Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanie z rzędu tych trudniejszych :p

Czy można zastosować z pelletkami lampę UV ?

Wiem że nie jest to wskazane, ale poprostu muszę ją zastosować, czy w tym czasie odłączyć filtr z pelletkami ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak czy tak zginie część bakteri ale uważam ,że filterka nie odłączaj

bo to jest środowisko bakteryjne nie narażone na działanie UV.

Woda przepływająca przez lampę likwidować będzie bakterie ze zbiornika a w filterku będą się namnażać

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JARO dzięki, tak to sobie przekalkulowałem :p ale nie wiedziałem czy dobrze myślę.

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257600 Sebastek :

Panowie, pytanie z rzędu tych trudniejszych :p

Czy można zastosować z pelletkami lampę UV ?

Wiem że nie jest to wskazane, ale poprostu muszę ją zastosować, czy w tym czasie odłączyć filtr z pelletkami ?

Czasami mozesz podlaczyc Ozon do skimiera

(mala ilosc I po 15 min pare razy na dzien)

Jedynie czeba uwazac zeby nie przesadzic.

Wegiel I jakas probnik do OZ jest przydatny.

U nas przesto ze wielu przechodza na kulki

ozonik znowu zaczol byc popularny.

(uzycie Oz pomaga przy kontroli tego zielonego dziadostwa)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badałem parametry dziś rano i bez zmian,nic nie schodzi PO4-0,20 a NO3-ok.-20.Nie wiem ile jeszcze trzeba będzie czekać.W geście rozpaczy wczoraj wieczorem i rano podałem po dwie krople zeostartu2 i chyba jakiś czas tak poleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może za szybko kręcisz tymi kulkami?? możesz nakręcić film?? i jaki masz filtr ?? bo sam jestem ciekaw dlaczego nie spadają u Ciebie parametry


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej właściwie aż tak szybko się nie kręciły,jednak wolniej niż u kolegów na filmikach,a teraz jeszcze wolniej bo przykręciłem bardziej.Porównując przepływ na zagranicznych forach to nawet dużo wolniej u mnie się kręcą.Filmiku nigdy nie wstawiałem.Jak nakręcę to komuś chętnemu wyślę do wstawienia,ale wieczorem.Na PW proszę adres chętnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z mojego doświadczenia... polimery od miesiąca.

Woda jakby bardziej przeźroczysta to fakt.

Zmętnienia nie było od kulek - było wcześniej w połowie dojrzewania

przy zakwicie glonów.

W sumie 2 tygodnie po odpaleniu wygląda to tak :

Kubek po 5 dniach od opróżnienia

4896-kopia snc00375.jpg

praktycznie cały piasek i część skały

4896-kopia snc00378.jpg

4896-kopia snc00376.jpg

NO3 praktycznie miałem już długo bliskie zera, PO4 nie wiem nie mierzyłem

ale od samego początku nawet w czasie dojrzewania nie było takich glutów

na piasku jak teraz :banghead

Piasek co kilka dni mieszam, szyby skrobie... bez skutku. Nie próbowałem jeszcze tylko chemii

ale póki co czekam, podmiany minimalne przy oczyszczaniu i dla wyrównania zasolenia.

i coś do poczytania jeśli ktoś jeszcze nie widział (Sinice, zielenice i stosunek redfielda)

http://www.gsa.org.pl/forum/viewtopic.php?t=87

Pozdr


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JacekWro , czekaj cierpliwie polimery sobie z tym poradzą , przynajmniej tak było u mnie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia...polimery podłaczone od 3.go maja ,odpieniacz pieni jak pienił ,Ph bez zmian ,tubipora musica była cały czas rozwinieta ..hmm od czasu podłaczenia zamknieta ,reszta korali ok .Wylot z filtra z polimerami skierowany jedną przegrode przed odpieniaczem.Z moich obserwacji dodam ,ze lepiej na biopallety zrobić waski filterek np,srednicy 10 cm .Srednica wieksza powoduje potrzebe stosowania wiekszych pomp.Docelowo chciałem je mielic pompą 1000l/h efekt był mizerny,pompa 2000l/h załatwiła dopiero sprawe mieszania.Mój zasyp to 400ml.Filterek do bio..mam od kolegi Darekb30(za co dziekuje )jednak w połowie nie jest on nawet wykorzystany .Do celowo mysle aby przenies polimery w mniejszy mieszacz ,a ten przeznaczyc na inne złoża .pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona, sorki ale twoje pletki od 3 maja jeszcze nic nie robia wiec doswiadczenie ... zero.

a co do zasypu , mam 500ml z pompa 1000l/h i mieli pieknie


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl ma racje ja mam 500ml z pompą 500l/h i wydaje mi się,że jest ok.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257662 J@cekWro :

Witam,

Z mojego doświadczenia... polimery od miesiąca.

Woda jakby bardziej przeźroczysta to fakt.

Zmętnienia nie było od kulek - było wcześniej w połowie dojrzewania

przy zakwicie glonów.

W sumie 2 tygodnie po odpaleniu wygląda to tak :

Kubek po 5 dniach od opróżnienia

4896-kopia snc00375.jpg

praktycznie cały piasek i część skały

NO3 praktycznie miałem już długo bliskie zera, PO4 nie wiem nie mierzyłem

ale od samego początku nawet w czasie dojrzewania nie było takich glutów

na piasku jak teraz :banghead

Piasek co kilka dni mieszam, szyby skrobie... bez skutku. Nie próbowałem jeszcze tylko chemii

ale póki co czekam, podmiany minimalne przy oczyszczaniu i dla wyrównania zasolenia.

i coś do poczytania jeśli ktoś jeszcze nie widział (Sinice, zielenice i stosunek redfielda)

http://www.gsa.org.pl/forum/viewtopic.php?t=87

Pozdr

Z tego co napisales wszystko z polimetrami poszlo troche za szybko.

Moim zdaniem(patrze na ta kawe i jaki czs zajelo zeby sie Kawa pokazala)

za malo kuleczek.Caly twuj system ma pojemnosc 225 litrow.(250 ML kuleczek bedziej lepiej dzialalo)

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko? Ja dałem 250ml kulek na 260 litrów wody netto i tez odpieniacz pienił od początku, a po 2 tygodniach zaczęła zbierać się 'kawa' w jego kubku. Może znaczenie ma czy wylot z filtra zasila bezpośrednio odpieniacz, czy też nie (u mnie nie).

Włosowate gluty z piasku już mi zeszły, ale nalot jeszcze pozostał. Na szczęście lekki. Dziś też w końcu po kilku dniach buntu, zaczęły się otwierać korale miękkie, zoa, itp.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki nie poprawiłem stopki teraz mam 220ml kulek dodatkowe 100ml dosypałem po 2 tygodniach i wtedy nalot na piasku się znacznie nasilił ... tak się przy tym zastanawiam jak będzie dosypywaniu kulek.

Wylot z filtra kulkowego bezpośrednio do komory odpieniacza praktycznie tuż przy pompie. Mocno ciemna zawartość kubka pojawiła się w sumie po 2-2,5 tygodnia.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor jesli jest za malo kulek to poprostu za za molo wydajne.

Fajnie ze u ciebie wszystko do normy wrocilo.No ale

widze ze kolaga zmienil ze 120 na 220 w swoich informacjach

to moze cos innego u niego sie dzieje.Moze nie mam racji.

Sk

Teraz juz wszystko sie wyjasnilo.Trzeba troche uwazac z tym mieszaniem

piasku.Wiadomo ze troche czlowieka denerwuje ten wyglond.

Ale poprzez mieszanie czasami mozna dodac starego dziadostwa

ktore siedzi w piasku i nikomu nie przeszkadz.Jedynie najlepiej piasek odkuzyc

i dobze jest ze ta woda z odkuzania nie powraca do tenku.

Czasami mozna przyniesc zaraze z mrozonek i nowych zeczy dodanych do tenku.

Piewnie nic nowego wam nie na pisalem.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za dużo kulek, bakterie wyjaławiają wodę. Już samo dodanie kulek sprawiło pojawienie się nalotu, wg mnie lepiej mniej niż za dużo. Cyjano (ten nalot tak wygląda) pojawia się również w ubogiej wodzie, jak i przy "wysokich" parametrach NO3 i PO4.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257784 J@cekWro :

sorrki nie poprawiłem stopki teraz mam 220ml kulek dodatkowe 100ml dosypałem po 2 tygodniach i wtedy nalot na piasku się znacznie nasilił ... tak się przy tym zastanawiam jak będzie dosypywaniu kulek.

Wylot z filtra kulkowego bezpośrednio do komory odpieniacza praktycznie tuż przy pompie. Mocno ciemna zawartość kubka pojawiła się w sumie po 2-2,5 tygodnia.

Jak dalem swoje to dosyc wiele bialego popuscilo z kulek.Moze dla tego jak dodales reszte caly proces

dojzewania kulek zacza sie od nowa.Wiecej pokarmu spowdowalo powtorny i nagly przyrast bakteri w tenku.

W sumie to jest prawdopodobnie male dojzewanie tenku.(bardziej szybkie)

Fajnie pogadac z ludzmi z Wroclawia.W tamtym roku bylem i milo bylo pochodzic

po miejscach gdzie sie wychowalem.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zbiorniku kręci się litr kuleczek , żadne dziadostwo dodatkowe na piasku nie wyskoczyło , a wręcz przeciwnie to które było przez dwa tygodnie od stosowana pelletek zniknęło , glon czerwony jest w powolnym ale jednak odwrocie. Zastanawia mnie czy koledzy nie przesadzacie z tym wyjałowieniem wody ? , jeśli nie stosujecie metody ZEO to chyba mało prawdopodobne żeby woda została oczyszczona z PO4 i NO3 do zera , oczywiście są to tylko moje przemyslenia.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek, wg mnie to co napisales mija sie z prawda:

"Jak dalem swoje to dosyc wiele bialego popuscilo z kulek.Moze dla tego jak dodales reszte caly proces

dojzewania kulek zacza sie od nowa." to nie kulki dojrzewaja, tylko flora bakteryjna w akwarium, dokarmiana weglem z kulek

"W sumie to jest prawdopodobnie male dojzewanie tenku.(bardziej szybkie)" dojrzewanie znane nam przy odpalaniu baniaka to rozklad martwych stworzen i rozwoj flory baktreryjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT ma rację, o dojrzewaniu w stosunku do kulek możemy mowić ale w sensie czasu do osiągniecia maxymalnej wydajnosci tj. czasu w ktorym bakterie zasiedla je w maxymalnym stopniu

to nie to samo co dojrzewanie nowego akwarium kiedy mamy do czynienia z rozkładem obumarłych szczatek


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie siedzę i myślę , był moment ,ze po zastosowaniu kulek PO4 kręciło się u mnie w okolicach zera , wówczas przeplyw przez filtr z kulkami był bardzo powolny ze względu na przytkanie się sitek , dzisiaj muszę stwierdzić , że to chyba jest klucz do sukcesu. Kulki muszą się poruszać w filterku wolno , dzisaj zamontowalem też zawór przed wlotem do filtra i spowolnilem jeszcze ruch kulek , zobaczę czy to spowoduje , że po4 spadnie.

Korale i ryby karmię tak jak karmiłem , PO4 niestey poszlo do góry dzisiaj poziom 0,12 ale uważam że to jest wina właśnie przeplywu , zobacze co będzie za tydzień.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kulki kreca się od 30 kwietnia w filtrze własnej roboty (ok 2.5 litra pojemnosci) zasilane pompa eheim compact 1000

od tego czasu praktycznie wszystkie glony wyginęły, zostały jeszcze jakies niedobitki na skale ale zupełnie posiwiałe

piasek bieluski jakby dopiero co wsypany :)

normalnie az przyjemnie patrzec

co do koralowców to seriatopora hysterix troche pojasniała ale wypuszcza mniejsze polipy niz wczesniej, tak samo montipora hoifsmeisteri, porites i alveopora tizzardi praktycznie wogole sie nie pompuja

podejrzewam ze to przez biały osad ktory wydostał sie z peletek, szczegolnie na szybach widoczny wiec pewnie podraznił tez koralowce... mam nadzieje ze to tylko tymczasowe

jedynie euphylia i caulastrea napompowane jak nigdy


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielkiej inwazji cyjano akwarium, mam nadzieje, wychodzi na prostą, korale wyglądają zdrowo ale rozjaśnianie tkanki zatrzymało się. Polipy ładnie wysunięte, tkanka SPS o bardzo "ładnej fakturze". Kilka LPS jest średniozadowlonych ale są też takie, które prezentują się lepiej niż wcześniej.

Czyściłem wczoraj odpieniacz i zmiany są dość wyraźne, kolor ciemnozielony zamiast brązowego i znacznie intensywniejszy zapach (na niekorzyść :)).

Kulki od ponad miesiąca.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,u mnie dzis mija dokaldnie 16-sty dzien krecenia sie biopelletek,jak pisalem wczesniej mialem powazne problemy z dinoflagelates,opisze pokrotce jak niemal w 100% udalo mi sie pozbyc tego paskudztwa[HURAAAAAAAAAA],piaseczek i skalki czysciutkie jakby tego nigdy nie bylo,zrobilem nastepujace rzeczy:mocno wkurzony piatkowej nocy wyczyscilem cale dino ze skal,szyb,piasku,zapodalem w kilku miejscach wate filatracyjna,kaskade z absorberem fosforanow+wegiel+wata,podmiana 10L wody,i zaciemnienie na 72pelne godziny,pozniej swiatelko samo actyniczne po godzinie dwoch kazdego nastepnego dnia[bialego szczerze nadal nie urzywam-moze ze "strachu" ]ze znow dino powroci,koralm miekkim w tym wypadku zoantusom,grzybowiencom ,nawet dwie szczepki montipory nie poniosly zadnej szkody z ZACIEMNIENIA,napewno to paskudztwo jeszcze gdzies zachowalo wlasne przetrwalniki dlatego wole chuchac na zimne,wiec zmienilem membrane na 50gpd+nowe prefiltry+nowa zywica,ale i tak JESTEM SCZESLIWY,iz znowu akwa wychodzi na "prosta",pozdrawiam morszczakow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.