Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Początkowe informacje:

http://nano-reef.pl/...m=posts&q=26861

Tutaj piszemy tylko na temat.

Czyli nasze doświadczenia z "magicznymi kulkami".

Wyniki testów, obserwacje, za i przeciw.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minęło 17 dni od wsadzenia kulek do akwarium.

Tak jak pisałem akwarium było po restarcie więc posiadałem sporo glonów. Na dzień dzisiejszy nie ma po nich śladu!

Miałem też brązowy nalot na piachu i.... nie ma po nim śladu!

Na początku działania kulek, woda zrobiła się lekko mleczna, dziś jest kryształ.

Odpieniacz pieni super ( wstanie zajęło mu 11 dni)

W między czasie dociążyłem system SPSami - sporą ilością i korale super, polipy powyciągane - wszystko gra.

Dokładne wyniki NO3 i PO4 podam pod koniec tygodnia jak będę w posiadaniu Hanny.

Także na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z efektów, cokolwiek by te kulki nie robiły - robią to dobrze.

Na zagranicznych forach pisali, żeby wylot z filtra był umieszczony blisko pompy odpieniacza.

Z moich i chyba nie tylko obserwacji wynika że lepiej go troszeczkę odsunąć, wtedy odpieniacz działa lepiej.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze pytanie do osob ktore uzywaja bio-pellets:

- co z pH po uzyciu kulek?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, u mnie bez zmian.

Redox i PH nie wykonały żadnych skoków. NO3 i PO4 podam jutro jak dojedzie do mnie Hania :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio po wlozeniu kulek do zbionika nie bylo zadnych skokow pH ani redoxu?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie, chyba że kulki oszukują mierniki, tyle że u mnie ciężko o oszukaństwo bo mierniki mam x 2 ( Profilux + ARM Muftiego )


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki kręcą się u mnie już 13 dni. Nie mam problemów z glonami (jednak przed włożeniem palet też było czysto). Padły mi dwie szczepki seriatopory. Uważam że przyczyną jest brak odpieniania lub wysokie wartości PO4 (brak mi wiarygodnego testu) NO3 na poziomie zero (lub blisko zera - test saliferta dla transwestytów) tu też nic się nie zmieniło. Z reaktora kulkowego zasilam odpieniacz, do dziś nie udało mi się go ustawić jak należy, albo wylewa albo nie dolewa. Zauważyłem ciekawe zjawisko wcześniej po karmieniu odpieniacz siadał na dwie godziny, teraz w chwili karmienia zachowuje się jakbym do wody dolał ludwika, robi się piana z dużymi bąblami. Ze dwa dni temu miałem awarie filtra i musiałem go pokleić, palety były bez wody (ale mokre) przez około 5 minut. Przez filtr mam dość duży przepływ MJ750 na 250ml polimerów. Co zauważyłem i wydaje mi się że może być wykorzystane przez przyszłych użytkowników bio kulek:

- Gdy kulki nie ruszają się (zbyt mały przepływ) w ciągu kilku godzin pomiędzy nimi pojawia się bąbelki gazu trzeba na to bardzo uważać. Zbyt duży przepływ też nie jest wskazany - jednak dokładnie nie wiem dlaczego z dwojga złego lepiej więcej niż mniej (łatwiej zdławić niż wymienić pompę).

- Zasilenie odpieniacza z wyjścia filtra paletowego jest rozwiązaniem ekonomicznym jednak należy się uzbroić w cierpliwość bo conajmniej dwa tygodnie będzie wstawał (jak u mnie powstanie to dam znać). Proponuje na początku nie wyjmować Rowy (ja wyjąłem i chyba źle zrobiłem)

- Rozsądnym rozwiązaniem jest zacząć od połowy dawki polimerów i potem dosypać

- Po około tygodniu użytkowania na sitku wylotowym tworzy się szlamowata substancjia i delikatnie zmniejsza się wydajność pompy (jednak tego do końca nie jestem pewien bo oceniam to na podstawie pracy odpieniacza, który to zachowuje się ostatnio w bardzo dziwny sposó:).

- Kulki z czasem pęcznieją i tu uwaga do ludzi którzy planują wsadzić polimery do zeo reaktora z cylindrem wewnątrz. Palety jak są jeszcze "małe" dostają się pomiędzy wewnętrzny cylinder a główną rurę, potem "rosną" i... tak urwałem sobie rączkę od reaktora.

I to tyle co mi przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można BIO Pellets, że tak powiem, zapakować do worka z siatki i zawiesić przed odpi8eniaczem, lub za :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orland, zdecydowanie nie. Kulki mają się ruszać a w siatce na pewno to nie będzie miało miejsca.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że jestem taki upierdliwy, ale luźno przy wylocie z komina a przed odpieniaczem? (ruch wody będzie je bujał i przepływ będzie) oczywiście w sumpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, wyobraź sobie siatkę tak ? jest ona miękka i gdy coś do niej wkładamy ciężar powoduje że "towar" spada na jej dół a sama siatka się "zaciska". Po za tym żeby kulki Ci z siatki nie wyleciały to musi być ona gęsta.

Nie ma bata żeby jeszcze wprowadzić je w ruch

Zobacz jak to ma mniej więcej latać, film z mojego zbiornika.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mija 16 dzień odpieniacz dalej leży pomiar PO4-0,00 (HANIA) Skoczek czy ty za mocnego przepływu nie masz zrób troszkę wolniejszy żeby kuleczki delikatnie się poruszały jak wrócę z pracy to nagram filmik


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe , u wszystkich odpieniacz podnosi się bardzo późno , u mnie odpieniacz podniósł się stosunkowo szybko bo po 72 godzinach. W tej chwili w akwarium mam jeszcze czerwone glony , ale jakby w powolnym odwrocie. Z PO4 kulki uporaly się stozunkowo szybko dzisiaj wynik oscyluje w granicach 0,01 - 0,02 , czyli jest bardzo dobrze , przypominam , że przed wlożeniem kulek PO4 wynosiło 0,08 - 0,09 , dosyć istotnym jest fakt , że kulki uporały się z brązowym nalotem na piasku , który w moim zbiorniku byl od zawsze.

Co do wyników NO3 , nie mogę się wypowiedzieć , salifert przed włożeniem kulek pokazywał 0.

W moim przypadku kulki chodzą w filterku przepływowym od Skiby , na samym poczatku były zasilane pompą 1000L/h , jednak odnośiłem wrażenie,że powstają martwe strefy , więc pompę zmieniłem na 2500L/h , teraz jest idealnie.

Wylot mam skierowany bezpośrednio do spływu , czyli woda trafia bezpośrednio do odpieniacza , co może mieć wpływ na to ,że mój odpieniek podniósł się dużo szybciej.

Odpieniek wywala duzo czarnego śmierdzącego syfu , kubek zapelnia mi się stosunkowo szybko syfem , na dwa dni wywala okolo 600 ml , kiedyś zajmowalo mu tydzień zapelnienie takiej ilości. To chyba na tyle


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, magu, fal, Foo lszklo - bardzo proszę o meldunki z pola bitwy bio-pellety vs. PO4 i NO3 :)

Pozdr

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 - 0

PO4 - 0,44

Oba mierzone (sobota) "Hanią" . Dziś zmierzę raz jeszcze bo troszkę podkręciłem karmienie w związku z dociążeniem baniaka.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 19 dzień , od kiedy kulki zagoscily w moim zbiorniku , warunki , które panują w zbiorniku ewidentnie nie odpowiadają Xeni , marnieje w oczach , inne korale czują się dobrze.

Jeśli chodzi o PO4 , bo tak naprawdę tylko ten parametr mierzę wygląda to tak :

23 - 0,01

24 - 0,03

25 - 0,04

26 - 0,04

27 - 0,03

28 - 0,02 ( od tego dnia zacząlem ostro karmić korale , 10 kostek palnktonu ranu i 10 kostek wieczorem )

29 - 0,07 ( korale karmione rano 10 kostek , pomiar o 21 )

Pomiar parametrów zawsze robiony z samego rana poza ostatnim wynikiem.

Myślę , że jeszcze za wcześnie na tak obfite karmienie , przynajmniej w moim przypadku.

Oprócz karmienia korali , karmię ryby w ilości 10 kostek artemi dziennie.

Zobaczę z samego rana czy PO4 spadnie po nocy.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal czym mieżysz parametry PO4-


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248862 Foo lszklo :

fal czym mieżysz parametry PO4-

Hanką :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.. U mnie mija dziś 21 dzień, od włożenia KULEK SZCZEŚĆIA po koralach widać duże zmiany są żywsze kolory lepiej się otwierają , w sobotę robiłem pomiar PO4-0,01 ( hania) zrobiłem też podmianę wody 20% od razu się odpieniacz podniósł myślałem ze już będzie chodził jak się należy a w niedziele rano opadł i do dziś leży :)


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fool , ja nie wiem co ty masz z tym odpienkiem :-)

z tego co pamietam ja wkladalem kulki zdecydowanie pozniej od ciebie. Odpienie teraz pracuje praktycznie jak przed kulkami.... ( pod wzgledem wysokosci )

Moze sprawdz cos w odpienku, moze go przeczysc? Moze cos jest nie tak...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl u mnie też odpieniacz pracuje w kratkę. Więcej leży niż stoi :), także objaw u Foo lszklo jest ok :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już czyściłem pompę i dysze też myślałem że coś się zapchało po prostu trzeba czeka


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie minęły równo 2 tygodnie od włożenia bio pellets, dzis odpieniacz powoli zaczął sie podnosić, jeszcze mu trochę brakuje nim zacznie wywalać do kubka ale mam nadzieje że to kwestia kilku dni

odpieniekpieni.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu i po sprawdzeniu odpieniacza okazało się że wywalił 1/3 kubka zielonej wody. Teraz brakuje mu jeszcze ze 2cm do górnej granicy (zanim zacznie normalnie pracować) Na ścianach kubka od wewnątrz osadzają się brązowe plamy. PO4 nie mierze a co do NO3 to mam zero (kolor całkowicie bez koloru :) testy saliferta) Jeżeli chodzi o korale to z twardymi jest różnie... Natomiast tubastrea jest wniebowzięta. Żeby nie być gołosłownym:

tuba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.