Skocz do zawartości
luft

Pomiar temperatury - ankieta

.  

93 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Temperatur? wody w akwarium odczytujesz przy pomocy...

    • Termometra szklanego
      44
    • Elektronicznego
      17
    • Korzystam z elektronicznego i szklanego
      25
    • Nie mierz? wcale temperatury
      5
    • Inne
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Miłej dyskusji życzę.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety szklanego, a raczej 3 mierzę średnią z 3 temp. bo każdy pokazuje inaczej


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem 3 został jeden w sumpie . przestałem się stresować temp od 24 zimą w nocy do 28,5 latem jak jest extremalnie na zewnątrz .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklany termo i szklany densymetr z termometrem. Różnica pół stopnia :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety szklanego, a raczej 3 mierzę średnią z 3 temp. bo każdy pokazuje inaczej

To masz tyle samo co ja :D

Kazdy inaczej pokazuje. Wszystkie na tej samej szybie praktycznie w obok siebie.

Do tego jak mi sie przypomni, to TDS pen-em sprawdze bo ma termometr as well.

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa szklane różnica jednego stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka ma termostat który ustawiłem na 26 stopni,ale jeszcze jest czujnik temperatury Posejdona na którym mam ustawioną temperaturę 25 stopni.Ten komputerek po przekroczeniu załącza chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rożnice macie na szklanych z wklejaną karteczką

czy termometr szklany - kapilara z jednolitej masy szklanej?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o opadających karteczkach.Jeszcze ciekawostka,jak ktoś nie słyszał to szklane termometry kupując powinno się najlepiej zebrać kilkanaście sztuk i poszukać tych,które pokazują to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręką :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium mam dwa szklane i pokazują to samo. Ale co jeśli się zmówiły i obydwa kłamią? :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w termometr szklany, laboratoryjny ze wskazaniem do jednego miejsca po przecinku i wierzę mu w 100 %. Co dziwne kiedyś kupiony mały, elektroniczny, zatapialny termometr Aquamedica pokazuje te same wartości co termometr lab.

Pozdrawiam

Jerzy


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że spać będziecie spokojnie :) Co za różnica 1 stopień w tą, czy tamtą jeśli w zakresie bezpiecznego przedziału woda temperaturę mieć będzie. Palec Seba też pewnie ma odchyłkę 1 stopnia :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft, ale ja nie zartowałem :) serio :) termometry oczywiście są, ale palec myli się mniej więcej właśnie o stopień, te naście lat moczenia rąk zrobiło swoje, niejedno piwo w ten sposób wygrałem :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierzę więrzę, Olivier też tak ma łącznie z zasoleniem wody


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy szklane, dwa na szybach w różnych miejscach i jeden w spływie. do 3 stopni różnicy. za prawdę biorę średnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektroniczny w akwa

szklany w sumpie

ARM w akwa + 2 x wentylator i 2 x grzałka

Chłodziarka w sumpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp z Aqua Reef Meter

Lajon 120

szklany w sumpie

Sezonowo chłodziarka

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierze wcale temperatury, robi to termometr a ja czasami sprawdze co pokazuje.

Grzalka z termostatem zapobiega spadkom, a do 29 stopni nie robię nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierze w sumpie żółtym termometrem akwarystycznym, sprawdzony wcześniej pod pachą pokazuje 36,5 więc w miarę dokładnie.

Temperatury powyżej 28C pilnuje termostat podłączony do wentylatorów w koronie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux i chlodziarka Teco


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

2 szklane,po przeciwnej stronie baniaczka,dokładnie ta sama temperatura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzę elektronicznym, razem ze sterownikiem grzałki, a dla pewności grzałka ustawiona jest na 27 max, gdyby elektronika zawiodła. Weryfikacja pomiarów palcem przy sprzątaniu :).

Kiedyś miałem żółty akwarystyczny - pokazywał b. dokładnie ale przyssawka zaczęła się rozpuszcać od soli w akwa - zostawiała za sobą czarną smugę.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.