Skocz do zawartości
luft

Zapach z kubka odpieniacza

ankieta wielokrotnego wyboru  

125 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym dla Ciebie jest zapach z kubka odpieniacza

    • Przyjemn? bryz? :)
    • Pi?t? achillesow? morskiego hobby (fetor)
    • Niczym istotnym, nie zauwa?am tego
    • Cenn? wskazówk?
    • inne
    • Nie mam odpieniacza
    • ?mierdzi, ale musi ?mierdzie? :) Czu?, ?e baniak dobrze dzia?a


Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia karmienia i wydolnosci odpieniacza


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie schuran 150 do 300l . jak wywali to 'fiołkami' pachnie, najlepszy jest raki 2-3 dniowy , Bałtykiem 'pięknie' w całym domu 'pachnie'


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czyszcze co 4-6 dni okolo, czarne jak smoła, zapach wiadomo, ale przyzwyczailem sie, w domu nie smierdzi, jedynie czuc w momecie wylewania zawartosci i czyszczeniu go w ubikacji, ale po domu zapach mi sie nie roznosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wysłałem zawartość kubka do kibelka. Wali niemiłosiernie w całym domu... Zazwyczaj robie to jak nikogo nie ma w domu bo sie rodzina za każdym razem burzy

Przy samym akwarium nie czuć ale jak sie uwolni to zło to z godzinkę łzawią oczy jak sie koło kibelka przechodzi

Właśnie zrobiłem to samo. I wrażenia identyczne. Co prawda nie ma się kto burzyć, ale zawsze sobie przypominam w takim momencie letnie wakacje spędzane u wujostwa na wsi i zapachy obory, a zwłaszcza gnojowicy. Kropka w kropkę urobek w odpieniaczu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodze do domu, zapach jak by dopiero co wywietrzyli, otwieram szafke pod akwa, co by sprawdzic czy wszystko ok a tu....... SERIO? Musi tak walic? Jak z szamba... Rozumiem was, bo macie juz korale, ryby itp itd a u mnie 18 kg suchej skaly i 2kg zywej, a zycie to tylko mala xenia i zeby tak walilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek oprozniam raz na tydzien. Zapach nawozow na polach na Wdzydzach przypomina mi Was. :ninja:

Mimo milych wspomnien, otwieram okno na pol godziny. Kubek myje kawalkiem firanki (spokojnie :fish:, odcialem go juz wczesniej). Ale wycierac mi sie nie chce. Stawiam na jego reczniczek i tak donosze czysty nocnik do sumpa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wynosze na ogrod pod szlauf:) a potem papierowym recznikiem I siup do sumpa. Ostatnio myje jak juz jest prawie pelny :p ale zamierzam to zmienic bo podobno przez syf na sciankach moze spasc wydajnosc??

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, zapach z kubka nie jest zbyt milusi. Ja teraz zwiększyłem karmienie i to co się dzieje przy czyszczeniu kubka to jakaś masakra jest :-D. Czyszczenie robie średnio raz w tygodniu jak jest jakieś 2/3 kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykonuje tych "smierdzacych czynnosci" bo nie mam pienidla.

Ale zawsze zastanawaio mnie to dlaczego tak wali. Procesy rozkladu beztlenowego , fermentacja nazbieranej mazi czy nieczystosci same w sobie odpienione z kolumny wody. Chyba to pierwsze, bo odpieniacz ustawiony na mokro nie cuchnie jak maslo zebrane na szyjce kubka.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tę ankietę rodzince dała do wypełnienia :D To byśmy tu mieli dopiero opisy przyrody :whistle:

A tak swoją drogą to mój kubeczek słabo czuć, bo i mała obsada, i mały baniaczek, i taka tylko mocniejsza herbatka :D W sumie tylko ja wiem, co w środku drzemie ;)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek zawsze czyszcze jak nikogo w domu nie ma

Zapach kładzie od razu :D

Pare razy miałem że żonka wpadła do domu zaraz po myciu :( oj było :D

Zawsze mi "przypomina" bym to robił jak jest w pracy by ja "bryza morza" w drzwiach nie zabijała ;)

Wg.mojej oceny im gorszy smród tym lepiej,dla mnie znaczy to ze odpieniacz dobrze pracuje.

Opieniek wisi w narożniku akwarium(brak sumpa) i problem ze smrodkiem zaistniał w pomieszczeniu dośc intensywnie.

Dobrym sposobem jest zasypanie kubka żwirkiem silikonowym dla kotecków i po problemie,nie mam czasu na codzienne gmeranie w akwarium, pomysł chyba dobry bo skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wam ale mnie sie zdaje że każdy ma inne odczucia i inne mieszki zapachowe mnie nigdy kubek jakoś nie powalał ale bakterie specjal blend te to mają moc wiec można mieć jakiś odnośnik do porównania


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zwierz w domu "śmierdzi" a odpieniacz to taka rybia kuweta wiec i zapaszek zacny. Da się przeżyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie daje zastanym bagienkiem przybrzeżnym (jak ktoś był nad Tresną po obniżeniu poziomu wody to wie o czym mówię. Ale w trakcie czyszczenia aromat ma swój skład. To bagienko to głównie na pokrywce się utrzymuje. Zawartość właściwa trąci lekko rozrzedzonym special blend z silnym finiszem czarnego prochu na dnie kubka- odkąd leję vsv to w kubku wytrąca mi się taki węglowy osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie,czy urobek może być alergenem?,tudzież czy chemia puszczana przez korale nie ulatnia się dzięki odpieniaczowi do pomieszczenia :nuke: i dryfuje sobie w powietrzu?.

Dzieciaki mi chorują,ciągłe nieżyty i problemy górnych dróg oddechowych,szczególnie zima kiedy, to nie za bardzo nie za często można wietrzyć mieszkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o przypadkach, ze akwarium morskie wlasnie poprawilo stan zdrowia niektorych ludzi, majacych klopoty z drogami oddechowymi. Mimo wszystko, zaczerpnalbym rade u lekarza, ale nie tego "domowego", tylko raczej w np: Instytucie Chorob Tropikalnych itp.

Moze na forum jest ktos, kto z racji swojego zawodu lub niezaprzeczalnej wiedzy i praktyki, Ci odpowie ?

Ps: slyszalem tez, ze dodanie troche wapna do kubka odpieniacza lagodzi wydobywajacy sie zapach. Wyjsciem jest tez czestsze mycie kubka.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podpięty przewód z kubka do kanalizacji. Nazbiera się odpowiedni poziom urobku w kubku zaworek, w pozycje ON i poszło w kanał :)

zero smrodu w mieszkaniu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie smierdzialo polecam takie urzadzonko:

ogladac od 4:19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz akwarium odpalone w grudniu odpieniacz pieni ale brak zapachu co to znaczy, że nie działają bakterie? ??


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach z odpieniacza czy urobek ani nie swidczy o jakosci odpieniacza, a nie o tym ze akwarium dobrze dziala.

Ten co bedzie mial wieksze obciazenie bilogoczne w postaci ryb i karmi wiecej bedzie mial inny urobek niz osoba ktora dopiero co wlozyla skale, koralae i pierwsza rybke.

Smrodek nie pochodzi bezposrednio z tego co bylo w akwarium i wyladawalo kubku a z tego jakie reakcje zaszly w wyniku koncentracji odcieku i zmian warunkow tlenowych. Probujac analizowc sklad bialka, bakterie, malo tlenu pachniec fiokami nigdy nie bedzie.

Wg mnie ankieta poakzala ze prawie 57% glosujacych wierzy w odpieniacz i to badziewko jakie znajduja w kubku powinno przelozyc sie na zbrionik. Bo przeciez tyle tego niedobrego trzeba umyc z kubka.

Co by sie stalo gdyby zmienic ciagle utarte schematy i pomyslec ze to co w kubku to jedzenie tyle ze sie zmarnowalo i zepsulo?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach z odpieniacza czy urobek ani nie swidczy o jakosci odpieniacza, a nie o tym ze akwarium dobrze dziala.

Ten co bedzie mial wieksze obciazenie bilogoczne w postaci ryb i karmi wiecej bedzie mial inny urobek niz osoba ktora dopiero co wlozyla skale, koralae i pierwsza rybke.

Smrodek nie pochodzi bezposrednio z tego co bylo w akwarium i wyladawalo kubku a z tego jakie reakcje zaszly w wyniku koncentracji odcieku i zmian warunkow tlenowych. Probujac analizowc sklad bialka, bakterie, malo tlenu pachniec fiokami nigdy nie bedzie.

Wg mnie ankieta poakzala ze prawie 57% glosujacych wierzy w odpieniacz i to badziewko jakie znajduja w kubku powinno przelozyc sie na zbrionik. Bo przeciez tyle tego niedobrego trzeba umyc z kubka.

Co by sie stalo gdyby zmienic ciagle utarte schematy i pomyslec ze to co w kubku to jedzenie tyle ze sie zmarnowalo i zepsulo?

Nie wiem co by się stało a może wiem,tak wygląda cała ta gadka.

Gdzie tu logika bo jest jej coraz mniej,wszyscy piszą o przewymiarowanych odpieniaczach,bez odpieniaczy w grę wchodzą tylko nano rafki,chyba że tak mam być ,akwarium 400,500 litrów i 2 ryby bo 3 to obciązenie systemu.

Jałowa godka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywalam urobku co 5 dni pelny kubek ponad 0.5litra i tylko czuje smrud jak otworze kubek,w szafce brak zapachu a syf w kubku az czarny


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.