Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że nad ranem będziesz miał ok. 7,6


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252881 ktryc :
#252578 SkoczekPL :

Rafał kup cokolwiek ( pasek, czy testy kropelkowe) i sprawdź PH - koniecznie! leniu :)

Rafał, czy to znaczy, że nie sprawdzałeś pH? Wachnięcia w ph i niski poziom alkaliczności najczęściej powodują recesję korala u podstawy. Zacznij więc może od zrobienia tych pomiarów.

Krzysztof jakie są dopuszczalne wahnięcia pH między nocą a dniem, jakie jajlepiej wartosci utrzymywać pH, jaka alkalicznoś? za waszą namową mam juz pH-metr więc moge kontrolować ten parametr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof jakie są dopuszczalne wahnięcia pH między nocą a dniem, jakie jajlepiej wartosci utrzymywać pH, jaka alkalicznoś? za waszą namową mam juz pH-metr więc moge kontrolować ten parametr

Są różne opinie na ten temat i pojęcie "optymalny" zakres oparty jest głównie na opiniach. Większość morskich autorytetów uznaje jako dobre ph zakres 7,8 - 8,5. Ale u mnie, ponieważ zbiornik jest mocno zagęszczony, w nocy ph spada do 7,7, w dzień dochodzi do 8,1. Dla mnie ph 7,6 nocą to dolna granica, poniżej której zacząłbym interweniować. Ważne jest, aby przy niższym zakresie ph utrzymywać nieco wyższą alkaliczność, powiedzmy ok. 9 (nie mylić z metodą zeo, gdzie utrzymuje się niższą alk) i zwracać uwagę na poziom wapnia, powyżej 400. Średnio różnica w ph między nocą a dniem to 0,5.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

u mnie wczoraj około godziny 17 pH wynosiło 7,99. Po godzinie 19 zaczęło powoli spadać. O godz. 6 nad ranem było 7,59. Teraz o godz. 9:45 jest 7,69

godz. 9:57

PICT9111.jpg

dodam ze wylot z peletek mam non stop ustawiony w kolejnej komorze po odpieniaczu

edit:

15.04.2010

godzina 06:00 pH 7,59

godzina 10:00 pH 7,70

godzina 12:00 pH 7,83

godzina 13:00 pH 7,88

godzina 15:00 pH 7,96

godzina 16:15 pH 7,99

godzina 16:35 pH 8,00

godzina 17:30 pH 8,02

godzina 22:03 pH 7,95

16.04.2010

godzina 00:30 pH 7,80

godzina 10:35 pH 7,71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, chciałbym Ci jeszcze zwrócić uwagę na dobre wykalibrowanie elektrod. Nie należy używać starych płynów do kalibracji, a i same płyny różnią się jakością. To jest podstawa, żeby mieć w miarę wiarygodny odczyt. Skoro sprzęt jest nowy, po 2-3 dniach powtórz kalibrację.

Zakładając, że takie jest rzeczywiste ph w twoim zbiorniku, sprawdź jeszcze alkaliczność i wapń, czy nie mają obniżonych poziomów.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroda została wykalibrowana płynami z ważnym terminem przydatności w sklepie przez fachowca/hobbystę od akwarystyki roślinnej. Niestety w sklepie były dostępne płyny do kalibracji tylko 4 i 7 pH, ów fachowiec a zarazem mój znajomy powiedział że na 100% będzie OK. Nowe testy KH i Ca będe miał po weekendzie, stare juz przekłamują

Typ mojej elektrody to ERH-AQ1

edit: własnie dzwoniłem do białostockiego alchemu, maja świeżutkie płyny 7 i 9 pH do kalibracji elektrody więc zakupie i porównam, w razie konieczności powtórzę kalibrację elektrody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 5 dni stosuję peletki. Wczoraj woda zrobiła się mętna, natomiast dziś jest mleko. Korale miękkie i LPS'y słabo napompowane, akry zestresowane -puszczają śluz. z pozytywnych rzeczy, schodzą glony ze skał z którymi walczyłem od dłuższego czasu. Parametrów jeszcze nie zmierzyłem. Czy to normalne? Może zrobić jakąś większą podmianę. Proszę o radę.

Ps. Akwarium pracuje 6mc. do tej pory wszystko było ok.


350l delta, oświetlenie Led Pacyfic Sun i takie tam...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję... bo na razie to wszystko wygląda kiepsko.


350l delta, oświetlenie Led Pacyfic Sun i takie tam...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asper, to cos przekombinowales. u mnie nie bylo w ogole zmetnienia, siadl tylko odpieniacz...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

u mnie BioPelletki kręcą się od tygodnia,

obsada akwarium raczej marna:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27410&d=15

nie zauważyłem żadnego zmętnienia wody, ani żaden ze zwierzaków nie zareagował negatywnie na kulki

odpieniacz pozbierał się po 3-4 godzinach i pracuje normalnie

U mnie na 400l wody w obiegu pracuje 500ml BioPelletek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bioły wystartował szybciej niż ja,też miał zmetnienie.teraz ma wodę kryształ i musiał lampę podnieść by nie popalić korali.Jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sam już nie wiem co mogłem zepsuć. Mam jeszcze purigen i chemi pure elite, może to zaszkodziło? Na 350l wody wsypałem 300 ml kulek do filtra Deltec. Zrobię dzisiaj większą podmiankę wody.


350l delta, oświetlenie Led Pacyfic Sun i takie tam...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś woda prawie czysta a PO4 Hanka pokazała 0,04.Dotychczas miałem przy kilogramie rowy 0,12 najmniej.Tak mi się gęba uśmiechneła,że mnie teraz szczena boli :):)

Ale cyjano nadal u mnie na piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy można stosować ozonizator równoległe z kulkami?


350l delta, oświetlenie Led Pacyfic Sun i takie tam...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253282 inmar :

Ale cyjano nadal u mnie na piasku.

@Inmar możesz pierdyknąć fotkę "swojego" cyjano ? Bo coś chciałem sprawdzić.

@asper

Nie bój nic. Zbiorniki mogą różnie reagować. Zobacz ten wątek od początku - ja też miałem mleko przez kilka dni, teraz woda kryształek.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Jedyne wyjście to uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki :)


350l delta, oświetlenie Led Pacyfic Sun i takie tam...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Inmar możesz pierdyknąć fotkę "swojego" cyjano ? Bo coś chciałem sprawdzić.

Wieczorem postaram się i wstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bio pellets działąją więc czas rozpoczac nieco wieksze karmienie :) oto mój pokarm dla korali:

jaja krabów

ikra homara

czerwona plankton

zielony plankton

lasonogi

artemia

mieso krewetek

moina

mięso małży

1035-pokarm.jpg

czym wy planujecie karmić korale przy peletach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku pelety kręcą się od 13 kwietnia. Wsypałem 300 ml na akwa ok 500 litrów. Sprawdziłem Ph i wieczorem jest 8,0 a rano około 7 wynosi 7,55. SPSy bardzo zadowolone, ładnie wyciągają polipki. Zielony nalot nadal jest, ale poczekam, Wydaje mi się, że nie przybywa, ale może to pozory. Parametry NO3 między 0 - 2, Po4 (Rowa) 0,2. Jedynie jeden koral jakoś ciężko znosi pelety i jest silnie zestresowany, a wcześniej pięknie polipował :

dscf2661.th.jpg

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253446 rafal19 :

bio pellets działąją więc czas rozpoczac nieco wieksze karmienie :) oto mój pokarm dla korali:

jaja krabów

ikra homara

czerwona plankton

zielony plankton

lasonogi

artemia

mieso krewetek

moina

mięso małży

1035-pokarm.jpg

czym wy planujecie karmić korale przy peletach?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku to nie jest cyjano to są okrzemki


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.