Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

VDR - martwica nie smierdzi. Hodowale fito/zoo po prostu plywa ale sie nie namnaza. Poczytaj o hodowlach ktore prowadzil Skiba.

Podstawa to stale natelnianie, karmienie raz dziennie pozywka, swiatlo sloneczne.

Zadnych CO2 i innych wynalazkow. To proste stworzenia Tlen+papu+swiatlo.

I dostajesz geste Phyto ktorym karmisz zoo i... jak zatrzymasz cyrkulacje to widac ze skacze i odroznisz od skorupek ktore... tez daja zielony kolor :-) Odfiltrowujesz tylko to co zyje i karmisz lub zamrazasz.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam aqua plant tego opartego na azotanach :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj piszemy o Nannochloropsis salina ? Bo u mnie nic nie skacze. To tylko zielona woda. Zooplanktonu nie hoduje, o wlasnie mi przypomniales, ze u jednego kolegi o wrotke sie mialem przypomniec ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten temat przewiną się już na forum nieraz, ale chciałem was prosić o ponowne odpowiedzi na pytania dotyczące hodowli fitoplanktonu. Jako zupełny laik, który nie miał do tej pory styczności z tym tematem mam kilka pytań, które mogą okazać się błahe jednak chciałbym znać na nie odpowiedź żeby nie zrobić na samym początku jakiejś głupoty.

1.Czy hodowlę można rozpocząć od małej butelki czy lepiej od razu wziąć 5l baniak. 2. Jaką wodę użyć - czy może to być przegotowana kranowa, czy woda dostosowana.

3. W jaki sposób stworzyć odpowiednie zasolenie i skąd wziąć sól, czy powinna być to sól zakupiona w specjalistycznym sklepie czy wystarczy zwykła sól morska.

4. Jaką powinna być temperatura wody.

5. Gdzie mogę zakupić fitoplankton aby rozpocząć hodowlę.

6. Co jaki czas uzupełniać wodę.

Będę wdzięczny za odpowiedzi i będę informował o postępach i rozwoju hodowli( jak coś zepsuje to też o tym powiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe posiadam (narazie) akwarium.

Jestem studentem ochrony środowiska i w takiej dziedzinie jak monitoring środowiska jest dział który zajmuje się monitoringiem wód. W tym dziale jednym z badanych elementów jest badanie fitoplanktonu. Chciałem stworzyć włąsną hodowle i trochę poobserwować jej rozwój. Jak wszystko przebiegnie bez komplikacji to rozważe hodowle zooplantonu ale o tym narazie nie myśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emilwopr13 jak chcesz to podskocz do mnie na Żoliborz to dostaniesz fito na start i jak będziesz chciał to trochę potrzebnej soli też Ci mogę sprzedać za grosze. Jedyne czego będziesz potrzebować to woda RO (którą będziesz potrzebował do rozrobienia z solą) no i pompkę powietrza.

Jak wpadniesz to Ci wszystko wyjaśnie choć nie ma tego za wiele ;)

U mnie słoik 5l stoi sobie na parapecie i pompka pompuje powietrze żeby się to wszystko mieszało ot cała filozofia :secret:


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. :thumbup:

Odezwe się po weekendzie bo mam troche do zajęć związanych z sesją.

Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kranowa rowniez nadaje sie do hodowli fito. Nie ma potrzeby lania F2 czy innego rodzaju pozywek.

U mnie hodowla leci nawet bez potrzeby pompki.

Do tego zalegly sie widlonogi i tak sie to pedzi

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

post-8731-1372160853,24_thumb.jpg

post-8731-1372160896,94_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, super co się to kręci. U mnie jak pompka nie chodziła to całe fito po jakims czasie opadało na dno. A też jak u ciebie stało sobie na oknie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kranowa rowniez nadaje sie do hodowli fito. Nie ma potrzeby lania F2 czy innego rodzaju pozywek.

U mnie hodowla leci nawet bez potrzeby pompki.

Do tego zalegly sie widlonogi i tak sie to pedzi

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

dokładnie ja tez na kranówie lecę, nawet miałęm kiedyś przypadek że na soli xxx zaczeła mi padać hodowla i musiałem dolać kranowitu :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy do hodowli fito w baniaku 25 litrów zamiast brzęczyka można użyć jakieś słabej cyrkulacji ? np tunze 6015 ?

Nie wybije to fito ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kranówki wolę dodać pożywkę http://allegro.pl/tropical-aquaplant-30ml-300l-nawoz-dla-roslin-i3340632401.html

Koszt żaden a jest w nim wszystko co potrzebne do fotosyntezy :animier:

Jak po 2 tyg kiszenia bez ruszania kolorek zrobił się jakiś bledszy to kilka kropelek i na następny dzień już był intensywnie zielony.

Zaleca się odczekanie kilku dni po dodaniu nawozu żeby do baniaka z fito nie wprowadzać fosforanów i azotu ale ja (dla miękasów) walczę z zerowym PO4 i NO3 na granicy wykrywalności więc nawet nie zwracam na to uwagi, 1 dzień czekania max :evil:

W fito rozmrażam mrozonki i sru do baniaka :yes


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kranówki wolę dodać pożywkę http://allegro.pl/tr...3340632401.html

Koszt żaden a jest w nim wszystko co potrzebne do fotosyntezy :animier:

Jak po 2 tyg kiszenia bez ruszania kolorek zrobił się jakiś bledszy to kilka kropelek i na następny dzień już był intensywnie zielony.

Zaleca się odczekanie kilku dni po dodaniu nawozu żeby do baniaka z fito nie wprowadzać fosforanów i azotu ale ja (dla miękasów) walczę z zerowym PO4 i NO3 na granicy wykrywalności więc nawet nie zwracam na to uwagi, 1 dzień czekania max :evil:

W fito rozmrażam mrozonki i sru do baniaka :yes

Aleksander ile kropli na 1 litr wody dajesz tego aquaplantu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nikt nie wie ile trzeba dodać tego nawozu bo nie wiadomo co dokładnie jest w tym nawozie.

Nie chodzi o to żeby hodować fito na jakiejkolwiek mieszance na której woda robi się zielona. Pełnowartościowy fitoplankton mozna wyhodować tylko na mieszance w której są dobrane stężenia poszczególnych składników potrzebnych do wzrostu fitoplanktonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Konradem, albo zapuscimy baniak fosforanami albo mikro co jedno i drugie przeklada sie na glony.

Probowalem roznych "paliw" do hodowli na F2 wychodzi najlepiej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie, to się robi tak,że dodaje kilka kropli i obserwuje kolor. Jeśli zółknie to oznacza że trzeba dodać nawozu. I jest to najlepsza i najprostsza metoda.

Oczywiście mozna to policzyć naukowo. Jeśli znamy gestość liczoną w ilosci komórek ma ml i światło liczone w fotonach (tak jak w laboratoriach) i skład nawozu.

Bo do nawozów to bym tak strasznie nie potępiała innych niż f2. Poczatki hodowli fito w Polasce były na tych innych i dzięki temu jest dostępne.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jest wiele nawozów do hodowli fito. Różne rodzaje fitoplanktonu potrzebują trochę innego "paliwa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest pełna nazwa tego f2?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam: Szczepki: http://nano-reef.pl/...i/#entry673554

_________Krewetki na aiptasie: http://nano-reef.pl/...wysylka-pkppks/

Strona hodowli sexy krewetka: https://sites.google...e/sexykrewetka/

________________________https://www.facebook.com/sexykrewetka

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.