Skocz do zawartości
Chudy112

Laser na apitasie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dokładnie taki sam laser jak kolega Wichura_79 od kilku mcy, troszkę więcej zapłaciłem niestety.

Ale działa rewelacyjnie, tyle ze nie widziałem żadnego szkodnika do dawna.

Ale dwa ugotowałem, sprzęcik naprawdę cacy.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przegrzaleś laser ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja mam w tej chwili potężny

laser o mocy 1 brzydala i też dziala rewelacyjnie. W dodatku ten laser budzi powszechną sympatię u wszystkich oglądających akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym nie dał rady bez lasera wypalam codziennie i to nie z przyjemności porostu już tyle mama aptasi jedyne co mnie denerwuje to ,ze laser się szybko grzeje i co minutę na dwie muszę go wyłączyć.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Survival Laser III 445nm ja bym bral tego teraz ma 2.800 mW takze o 1.000mW wiecej niż mój ogolnie czym mocniejszy tym lepiej bo i tak jak wypalasz to 45sec wypalania i 2minuty odpoczynku także idealnie miec 2.Także twój zbiornik jest duży potrzebujesz mocy jezeli bedziesz wypalał gdzies 40 cm w głąb


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba pilnować by nie przegrzał się, nie zawsze samoczynnie gaśnie.

Najlepiej sprawują sie przemysłowe, ale walą impulsami, i tak się grzeją!

czasami takie zjawisko zaobserwowałem, odbija sie promień od szyby i w oczy daje, na szczęście nie 100%

a samo szkło potrafi załamać nieco strumień, a nawet lekko rozproszyć.

@Raf czy tak szybko ci mnożą się ??

Ja wymordowałem i na razie nic nie widać. :-)

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysłowy to bedzie konkretna cena mamy taki w pracy co ma 30w i wylapa non Top dzień i noc z przerwami po sec co sec 330 dni w roku miejwiecej.Ja mój laser kupiłem z okularami nie wyobrażam sobie wypalac bez, oczy ostro dostają podobnie jak by cos spawał.Wlasnie sie szybko mnożą widze dużo malutkich takich micro ogolnie to mam spokojnie ponad 100 aptasi heh cieżko je zauważyć na pierwszy rzut oka


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysłowy to bedzie konkretna cena mamy taki w pracy co ma 30w i wylapa non Top dzień i noc z przerwami po sec co sec 330 dni w roku miejwiecej.Ja mój laser kupiłem z okularami nie wyobrażam sobie wypalac bez, oczy ostro dostają podobnie jak by cos spawał.Wlasnie sie szybko mnożą widze dużo malutkich takich micro ogolnie to mam spokojnie ponad 100 aptasi heh cieżko je zauważyć na pierwszy rzut oka

Może właśnie dlatego że wypalasz. Może dzięki temu się rozsiewają.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 dolców wydać żeby mieć pogromce aiptasi ??? trzeba mieć przeorane w głowie brzydala kupisz za 60 zł...

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie laserem nie zabijesz wszystkich komórek aiptasii,a to oznacza ze je rozsiewasz w doskonaly sposob. NIestety tylko ryby sa w stanie je kontrolowac i moze krewetki, ogolnie zywizna. Mialem chelmona i praktycznie kazda wyskubał. teraz mam brzydala i np. wyskubał mi juz majano. aiptasie tez chyba skasuje, jednej juz nie ma.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie aczkolwiek tylko pod kątem krewetek walkę opisał w pierwszym poście @nanokaczor

http://nano-reef.pl/topic/59259-s-krewetki-na-aiptasiezoanthusy-wysylka-pkppks%3B-odbior-osobisty-w-centrum-warszawy-lub-w-sulejowku/

Kommando ryba + krewetki powinny załatwić temat.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser je gotuje, i możliwe że zostają jakieś szczątki.

U mnie nie ma ani jednej. cieszy mnie to.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek_1970 ja do 200 litrów nie wpuszcze brzydala czy chelomona z którymi tez rożnie bywa.Mam 2 krewetki tez pomagają.Laser to wygoda nie trzeba moczyc rak i kombinować ze strzykawka.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf, mocno to naciągane i logicznie bezsensowne, bo nie sięgniesz do wszystkich miejsc, gdzie chwast występuje - a jeśli masz go między innymi koralami, łatwo możesz i je zniszczyć. Pomijają już poparzenia ryb, jak jakaś w wiązkę wpłynie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf, mocno to naciągane i logicznie bezsensowne,

:thumbup:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Niektórzy zachowują się jak amerykanie w Afganistanie. Inwestują spore środki sprzęt kosztujący gruba kasę a talibowie im BWP i inny sprzęt za pomocą robionych w domu i tanich kilkudziąt lub kilkuset $ ładunków wybuchowych niszczą. To samo tutaj jest. Czekam co będzie dalej i mam propozycję: proponuje budowę wyrzutni mędzypokojowych samosterujących rakiet antyukwiałowych klasy pokój-woda. Sklejamy kilkanaście rurek PCV jako silosy startowe i umieszczamy je pod oknem lub w innym niewidocznym miejscu w domu. Potem pilotem lub lepiej laptopem lub smartfonem programujemy współrzędne akwarium i jakiegoś otworu wentylacyjnego i gotowe. Potem krótkie odliczanie i .....start pocisku. Ten sam sobie drogę znajdzie do akwarium wpadnie i znienawidzonego ukwiała skasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego to hobby jest drogie.....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja taki laser . Powiem tak jak jest na wierzchu apitazja to można ją wypalić czasem sama sie odczepia i pływa wtedy ją wyłapuje.

Dobrze wypala sie w sumpie. Kupiłem go duzo taniej ale tylko dlatego żeby po uszkadzać ukwiałky wtedy moga się nimi zainteresować krewetki.

Tak kiedyś było napisane na forum jak krewetka zjadała quadri.

Jak ktoś chetny mogę go wypożyczyć za kaucją :)

Słychać jak strzyka skała :)

Tylko trzeba mieć okulary ochronne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ryby i krewetki wydałem ponad 400zł więc laser już bym miał,pytanie tylko czy jak ktoś pisał nie narobi się większej plagi rozdrabniając te ukwiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Kupcie koledzy dobrego brzydala a nie takie dojechane sposoby wymyślajcie. U mnie się sprawdziła ta rybka gdy zawiodły krewetki. Dodatkowy bonus brzydal przyciął populację wieloszczetów do rozsądnego minimum i teraz już nie są takie bezczelne by w biały dzień po wrzuceniu pokarmu ze skał wyłazić i wcinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszym ukwiałom może i brzydal da rade . U mnie pływa od roku i dalej mam plage . Z plag chyba miałem wszystko (cyjano , dino, wirki ) apitazja to najgorsze. Próbowałem brzydalem może pomaga bo nowe małe się nie pojawiają . Krewetki u mnie nic nie ruszyły . Chemia to masakra Zostały mi tylko takie jak 5pln . Dlatego kupilem laser i teraz zakupie armię krewetek. Może te uszkodzone będa wcinać .

Chyba że ktoś z wawy ma krewetki i apitazje można sie spotkać powypalać i zobaczyc czy je krewetki dobiją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.