Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

adamoo, jeżeli masz sitko między wlotem wody a pelletsami to ci ich nie ruszy. Trzeba by skierowac prąd wody bezpośrednio w kulki.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250683 krzysiek75 :

adamoo, jeżeli masz sitko między wlotem wody a pelletsami to ci ich nie ruszy. Trzeba by skierowac prąd wody bezpośrednio w kulki.

Moim zdaniem nie sitko tylko pompa za słaba mój diy ma sitko, średnica 90 wysokość samej komory 40 cm i jakoś się kręci na pompie AB 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że przy pompie 2000 to ruszy, ale jeżeli ma możliwość to może spróbować skierować wylot w kulki i być może na pompie zaoszczędzi trochę.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, ale musi zabezpieczyć wlot aby mu się kulki do pompy nie cofały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką macie propozycję zamontowania pelletu dla mnie? akwa 112l plus panel 20l, odpianiacz ps300 na pompie sera 275 z kostkami miniflotora. Da rade i jest sens wrzucić pompę ok 1000l/h do komory z odpieniaczem i wylot z filtra z pelletem z powrotem tam? 100ml pelletu powinno wystarczyć więc jaki filtr? 500ml pojemności?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sienki http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1515265&page=4

Zobacz tutaj jak jest to rozwiazane w akwarium z panelem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam filterek robiony przez Rafała średnica 80 miałem to w ogólnym obiegu połączone z chłodziarką i jednak ona blokowała strasznie strumień wody więc do filterka wpływała woda stłumiona przez chłodziarkę odłączyłem ją i dałem bezpośrednio pompę do filtra jest poprawa ale bez szału . Nie mam mozliwości zamontowania większej pompy rozmiarowo bo już w sumpie mi się nic nie mieści ;-) kroki jakie zrobiłem dziś to zaślepiłem większość otworków w sicie zostawiłem tylko 2 rzędy po zewnętrznej aby zwiększyć ciśnienie i pompa bezpośredniozasila filterek a nie w połączeniu z chłodziarką


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250734 Peniek :

@Sienki http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1515265&page=4

Zobacz tutaj jak jest to rozwiazane w akwarium z panelem.

wiec tak jak pisałem/myślałem pompa w komorze odpieniacza, filtr fluidalny zawieszony na ściance i powrót do komory odpieniacza.. ale dużo się pisze że musi być dobry odpieniacz i dobre napowietrzenie.. i nie wiem czy u mnie to da rade..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być temat o efektach a zrobił się drugi o stronie technicznej zastosowania pelletek.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250749 seb :

Miał być temat o efektach a zrobił się drugi o stronie technicznej zastosowania pelletek.

Pozdrawiam

seb

Właśnie masz Seb racje ! Proponuje nowy "topik" ale tylko o peletkach bez wątków technichnych, bo np. do dziś nie wiem jak np. podawać bakterie,jakie , gdzie ,może do filtra z peletkami ? jak z dodatkami typu trace elrment.magnez ,co z np. balingiem, pytań jest sporo.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moczyłem przez kilka godzin kulki w RO którą wymieniałem 3x.

Moje dotychczasowe wrażenia z kulek to:

Od 31-03 kulki walczą i co najważniejsze wygrywają z glonami i cyjano :playing

Odpienicz mi nie siadł, pawnie dlatego że wylot z kulek jest na akwarium.

Kulki są w małym filtrze przepływowym podłączonym do NJ375l/h, kulek jest około 50ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może o efektach to jeszcze trochę za wcześnie pisać zbyt krótko je mamy a to ze są problemy z poruszaniem ich to normalne ze tu się wypowiadamy więc po co tworzyć nowy wątek przyjdzie czas i na efekty


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kolegów jak z DSB czy wywalaliście przed wsadzeniem Pelletów czy może stopniowo lub może ktoś

stosuje razem z kulkami??:playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jjablonski - witam moglbys pokazac jakies fotki? jak to dziala? chce tez postawic na kulki i szukam roznych rozwiazan a bedzie czas jakis akwa smigalo bez sumopa...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w reefmax wkładam do pierwszej komory w butelce po wodzie żywiec (taka kwadratowa) akurat jest na szerokość panelu i tylko się zastanawiam czy wylot z góry kierować do dołu - tam zasysa odpieniacz czy nie robić nic i jakoś się wymiesza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 7 dzień od włączenia kulek do obiegu,po dość znacznym zmętnieniu woda dość ładnie klaruje się,Catalaphyllia bardzo słabo pompuje się trwa to drugi dzień cała reszta bez jakichkolwiek oznak stresu,odpieniacz cały czas bije gęstą pianę-tylko chyba 1 na chwilę osłabł ale ogólnie pieni cały czas pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włożeniu peletek catalaphylia w ogóle nie zareagowała, jak by nigdy nic! Nie zauwazyłem żadnego zmętnienia wody, wręcz przeciwnie, teraz po ponad 3 tygodniach jest jeszcze lepszy kryształ! peletki przed włożeniem spłukałem chwilkę wodą po osmozie. BioPellets są SUPER!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251466 rafal19 :

U mnie po włożeniu peletek catalaphylia w ogóle nie zareagowała, jak by nigdy nic! Nie zauwazyłem żadnego zmętnienia wody, wręcz przeciwnie, teraz po ponad 3 tygodniach jest jeszcze lepszy kryształ! peletki przed włożeniem spłukałem chwilkę wodą po osmozie. BioPellets są SUPER!

Dlaczego twierdzisz ze są super zauważyłeś jakieś konkretne zmiany oprócz tego ze woda po wsadzeniu ich zmętnaiła a teraz sie wyklarowała ? bo ja jakoś nie widzę większych efektów parametry No3 i Po4 bez zmian.


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamo musisz poczekać jak paletki zaczną działać u mnie mija 32 dzień korale super się otwierają zaczynają nabierać kolorów co przy zeo nie było takich bardziej są żywsze najbardziej widać różowy i niebieski parametry PO4-0,01 NO3-O,OO hania :D


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251672 Foo lszklo :

adamo musisz poczekać jak paletki zaczną działać u mnie mija 32 dzień korale super się otwierają zaczynają nabierać kolorów co przy zeo nie było takich bardziej są żywsze najbardziej widać różowy i niebieski parametry PO4-0,01 NO3-O,OO hania :D

a jakie miałeś PO4 i NO3 przed zastosowaniem Pelletów ?


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foo Iszklo, ile dałeś na swój litraż i czy jednocześnie wszystko czy też dosypywałeś po jakimś czasie?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam odpalić we wtorek polimery w swoim akwa. Tylko zastanawiam się czy nie narozrabiam. Mam w akwa zielony nalot (zielone cyjano jak doczytałem) i tu pojawia się problem czy polimery pomoga czy zaszkodzą?? Czy możliwe jest przy filterku z polimerami zastosowanie w razie wielkiego "W" chemicleanu?? Czytałem, że niektórym osobom pomogło na cyjano. Piszcie jak tam u Was po włożeniu polimerów, czy jakieś plagi ustąpiły, pojawiły się itp. Są to ważne informacje.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie?? Nie było żadnych plag, glonów w Waszych zbiornikach przed włożeniem peletek?? Śmiało, nie wstydzić się :)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej , z mojego piasku zniknął brązowy nalot z którym nie mogłem sobie poradzić od początku istnienia akwarium. Mam też czerwony glon , nie jest to jakaś super inwazja , ale taki glon u mnie jest , kulki jak do tej pory sobie z nim nie radzą. Do wody przestalem dodawać amino kwasy ,czekam aż się glon wycofa , parametry bez zmian

PO4 0,01 - 0,03

NO3 niewykrywalne salifertem

to chyba tyle.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.