam 4 cyrkulatory?

Z czysta szyba z tylu efekt jest ekstra :-)

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to rosnie teraz. Akry wygladaja na zadowolone :-) masz tam 4 cyrkulatory?

Z czysta szyba z tylu efekt jest ekstra :-)

...mobilnie

Hej Gosia, tak mam 4 ale jeden z nich to malutka koralia a drugi to falownik


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejooo

Mały update stanu akwarium. Na nowych rafach pływają Zebrasoma i Acanthurus, na ich miejsce trafił 4 cm hepatus i chelmon.

Doszła także parka małych Bioacellatusów na miejsce zmarłej puellariski Prześwietne babki, zwłaszcza jako dobrana parka, muszę je tylko karmić pod piasek a i tak nie wiem czy pociągną u mnie długo bo to ciężkie rybcie. Nie miałem serca ich rozdzielać przy zakupie i wziąłem parkę. Może we 2 bedą miały wiekszą wolę przeżycia. Wiem że cięzko u nich z pokarmem zastępczym wiec pozostaje im to co zyje w piasku oraz to co tam zaszczepie - dopóki nie zjawią się krabiszon i kreweta.

Na dzisiaj mam w zbiorniku 20 ryb!! Wszystko ładnie rośnie i nie narzeka, montipora talezow azielona trochę poleciała ale to od walki z caliendrum. Na razie bielenie ustało więc jej nie łamię., zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

Poza tym wszysko ok, dopiero co wyprzedałem szczepki a tutaj już nowe robić trzeba bo nie ma miejsca.

Hepatus na razie bez ospy, 4 dzień. Chelmon skubie cały czas skałkę, nie wiem czy wcina aiptazje bo go cięzko na tym złapac ale chyba coś tam sobie podjada.

Parametry na dzisiaj to :

Zasolenie : 35 ppt

kh : 7

ca: 380 - 400

mg : 1250

NO3 : 3 - 5

PO4 : 0,03

Reszty nie mierzę, widze w po koralach gdy coś się dzieje.

Sól Instant Ocean

A ak to wygląda teraz :

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :!:!


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie tam :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różowa acra pośrodku super :thumbup:.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe dla oka/ucha opinie :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie:-) dawno nie widzialam na wlasne oczy ;-) ta rozowa acra zupelnie inaczej u Ciebie rosnie i wyglada...super! Mam tylko jedna prośbę. Nie ruszaj tak szybko ta kamerka jak krecisz filmik bo zanim sie wyostrzo obraz to juz zmiana kadru :-)

P.s. wpadne cos zakupic :-)

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kamerki, to miałem manual focus dlatego tak słabo łapał - tzn powoli. Następnym razem bedę krecił na auto ;)

Do obejrzenia zapraszamy jak najbardziej, muszę w koncu przygotować dla Was tą floridę :) co się zabieram do cięcia to coś mnie rozprasza :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update, trochę więcej zbliżeń na to i owo


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystko ma się dobrze, toteż kolejne cięcia i na sprzedaż rhodactisy zielone fluo i montipora talerzowa czerwona.i monti samarensis.

Więcej info na priv


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.