Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja też zauważyłem że po zapodaniu paletek siadały miękkie i lpsy,euphylia goniopora i grzyby słabo się pompują.

Zrobiłem testy i wszystko spadło mi do zera,myślę ze dałem za dużo paletek, odsypie i zobaczę co będzie.

Wsypałem litr a karmię 6 kostek dziennie dla 5 ryb.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem 0,5l pelletek i w zasadzie żaden koral nie okazuje jakichkolwiek oznak stresu,wręcz przeciwnie wszystkie super napompowane,tak klarownej wody jeszcze nigdy nie miałem,karmię trzy razy dziennie po dwie kostki dla 11 ryb,co 3-4 dni miksuję 3-4 kostek dla korali


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam jedną kostkę (taką jak na zdjęciu) dziennie na 2 Zebry oraz sporo bezkręgowców.

Woda klarowna, korale wszystkie napompowane i pięknie wybarwione (Sinularia i Clavularia też), parametry super.

Po 4 dniach od startu kulek:

NO2 - 0 (przed było 0)

NO3 - 0-0,2 (przed było 0,5)

NH4 - 0 (przed było 0,25)

PO4 - 0,03 (przed było 0,05)

pH - 8,0 (przed było 8,3)

Włożyłem 250ml kulek na około 260 litrów wody netto.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przyjechał i dałem mu połowę kulek,kostki takie jak na fotce zobaczę co teraz będzie 0,5 ml na 500 litrów wody


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wcześniej pytałe, ale czy możliwe jest stosowanie chemicleanu razem z peletami? Pytam, bo nie wiem czy ten zielony nalot sam (przy stosowaniu pelet)zejdzie. Poza tym nalotem wsio oki. Korale ładnie napompowane i ładnie polipują, ale ten nalot mnie wnerwia :].

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydzi tu masz odpowiedź od producenta peletek odnośnie chemicleanu.

Hi Lukasz,

It shouldnt be any problem since the BioPellets are only a carbon source.

Best Regards / Met vriendelijke groet,

Dennis van Houten

D. van Houten (Import-Export-Euro*Depot/Distribution)

Postbus 5081

9700 GB Groningen, The Netherlands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, więc nie ma żadnego problemu. Poczekam jeszcze klika dni i zobaczę co i jak z tym nalotem. Jeśli nie zejdzie to chyba zastosuję chemiclean. Dzięki ozzie.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko....

Mam Bio kulki od tygodnia czasu u siebie w akra ale zauwazylem ze od 2 dni w rurce powrotnej z reaktora sa takie jakies biale "gluty" czy to dobrze czy zle ???

Moje akwa to 400l i kuleczek mam ok 500ml w reaktorze napedzanym pompa AquaBee 2000 l/h


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpatki kuleczek(jedzonko dla reszty towarzystwa)

Bez zdjeca to tylko teoria(u mnie tak bylo)

Po 2 do 3 tygodni troche napeczniejom

A jak kawa I smrod ze skimera to juz

happy ending(wesola koncowka I

sa pelno sprawne bakteriowo)

Mozna tez zauwarzyc przyrost tych rurek

kolo wyjscia z reaktora ( to jurz wersal)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już zaczyło być super, jak zupełnie będąc nieświadomym któregoś dnia przerabiałem podłączenia do filtra i około godziny pelletki były bez ruchu wody i potwierdziła się informacja, że szybko i dużo powietrza zużywają.

PO ponownym włączeniu odpieniacz znowu siadł ( a podnosił się bardzo długo) i cyjano pojawiło się na pisaku.

ostatnio pelletki przebrałem, odłożyłem "te złe" i podłączyłem pompkę do filtra i czekam na pozytywy.

a pelletki oczywiście wypłukałem w RO i dodałem 2 krople Zeobac. teraz czekam na powrót do "formy"


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś zewnętrzy filtr przepływowy, gdzies nawet jest zdjęcie, ale to chyba był jakiś sklep na wyspach. Poszukaj, na pewno znajdziesz


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254857 fifek33 :

jak zastosować peletki jesli nie ma sie panela i sumpa ??

Mozna urzyc reaktor do chodowli plaktonu

z malom przerobka.Moze zaistniec maly

dylemat z Ph I braku skimera ktory jest

polowom sukcesu przy uzywaniu tych

polimerow.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fifek33, ja bym na razie dał 200 ml. Lepiej mniej niż za dużo, zawsze można później dodać peletek. Gwałtowny spadek PO4 i NO3 również nie jest dobry, najlepiej zresztą jak wszystko w morskim, aby proces chwile potrwał.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę :). Po grudniowym amagedonie związanym z brakiem prądu prowadziłem nowy zbiornik na zeovicie (bez kamyków). NO3 bliskie 0 , PO4 wg testu ROWA grubo poza skalą (zostawiłem w zbiorniku "postapokaliptyczną" skałę z grudniowej tragedi)

Kulki u mnie się mieszają w filtrze gro-techa od tygodnie (ok 400ml na 600L w obiegu).

Co dziwne nie miałem jak większość problemów z niepieniącym odpieniaczem. Nie wiem czy ma to znaczenie czy nie ale kulki moczyłem 3 dni w wodzie z baniaka (nie RO). Odpieniacz siadł na noc i rano pienił znacznie więcej niż wcześniej, aż byłem zmuszony go skręcić i to dość znacznie (dziwne bo u wszystkich siada). Wylot filtra jakiś 1-2cm od wlotu do pompy odpieniacza. Pienidło wywala sporo syfu śmierdzącego bardziej niż zazwyczaj i teraz zamiast raz na tydzień czyszcze odpieniacz 3 razy w tygodniu. Znacznie trudniej czyści się kubek odpieniacza, bo pokrywa go ciężki do zmycia film (coś jak silikon).

Korale bez problemów, zarówno miękkie jak i twarde. Bardzo ładnie natomiast pompuje się plerogyra. Glony wyższe które rosły na skałach od miesięcy (dużo PO4 w skale po katastrofie), zaczynają się jakby cofać. Testy pokazują NO3 = 0 , PO4 już nie poza skalą ale ostatni kolor na skali, więc nie ma jeszcze cudów ale idzie nieźle.

Jedyny problem jaki mam to zapychanie się filtra. Kulki zbijają się w zwartą masę przy wylocie i osłabiają cyrkulację, więc co 2 dni w miarę jak pęcznieją muszę wywalać część kulek i ręcznie mieszać złoże żeby nie zbijało się u wylotu.

W okresie wprowadzania kulek jedyna strata to obumierająca niebieska gąbka, ale kupiłem ją dopiero kilka dni temu i tu akurat przyczyny raczej bym szukał pewnie w powietrzu w worku trasportowym lub problemem z aklimatyzacją.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk, odpieniacz ci ładnie pieni od samego początku bo zapewne masz kulki z drugiej partii które juz niezawierają tych peletek z większą zawartością tłuszczu przez które siadały odpieniacze.

Aby kulki nie zbierały sie przy wylocie filtra i go nie zatykały musisz przykręcic/stłumić nieco pompe, tez mam kulki w filtrze do zeo grotecha i miałem taki sam problem, po zmniejszeniu przepływu juz jest super.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kulki od 3 tygodni w filtrze Deltec'a FR, mieszają się bardzo płynnie nic się nie zapycha i nie ma stref bez ruchu. Jedyne co się zmieniło w zbiorniku przez te trzy tygodnie to wysyp cyjano. No nic czekam dalej może to etap przejściowy.

Przed pelletkami stosowałem Zeostart2, który obecnie odstawiłem. Na samym początku dałem ampułkę BioDigestu. Kilka dni temu zrobiłem normalną podmianę ok 120-130L.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kręcą się już 2 tydzień zmętnienie trochę schodzi ale cyjano masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie minął tydzień od uruchomienia biopeletów i od wczoraj woda jak kryształ jeszcze takiej nie miałem:strutin

Jak na razie PO4 znacząco spadło ale NO3 jeszcze wysokie.Myślę że będzie coraz lepiej.

Nawet błazny wreszcie zamieszkały w ukwiale:playing


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odpieniek to Beast 1200 z pompą AM 2500 igła


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie swoje pytanie ...

Mam Bio kulki od tygodnia czasu u siebie w akra ale zauwazylem ze od 2 dni w rurce powrotnej z reaktora sa takie jakies biale "gluty" czy to dobrze czy zle ???

Moje akwa to 400l i kuleczek mam ok 500ml w reaktorze napedzanym pompa AquaBee 2000 l/h


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.