Skocz do zawartości
Chudy112

Laser na apitasie

Rekomendowane odpowiedzi

Najmocniejsze w sensownej cenie to niebieskie 10000mW. Gdzies czytalem ze to minimum zeby ubic Aiptasie. Nie mialem okazji wyprobowac.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my mieliśmy niby 50000mW. Fajka odpalał, zapałkę też ale aipitasie śmiały się z niego prosto w twarz ;( mieliśmy kolor niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50W laser to już drewno kilka milimetrów tnie. Może to było 5000mW?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50W i 10W na serwisach aukcyjnych są w tej samej cenie. Ciekawe jaka jest rzeczywista moc ?!


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam 50k nie dawał rady serio. Na ytb robili to z taką łatwością że oddaliśmy to przed upływem 10 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopię i mam nadzieję że pomogę

Plagi nigdy nie miałem Api .. ale na bieżąco jaram je laserem, z allegro za 300 coś z kawałkiem, płoną aż skrzeczą jak się Je wypala... sama frajda...

Na pewno lepsze niź chemia

mozesz dac linka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chce mi się wierzyć w skuteczność tej metody....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam co się by stało jakby jakaś ryba przestraszyła się i nagle w promień lasera okiem wpadła.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wskaznik-laserowy-niebieski-laser-10000mw-1w-film-i5049157799.html

Taki posiadam

Rybie przez chwilowy kontakt nic nie zrobi, trzeba kilka sekund skierować na apitasje i pokrętłem na koncu ''ustawić maxymalną wiązkę''

Przepala plastiki, pudełka od płyt itp... więc nie wiem jak Koledze wyżej nie działał na apitasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - aiptasia jest w wodzie, która doskonale odbiera ciepło. Dlatego trzeba dużo więcej energii do podgrzania obiektu w wodzie.

Poza tym, ciekaw jestem jak, młodzi adepci trudnej sztuki Jedi, swymi mieczami laserowymi poradzą sobie z aiptasią rosnącą po ciemniej stronie zbiornika... :) ?

ps. poza tym, na filmie zapalał z ledwością zapałkę z odległości góra kilku metrów (mniej niż 5, a bliżej 3-4), a nie z kilkunastu jak brzmiał podpis...

Taka dioda jest przystosowana do pracy chwilowej, kilka sekund. Potem się silnie nagrzewa. To wszystko są diody zasilane zbyt wysokim prądem, dlatego w idealnych warunkach termicznych wytrzymują maks kilka godzin sumarycznej pracy, a w domowych warunkach - bez przeróbek godzinę - dwie.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas nie wiem czy przepalał płytę CD ale papierosa odpalał. Aipitasiom nic nie robił. Bateria starczała na około 2-3 minuty świecenia i od pełnego naładowania do pełnego rozładowania świeciliśmy centralnie w aipitasie oddaloną od szyby o 15cm i nic, nawet się nie kuliła. Widzę, że ten z linku jest 5x słabszy niż ten nasz, a może nas sprzedawca w bambuko zrobił...tego nie wiem bo nie miałem porównania z innym laserem. My swój zwróciliśmy sprzedawcy.

Jedna istotna sprawa mi się nasuwa na myśl. Czy Aipitasia nie puszcza w w momencie zagrożenia przez to przypalanie zarodników ?

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też świeciłem, świeciłem i nic....

Ale potem zauważyłem że trzeba tym pokrętłem na końcu lasera tak poobracać aby ''zagęścić' wiązkę, jak w obiektywie aparatu się kręci i jak strumień jest skupiony na max w apitasje to aż dym leci i słychać skrzeczenie jak ją jara

Ja też świeciłem, świeciłem i nic....

Ale potem zauważyłem że trzeba tym pokrętłem na końcu lasera tak poobracać aby ''zagęścić' wiązkę, jak w obiektywie aparatu się kręci i jak strumień jest skupiony na max w apitasje to aż dym leci i słychać skrzeczenie jak ją jara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laser the JaYoe Nation dostępny na znanym portalu z Chin ale wysyłaka do PL niedostępna.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Czy udało się komuś skutecznie pozbyć apitasji za pomocą lasera ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mi się udało. :)Póki co. Laser kupiony w Bankgoku ale na chinskich portalach dostępne bez problemu. Na naklejce ma napisane 100 000 mw co robi 100 W:wacko:! 450 nm.

Pali wszystko - tylko słychać skwierczenie. Aiptasie wyparowały. Nie używałem specjalnych okularów ale akcja trwa 5 sek. Nie oślepłem.:D. Widzę. Ale powinno się użyć.

Polecam. B. skuteczne narzędzie.

 


4204749e8c9b640617729764c7cfbce3u773a680.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko Święta, toż to gwiezdne wojny w zbiornikach morskich. Tak poza żartami to nawet lekko rozproszona wiązka lasera uszkadza skutecznie oko. Często uszkodzenie soczewki itp nie odczuwa się odrazu ale po jakimś czasie. Co wiecej uszkodzenia wywołane laserem są postępujące. Ale laser działa za to w dwie strony. Dlatego też umiejetne posługiwanie się laserem w okulistyce daje świetne rezultaty gdyż uszkodzenie czegoś co przeszkadza w prawidlowym widzeniu również jest postępujące i czesto wystarczy jeden skuteczny zabieg i z czasem wzrok może się poprawiać. Panie i Panowie naprawdę ostrożnie z tym laserem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.