Skocz do zawartości
Waldi

dolewka czy osmolator ?

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do użytkowników różnego rodzaju dolewek

jaka dolewka po kilku latach użytkowania wydaję się wam najbezpieczniejsza ?

i pytanie do użytkowników osmolatora tunze

osmolator ma 2 zabezpieczenia dolewania wody??

czy drugie jego zabezpieczenie to tylko sygnał alarmowy? i nie wyłącza dopływu wody do akwarium ?

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj cp-2 do tego 2 lub 3 plywaki oraz dwa niezależne elektrozawory. I powinno być ok.

Ją i tak zastosowalem dodatkowy zbiornik na dolewke więc mam kolejne zabezpieczenie.

Żona miała dosyć wodnej podłogi ;-)

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak zawodziły wszystkie dolewki??

masakra


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W osmolatorze pływak zatrzymuje pompę i jest jeden w wyposażeniu seryjnym. Czujnik optyczny z kolei ją uruchamia. Sygnał dźwiękowy jest dosyć głośny, ale moim zdaniem to już musztarda po obiedzie jak nikogo w domu nie ma.

Tak na marginesie - po pół roku pracy Osmolator odmówił mi posłuszeństwa. Więc nie wiem czy jeszcze do niego wrócę.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mogę polecić dolewkę od DR_witt z allegro mam dokładnie taką używam jej ponad 2 lata i tfu tfu nigdy mnie nie zawiodła :)


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moją dolewkę od Grześka (grzejanc). Zrobiona jest naprawdę dobrze. Dokupiłem dwa czujniki poziomu wody i elektrozawór, wyszło dużo taniej.

post-15619-0-68239100-1369987491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dzień dzisiejszy mam reczną dolewkę bezpieczną czyli pompka w pojemniku na dolewkę i pstryczek na ścianie szafki

nie ma problemu od 5 lat,ale trzeba przycisnąć rano i wieczorem troszke

ale chodzi mi o wyjazdy letnie na tydzień np. no wtedy nie będzie miał kto naciskać i chce coś sprawnego zamontować

jak piszecie to faktycznie nie ma co inwestować 6 paczek w jakieś osmolatory jak to takie badziewie jest

zawsze kiedyś obijał mi się o uszy ten Dr witt

no trzeba będzie pomyśleć

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrabiajcie sobie opinii po jednym zgłoszonym przypadku uszkodzenia urządzenia. Akurat osmolator od tunze to była jedyna pewna rzecz jaką wiedziałem że kupię przy zakładaniu akwarium po przerwie. Pierwszego kupiłem w 2003 roku, po likwidacji akwarium użytkuje go obecnie Skoczek - policzcie ile to już lat. Oczywiście kupiłem drugiego i zapomniałem o dolewaniu. Czujnik optyczny działa bez względu na zabrudzenie, ślimaka łażącego, glonów, zbierającej się czasem w rogu piany itp, nic się nie zatka ani nie zablokuje ponieważ nie jest to czujnik mechaniczny. Jak dla mnie 99,99 % pewności i mogę śmiało polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrabiajcie sobie opinii po jednym zgłoszonym przypadku uszkodzenia urządzenia. Akurat osmolator od tunze to była jedyna pewna rzecz jaką wiedziałem że kupię przy zakładaniu akwarium po przerwie. Pierwszego kupiłem w 2003 roku, po likwidacji akwarium użytkuje go obecnie Skoczek - policzcie ile to już lat. Oczywiście kupiłem drugiego i zapomniałem o dolewaniu. Czujnik optyczny działa bez względu na zabrudzenie, ślimaka łażącego, glonów, zbierającej się czasem w rogu piany itp, nic się nie zatka ani nie zablokuje ponieważ nie jest to czujnik mechaniczny. Jak dla mnie 99,99 % pewności i mogę śmiało polecić.

Amen :)

Jedyne co w nim padło to pompa zasysająca wodę (ale to była moja wina bo wyjechałem na wakacje i... zabrakło wody w baniaku na RO, pompke wymieniłem za 15 zł i dalej wszystko działa) jak dla mnie - po tylu latach i przygodach sprzęt jest super!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znów od lat mam dolewki od Aqua-Trendu i sobie chwalę.Mam automatyczne uzupełnianie wody prosto z RO już trzeci rok i własnie taka dolewka mi steruje podwójnym elektrozaworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dolewce plywakowej 2 plywaki zawiesiły mi się 2 razy, moja wina bo ich nie przeczysciłem. Teraz robie zbiornik z rewizją, woda się przeleje w kanał. Sump też będzie miał rewizje, w razie czego powodzi nie będzie ale jak się nie zareaguje na czas to itak wszystko padnie z powodu zasolenia.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o im więcej opinii tym bardziej tym bardziej się to wszystko rozjaśnia


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dolewce plywakowej 2 plywaki zawiesiły mi się 2 razy, moja wina bo ich nie przeczysciłem. Teraz robie zbiornik z rewizją, woda się przeleje w kanał. Sump też będzie miał rewizje, w razie czego powodzi nie będzie ale jak się nie zareaguje na czas to itak wszystko padnie z powodu zasolenia.

Moj sump i zbiornik na solankę ma właśnie rewizje.Myślałem o tym problemie i jakimś rozwiązaniem na to by RO nie rozcieńczało nam solanki w nieskończoność w razie awarii to wylot wody z RO musiałby być zaraz obok wlotu do rewizji,wtedy większość tej wody od razu by odpływała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam bezawaryjnie osmolatora od sierpnia 2010, czujnik optyczny jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, tam nie ma się co zablokować, natomiast czujnik pływakowy jako awaryjny odcina dopływ wody i przeraźliwie piszczy, ale jak dotąd bezrobotny.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmolator tunze u mnie śmiga z ... min 10 lat i nie widze nic lepszego na rynku.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam osmolatora Tunze. Tani nie jest ale to bardzo dobry sprzęt, tylko pompa trochę głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowym zabezpieczaniem jest zwykły zegar .

Wystarczy go ustawić tak aby był wstanie delikatnie więcej wrzucić wody niż nam potrzeba i wtedy już na pewno nie przeleje.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.