Skocz do zawartości
Chudy112

Laser na apitasie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy używał już ktoś lasera na apitasie czy jest to dobre. Czy przez laser dzieje się coś ze szkłem ?

Jakie są plusy i minusy tego lasera? Pozdrawiam i dziękuje


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Bałbym się bo przy dużym zagęszczeniu różyczek można poparzyć pointerem inne korale.

Przy świeżym baniaku z gołą skałą lub niewielką obsadą możesz się bawić w gwiezdne wojny :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taki laser mi chodzi :) Stosował już ktoś ?:>


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ze "starych" juz opisywal taki laser na forum. Nie pamietam nicka. Laser kupiony z jakiejs strony amerykanskiej. Cena cos okolo 200$-300$

Na szklo nie ma wplywu. Metoda podobno skuteczna, ale tylko na ukwialy na froncie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam na wypowiedz starego bywalca co już to testował :D

A tym czasem znalazlem go http://www.warnlaser.com/400mW-405nm-uv-violet-laser-luna.html :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A te wskaźniki laserowe nie wystarczą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również jestem zainteresowany tematem. Ciekawe tylko co ma tak naprawdę znaczenie - długość wiązki czy moc lasera.

Jeśli moc lasera to raz, że lasera np. 500mW o innej długości wiązki niż na filmie w Polsce można dostać za ok. 150-200 zł

Myślę, że warto poszukać na zagranicznych forach nieco więcej informacji o tym.

Swoja drogą założyłem temat na forum zajmującym się laserami - jest opcja, że czegoś się dowiem istotnego. Jak tak będzie oczywiście podzielę się info na forum


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy może nasze polskie lasery też sobie poradził czekamy na info :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Mamy świetnych naukowców i wynalazców więc może domowym sposobem by się dało. W końcu laser to spolaryzowane światło. Więc potrzebne jego źródło i system soczewek który by je odpowiednio do naszych potrzeb polaryzował. Tylko właśnie musimy wiedzieć czego dokładnie chcemy.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie, ale trzeba zachować ostrożność przy tego typu zabawach bo później może być za późno. Moim zdaniem lepiej poczekać w międzyczasie poczytać na zagraniczncyh forach niż później stracić (odpukać) oczy..


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

wszystko ładnie pięknie, ale trzeba zachować ostrożność przy tego typu zabawach bo później może być za późno. Moim zdaniem lepiej poczekać w międzyczasie poczytać na zagraniczncyh forach niż później stracić (odpukać) oczy..

Wystarczą do tego okulary z filtrami ochronnymi trochę lepsze niż te ze szkiełek bazarowych. Takie okulary stosuje się przy naświetlaniu na solariach itp wiec cena ich chyba nie jest astronomiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, jesteś w błędzie. To są dwie różne bajki i potrzebne są okulary typowo do ochrony przed wiązką laserów. Kosz ok. 200 zł:)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

No właśnie nie, jesteś w błędzie. To są dwie różne bajki i potrzebne są okulary typowo do ochrony przed wiązką laserów. Kosz ok. 200 zł:)

Oj to chyba sprawia, że metoda z gatunku ciekawostek i zabawek. 200 zł okularki + strzelam np 300 zł laserek to razem nie mniej niż 500. Taka cena za usuwanie tylko widocznych ukwiałów? To ludzie napiszą, że tubka preparatu antyukwiałowego znacznie tasza, że woda z kwaskiem tańsza, że w tej cenie to stadko krewetek lub brzydal i tańsze. Ba nawet ślimaki na apitasie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś się bawiłem. Ale była to tylko zabawa. Skuteczniejsza jest np. woda utleniona. Mocny laser jest zbyt drogi żeby się pobawić w wypalanie różyczek, które i tak odrosną bo całkowicie tego nie zlikwidujecie. Znacznie lepiej jest zainwestować w naturalnych wrogów (krewetki, ryby). Gdzieś tu na forum już był temat, była na ten temat dyskusja. Wg mnie, nie warto bawić się z tymi laserami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak, z tego co się dowiedziałem to lasery o kolorze(dł. fali) niebieskim, uv, zielonym (o większej mocy) coś takiego jak na filmie powinny zrobić :) z tego co się również dowiedziałem, zielone lasery z allegro (punktery jeśli dobrze pamiętam:) o mocy ok. 1000mW powinny dać radę ale nikt nie daje głowy za to.

Niestety nikt nie mógł tego sprawdzić, dlatego też są to informacje czysto teoretyczne. Jak wyjdzie w praktyce? Oby dobrze, ale nikt głowy nie daje, że metoda poskutkuje


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

fantastyka naukowa i to niskich lotów. Jak się chce te ukwiały torturować to można im dosolić. Dać trochę soli do akwarium wprost na nie szczęśliwe nie są zwijają się i na kilka dni spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popalam 1,800 mW laser powinien mieć focusing ring do skupiania wiązki trzeba uważać na wiazke odbita.Kiedyś za pierwszym razem bodajże, w szale wypalania odbita wiązką "wypalilem" sobie rękę na pare tygodni mialem małą kropkę.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również myślę nad takim laserem i to coraz gęściej :) hehe , ryby może lepsze ale nie do 60l krewetki też będą ale one jedzą aiptasie albo nie jak mają kaprys, laser może nie pomaga na te z tyłu ale przynajmniej te na froncie się wypali a te z tyłu może krewetki zmordują , niby większa kasa ale to zakup mam nadzieje na dłuższy czas , jak każda rzecz ma swoich zwolenników i przeciwników ja myślę że to nie jest jakiś cudowny środek ale na pewno pomocny

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu odszedł mi chelmon więc pojawiło mi się to dziadostwo ponownie,kupiłem więc brzydala i czekam kiedy się zainteresuje.

Co do krewetek to jeśli komuś nie jedzą aiptasi to jest duże prawdopodobieństwo,że kupili nie te.Widziałem,że jest przynajmniej pięć innych gatunków wyglądających bardzo podobnie,ale tamte nie jedzą tych ukwiałów.Może komuś właśnie się takie trafiły i koledzy szukają niepotrzebnie innych sposobów.To tak w temacie i nie w temacie trefnych krewetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakiś namiar na jakiś laser co to dziadostwo mi wypali ? Brzydal nie je mi tego krewetki to już mogę zapomniej po ich kupieniu zrobił mi sie las :) Więc może się zastanowie nad jakimś laserem ma ktoś jakiś namiar lub są na allegro ?:>


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tydzień idzie :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.