Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

od około 6 tygodni ponownie zeovit.

Jako ciekawostkę dodam że obecnie NO3 około 2-5 a Po4 0.05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry dramat ;)

nie ma co pisać, że ten rzuca na kolana bo nowy będzie zapewne jeszcze lepszy !

Najbardziej cieszy, że masz taki baniak bez komercji :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od około 6 tygodni ponownie zeovit.

Jako ciekawostkę dodam że obecnie NO3 około 2-5 a Po4 0.05

A co było 7 tygodni temu i dlaczego juz nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były pelletki, ale ostatnia moja przygoda z zeovitem skończyła się przedwcześnie pobytem córki w szpitalu więc postanowiłem dać metodzie więcej czasu. 3 msc jakie się wtedy bawiłem zeo to chyba było za mało żeby w pełni rozwinął skrzydła.

Oczywiście nadal stoje na stanowisku że to nie metoda a akwarysta "robi" baniak ale wrodzona ciekawość i ambicja każe mi testować różne rozwiązania. Sporo ludzi ulega chyba marketingowemu bullshitowi wciskanemu im na każdym kroku i pcha do tych zbiorników mnóstwo zbędnych produktów. O ile dobrze pamiętam np od listopada nie dolewałem u siebie żadnych mikroelementów (poza podmiankami i reaktorem) - i co? widać żeby brakowało? Po pół roku w tak gęstej obsadzie chyba powinno być coś widać..

Paweł

edit: filmik był robiony srajfonem więc proszę brać poprawkę na odwzorowanie kolorów - niektóre są za mocno zaakcentowane, niektórych brakuje itp itd.

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

knopp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zasyp Knopa zawiera prawie wszystkie potrzebne mikroelementy - pewnie dlatego nie było potrzeby lania mikroelementów z ręki:)

Mi się wydaje, że tu nie chodzi o uleganie "marketingowemu bullshitowi" - wydaje mi się, że wiele osób nie czyta etykiet albo nie chce zrozumieć co z czym się je.

Równie dobrze można by przestać lać mikro "bo Fox nic nie leje" ale trzeba wiedzieć, że Fox ma swoje źródło mikroelementów w zasypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć przecież napisałem że mam reaktor i robię podmianki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełku gratuluje po raz kolejny zbiornika, bo faktycznie to jest TO'tm, Życzę żeby nowy zbiornik był lepszy od poprzedniego, z Twoim podejściem do tematu to można zapytać kiedy bo wcześniej czy później się pojawisz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje uprzejmie. Bardzo mnie cieszy, że się podoba.

W nowym postaram się uniknąć kilku niedogodności i błędów starego. Jak wyjdzie - pożyjemy, zobaczymy.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł już tylko może być lepiej , masz już swoje doświadczenie i wiesz gdzie nie mieszać .

Zbiornik jak zawsze super się prezentuje ,gratulacje


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł sam sobie zaprzeczasz. Piszesz że ulegamy "marketingowemu bullshitowi" a sam zmieniasz na ZeoVit. Tam się dopiero leje płynów. Ale rozumie Twoja ciekawość i też mi się ta metoda bardzo podobała. Myślę że często w najładniejszych akwariach na forum powtarza się to że ludzie stosują pełnego Ballinga np. gotowego lub zasypów bogatych tak jak np. Knop. Chyba jedynym zaprzeczeniem jest K. Tryc ale on dolewa mikro z ręki.

Wracając do rzeczy, Twoje akwarium jest piękne i oby na Zeovicie było jeszcze ładniejsze. Chce jeszcze napisać że bardzo mi się podobał Twój artykuł w ReefHub.pl i polecam go wszystkim którzy jeszcze nie czytali.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z opinią z pierwszego zdania.Wydawało mi się że w poście nr 631 wyjaśniłem dokładnie moją motywację. To że w zeo istnieje mnóstwo preparatów nie oznacza że należy je od razu i bezkrytycznie stosować. Ja używam jedynie start,bak i SP - czyli nazwijmy to zestaw obowiązkowy.Zachęcam do poczytania instrukcji jak i wypowiedzi doświadczonych ludzi z zeovit.com - obeznani w temacie każdorazowo tłumaczą innym i powstrzymują ich od bezsensownego kupowania i lania jak popadnie wszystkich możliwych buteleczek.

Jak czytam wypowiedzi ludzi, którzy dodają po 15 preparatów to nie wiem czy mam się śmiać czy wnioskować o nobla temu, kto jest w stanie precyzyjnie dobrać dawki i proporcje pomiędzy 15 zmiennymi tak, aby osiągnąć zamierzony efekt a nie "jak wyjdzie".

Poza tym zeovit to nie jest w mojej opinii marketing -ten system jest sprawdzony przez lata - efekty mogą się podobać lub nie - ale są jak by nie patrzeć unikalne - chętnie pooglądam analogiczne efekty w zbiornikach prowadzonych inaczej - dowolnym sposobem. Tylko proszę mówmy o dojrzałych zbiornikach, w których korale same wyrosły a nie o makro fotkach szczepek w 2 dni po imporcie z farmy na bali.. (Zbiornik Krzyśka jest wyjątkiem od reguły i nie należy go tu podawać jako przykład)

Dla mnie największą frajdą jest obserwować jak ktoś prezentuje konsekwentnie te same korale przed dłuższy okres czasu i można obserwować jak pięknieją i rosną w oczach. Niestety ale często mamy okazję widzieć daną szczepkę raz.. po zakupie.

Reasumując nie rozumiem tej ogólnej paniki na temat zeo i traktowania tego systemu jako ściemę - odnoszę wrażenie że działa to trochę na zasadzie "sam nie próbowałem, ale słyszałem od innych"..

W każdym razie życzę każdemu aby robił tak, jak uważa za najbardziej stosowne dla swojego systemu.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucz się tego Zeo to potem pomozesz innym:)

Ja po roku na Zeo myslalem ze rozumiem tą metodę ale drobna wpadka tj. przekarmienie automatycznym dozownikiem pokarmu dla ryb zweryfikowala moje rozumienie tej metody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cala ta automatyzacja to o kant ... :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze fajnie piszesz ale według mnie jest to również marketing. Jest sprawdzona bo ma kilka lat i faktycznie efekty są super dlatego jakiś czas temu tez się na nią zdecydowałem.

Chyba specjalnie tej paniki nie ma, ale faktycznie opinie na temat metody są raczej skrajne i jest mało informacji na polskojęzycznych forach.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, powracając do reaktora to jakie PH utrzymujesz w reaktorze?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleznie od potrzeb przy stalym odcieku okolo 10l/h. Na dzisiaj jest to 6.35

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zaleznie od potrzeb przy stalym odcieku okolo 10l/h. Na dzisiaj jest to 6.35

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pytam, ponieważ wszyscy koledzy na północy używają wkładu Knopa, a ja jeden zostałem przy ARM. Czyli coś w tym musi być?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , zawsze mialem knoppa wiec nie mam porownania. Jestem zadowolony i przy nim raczej zostane.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy już tych wakacji i szpitali.. czas przenosić korale do nowego zbiornika.

Zdjęcie zrobione wczoraj w pełnym słońcu.

Paweł

19668088478_d4cfdf5c2c_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szklanka czy kieliszek?:-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.