Skocz do zawartości
drummer152

Odpieniacz po chemiclean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy ma to związek z tym preparatem ale wczoraj wlałem do zbiornika chemiclean,na początku bąbelków dawał jak głupi a teraz wogóle nie daje bąbelków.W tubie jest niższy poziom wody,widać że pompa popmpuje wodę ale wogóle ani nie ma w tubie bąbleków ani nic nie wypuszcza.Mam problem bo jutro wyjeżdżam na ponad 2 tygodnie i nie wiem co z tym zrobić za bardzo.Bo akwa będzie niedotlenione i nie odpienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drummer chyba coś poplątałeś z tym chemiclinem z tego co piszesz odpieniek chodził po zapodaniu normalnie,

w.g instrukcji jest jasno że odłączamy (zdejmujemy kubek z odpieniacza) wywalamy wszystkie adsorbery, węgle itp. na czas kuracji , po zdjęciu kubka odpieniek robi za napowietrzanie które jest wymagane podczas kuracji.

Po 48 godzinach dopiero robimy podmianę, i włączamy na powrót odpieniacz.

W tym czasie odpieniek szaleje bo musi po prostu wywalić to co ubił chemiclin, trwa to różnie u każdego inaczej, w tym czasie jest wymagany nadzór kogoś doświadczonego, musimy to wszystko kontrolować dopóki się wszystko nie unormuje.

W twoim przypadku widzę to nie ciekawie skoro musisz wyjechać akurat w tedy kiedy, twoja obecność będzie niezbędna.

Pocieszeniem może być to że jeśli odpieniek chodził normalnie po zapodaniu chemiclinu to na początku wywalił ci go od razu, i w sumie cała kuracja poszła się rypać.

Teraz pozostaje czekać może wszystko się unormuje do czasu wyjazdu,

Na przyszłość rada tego typu kuracje powinieneś robić odpowiednio wcześniej i troszkę lepiej się przygotować , bo jak to powiadają <że szybko to si robi głupie dzieci>

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kubek był zdjęty ale i tak nic nie wywalał z niego,po prostu dawał bardzo dużo bąbelków i po kilku godzinach żadnych bąbelków.Musiałem przed wyjazdem zapodać chemiclean dlatego że euphyllia zaczęła mi pokazywac szczkielet.Z jednej strony zaczynała się robić biała i po konsultacji z chłopakami z lubelskiej Mureny doszliśmy do wniosku że przyczyną może być cyjano.Dziś jak najpóźniej podmieniam wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień sklep...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień sklep...

p.w.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kubek był zdjęty ale i tak nic nie wywalał z niego,po prostu dawał bardzo dużo bąbelków i po kilku godzinach żadnych bąbelków.Musiałem przed wyjazdem zapodać chemiclean dlatego że euphyllia zaczęła mi pokazywac szczkielet.Z jednej strony zaczynała się robić biała i po konsultacji z chłopakami z lubelskiej Mureny doszliśmy do wniosku że przyczyną może być cyjano.Dziś jak najpóźniej podmieniam wodę.

może coś ci przytkało dolot powietrza w odpieńku sprawdź,.odpieniacz powinien dawać dużo bąbelków i to jest normalne przy chemiclinie

Tak jak Tester pisze przed urlopem nie robimy tego typu rzeczy,

Jeśli chłopakom z mureny mówiłeś że wyjeżdżasz i tak ci doradzili zadzwoń do nich i naświetl im sprawę co się dzieje, bardzo ciekawy jestem co oni teraz odpowiedzą, i zapytaj ich czy biorą odpowiedzialność za swoje rady tak na przyszłość.

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden sklep nie bierze odpowiedzialności... ja w dwóch sklepach na Śląsku się przejechałem... i co? i d*pa...

wina zawsze jest po obu stronach - żony i teściowej...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden sklep nie bierze odpowiedzialności... ja w dwóch sklepach na Śląsku się przejechałem... i co? i d*pa...

wina zawsze jest po obu stronach - żony i teściowej...

Witam

Wiem o tym doskonale napisałem to z sarkazmem .

Pozdrawiam

Robert

Z drugiej strony nie możemy wymagać ze strony sklepu żeby serwisował nam baniak,

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strugas - fakt, nie możemy oczekiwać serwisowania naszego akwarium, ale fachowych porad to i owszem ;)

Drummer152 - a nie masz napowietrzacza? Ja swój odpieniacz na czas kuracji chemicleanem wyłączyłam, a podpiełam napowietrzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam napowietrzacza.Dziwna sprawa z tym odpieniaczem bo wszystko było okej do tej pory.Teraz wypuszcza co jakiś czas bąbelki ale nie wiem czemu poziom wody tak drastycznie opadł w tubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.Strugas miałeś rację,dolot powietrza był zatkany,solanka się skrystalizowała i zatkała otwór.Mam taki wężyk akwarystyczny założony na końcówkę żeby kontrolować ile chce mieć powietrza,dmuchnąłem w niego i w ogóle powietrze nie szło.Rozebrałem i okazało się że jest przytkane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak żeby nie zakładać oddzielnego tematu macie może pomysł co może być z tą moją euphyllią? z jednej strony jest biała i pokazuje szkielet,tam gdzie jest to białe to nie ma polipów,przeglądałem parę wątków z podobnym problemem,niektórzy ucinali te białe brzegi ale u mnie to średnio jest to możliwe bo ja mam euphyllie w całości a nie w główkach.Tak jak wcześniej pisałem brane było pod uwagę że może to być cyjano dlatego szybko zastosowałem chemiclean.Może ktoś jeszcze na coś wpadł?miał podobny problem?chciałbym zrobić wszystko co mogę przed tym moim wyjazdem,niestety złożyło się tak że wyjeżdżam a tu jakiś problem jest... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie... euphylia pokazuje szkielet i bieleje... a gdzie cyjano w tej opowieści ?? wchodziło na koral ?? na napompowaną euphylie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.