Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Sławek,sugerujesz,że jeśli jest brak spadku fosforanów i azotanów wart by dosypać polimerów ? Ja mam obciążony zbiornik więc za małą ilość mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal a jakie masz no3


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259179 inmar :

Sławek,sugerujesz,że jeśli jest brak spadku fosforanów i azotanów wart by dosypać polimerów ? Ja mam obciążony zbiornik więc za małą ilość mam ?

Tego tobie nie moge doradzic Bo mnie

nie ma przy twoim tenku.Sam music podjac

decyzje.Jedynie mozna spokojnie dojsc do

koncowej decyji.Tylko co jest bardzo wazne

przy obliczaniu wartisci bakteryjnej I ilosci

pracujacej tych kulek.

1 stala temperatura

2 stala ilosc karmienia

3 stala ilosc zyjatek w akwarium

4 stale zasolenie

5 to sama sila pompowania wody do kulek

wiadomo ze Ph wacha sie troche ( ale nie za mocno)

Dobrze jest zrobic maley wykres dniowy na

parametry chemi,Ph,po4

reszty chemi nie trzeba Bo wiadomo bakterie sa juz

dobze usytolowane w tenku.

Po paru tygodniach graficznie zobaczysz jak Po4

zachowuje.Jesli jest stale to kulek jest ok

jesli zaczyna isc do dolu ,stanie to ok

Ale jak stale , idzie w gore,znowu sie zatrzyma I w gore

to moga byc sytuacje ze za malo kulek,zaczynaja sie mniejszyc

albo za malo krecom sie kulki.Jak sie zalozy nowy filter z kulkami

ta czasami pare razy v sie pokaze na grafice

I potem jest spokuj dopuki sie nie zaczna zmiejszac.

Dopracowuje swoja pralke I tak dzialo u mnie.

Stamelo Po4 I niechce sie zmiejszyc.niestety to

nie wina kulek tylko jeden blad zrobilem w projekcie

I juz od poczatku wiedzialem ze bedzie mala

kicha.To mnie nauczyla ze kulki sa bardzo dobre

ale wszystko musi byc ustawione dobze

Bo inaczej nawet na pol gwizdka te kulki

nie bedom pracowaly.

Sk

sie zachowuje.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259200 vini :

fal a jakie masz no3

U mnie w zbiorniku NO3 nie przekracza 1 , ale to jest głównie zasluga nitrareductora , stosując kulki bardziej zależalo mi na PO4.

Sławek to co piszesz ma sens i moze sie okazać , ze ilość kulek w moim zbiorniku wystarcza do utrzymania na stalym poziomie po4 np 0,12 , dolożenie następnej porcji spowoduje spadek. I pewnie będę musiał iść w tym kierunku , poczekam jeszcze kilka dni jeśli po4 nie będzie spadało wówczas dolożę kulek.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym kulki sa juz opsadzona do maxa

bakrteriami I jesli dolozysz pare ml kulek

to bakterie sie tam zadomowia bardzo szybko.

I efekty maga byc widoczne dosyc szybko.

Pozatym co zauwarzylem te fafrocle po

jakims czasie nie wychodza do glownego

tenku a szkoda Bo wiele bakteri tam sobie

bar mleczny robilo.

Sk

ps jedynie jak nie masz zeovid bakterie to

jest mozliwe ze te co masz wiecej po4

nie wyciagna.Skimer I gdzie jest wylot z

reaktora jest tez bardzo wazny.

No I oczywiscie jak te piec wartosci

utrzymasz to korale bedom swoje male

raczki machaly jak podejdziesz do tenku.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259213 fal :
#259200 vini :

fal a jakie masz no3

U mnie w zbiorniku NO3 nie przekracza 1 , ale to jest głównie zasluga nitrareductora , stosując kulki bardziej zależalo mi na PO4.

Sławek to co piszesz ma sens i moze sie okazać , ze ilość kulek w moim zbiorniku wystarcza do utrzymania na stalym poziomie po4 np 0,12 , dolożenie następnej porcji spowoduje spadek. I pewnie będę musiał iść w tym kierunku , poczekam jeszcze kilka dni jeśli po4 nie będzie spadało wówczas dolożę kulek.

NO2 czy NO3?

Jedynke masz I czy to jest 100 czy 1 milg/L

Troche sie pogobilem pomiedzy nazwami I chemicznymi

znakami.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam polimery od 2 tygodni i co zauważyłem to odpieniacz pieni jak głupi i na szybie nie robią sie glony jak nie miałem pb to dziennie musiałem czyścić szybę a po4 i no3 jak było tak jest


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek wynik podalem NO3 , u mnie kręci się w granicach od 0,5 - 1 , przed chwilą mierzyłem PO4 - 0,12 od tygodnia jest identyczne i to bez różnicy na przepływ wody przez filter. Idąc twoim tokiem myslenia , muszę do zbiornika dolozyć kulek , dzisiaj zamawiam więc w przyszłym tygodniu będą u mnie :), chyba powoli zaczynam kumać jak to wszystko wyregulować.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za mała ilość ? Po moim starcie polimerów gdzieś po ok 2 tygodniach lub wczesniej na jakiś czas PO4 poszło mi z 0,13 na 0,04 a po tygodniu znów było 0,20.Badałem kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar z tego wynika , że Twoje kulki , które masz w zbiorniku zapewniają konsumpcję PO4 do poziomu 0,2 w moim systemie utrzymuje się 0,12 czyli muszę dołożyć kulek , to oczywiście przypuszczenia z mojej strony , w przyszlym tygodniu dołożę 100 ml i zobaczymy czy dobrze myślimy :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zapodalem kuleczki 500 ml (minela doba) i poczynilem nastepujace obserwacje:

- odpieniacz pieni jak pienil - wylot z kulek 1 cm od miejsca gdzie pompa z odpieniacza zasysa wode);

- zaden syf z kulek sie nie wydostaje (nie moczylem ich wczesniej);

- ph bez zmian tzn zmiany dobowe w normie (wartosci skrajne zapamietywane przez komputer nie zmienily sie);

- narazie calkowity brak reakcji czy to korali czy to innych zyjatek;

pozyjemy zobaczymy


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259393 fal :

Inmar z tego wynika , że Twoje kulki , które masz w zbiorniku zapewniają konsumpcję PO4 do poziomu 0,2 w moim systemie utrzymuje się 0,12 czyli muszę dołożyć kulek , to oczywiście przypuszczenia z mojej strony , w przyszlym tygodniu dołożę 100 ml i zobaczymy czy dobrze myślimy :)

Już zamówiłem kulki,a co mi tam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259393 fal :

Inmar z tego wynika , że Twoje kulki , które masz w zbiorniku zapewniają konsumpcję PO4 do poziomu 0,2 w moim systemie utrzymuje się 0,12 czyli muszę dołożyć kulek , to oczywiście przypuszczenia z mojej strony , w przyszlym tygodniu dołożę 100 ml i zobaczymy czy dobrze myślimy :)

Ile masz kulek w filtrze ?

Wszyscy tutaj podaja rozmiary a nie pojemnosc

swoich tenkow.Dlatego jesze ile masz litrow

w calym systemie(tenk + sump)?

Jak obliczalem swoje kulki to zapomnialem

doliczyc system filtracji.przeciez to tez jakies

zycie sie kreci.

Czekam na wasze wyniki

Ps Znowu na zadupiu I Internet bawi sie w zolwia.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259528 rafal19 :

ja na około 750L wody (brutto to będzie 570L główny + 199L szczepkownia + 190L sump) dałem 1L kulek

Po przeliczeniu masz 198 gl (us)

Naogul 110 gl na 1litr

Przekrencam to na Gl Bo jest dla mnie

latwiej.U mnie jest 120,55,30

Z tego wniosek ze razem Mamy ten same

niedociagniecie.

Jak bedem w domu zaczne po 0.25L

ca dwa tygodnie zobaczymy jak pujdzie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 1120 l dalem 500 ml ..... jak zacznie sie cos dziac i bedzie potrzeba (tzn parametry nie spadna do pozadanego poziomu) to doloze .. obecnie po4 - 0,01, no3 - 10 (zaznaczam iz mam miekkie) i glownie chodzi mi o to aby troszke spadlo no3 (powiedzmy no 2) ... a swoja droga taki poziom no3 nie denerwuje moich spsow (rosna pieknie)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zbiorniku kręci sie litr kulek a w obiego około 700l wody.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259562 matejoz :

ja na 1120 l dalem 500 ml ..... jak zacznie sie cos dziac i bedzie potrzeba (tzn parametry nie spadna do pozadanego poziomu) to doloze .. obecnie po4 - 0,01, no3 - 10 (zaznaczam iz mam miekkie) i glownie chodzi mi o to aby troszke spadlo no3 (powiedzmy no 2) ... a swoja droga taki poziom no3 nie denerwuje moich spsow (rosna pieknie)

Ladna pojemnosc - tylko mazenie

pytanko ile czsu jedziesz na kuleczkach?

Wyglada ze czesto wode zmieniasz(niskie PO4)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka, bo nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.

1) Na dniach zamawiam Reefmaxa i chciałbym wsadzić do 1 komory panelu filtr z paletkami. Możecie mi doradzić jaki filtr do paletek i jaka pompka do niego (cena nie gra roli w tym przypadku)?

2)Jeśli już wystartują paletki to co do 3 komory? purigen+chemi pure elite czy sam węgiel?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mała uwaga - z peletkami redox spadł z 430 do 330 i nie idzie w góre , dlaczego ? też tak macie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek ... na kuleczkach jade doslownie 4 dzien (takze jazda jest zadna) ... odnosnie po4 stosuje i czesto wymieniam absorbery (rowa i AM, czasami jbl na krzemiany dodatkowo) ..... a po 4 dniu zaobserwowalem

- odpieniacz bez zmian pieni jak pienil (moze troszke wiecej po karmieniu niz zwykle);

- twardzielom sie podoba;

- z miekkich (a mam ich wiele) tylko jeden koral wykazuje objawy stresu;

- klarownosc wody bez zmian, piach jak zwykle;

- czekam na zmiane no3 (spadek - chce spokojny wiec dalem relatywnie do litrazu malo kuleczek) .... acha ph bez zmian .... oecnie podmianki co 2 tygodnie jakies 80l pozdrawiam


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z kulkami , ale po tygodniowej stagnacji , PO4 od dwóch dni ruszylo w dół , 0,12 spadło do 0,08 i tendencja jest spadkowa , dlatego wstrzymuję się z dodaniem kulek , zobaczę co bedzie się dzialo dalej.

Zaznaczam , że w karmieniu się nic nie zmieniło , karmię tak jak karmiłem.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259815 matejoz :

Slawek ... na kuleczkach jade doslownie 4 dzien (takze jazda jest zadna) ... odnosnie po4 stosuje i czesto wymieniam absorbery (rowa i AM, czasami jbl na krzemiany dodatkowo) ..... a po 4 dniu zaobserwowalem

- odpieniacz bez zmian pieni jak pienil (moze troszke wiecej po karmieniu niz zwykle);

- twardzielom sie podoba;

- z miekkich (a mam ich wiele) tylko jeden koral wykazuje objawy stresu;

- klarownosc wody bez zmian, piach jak zwykle;

- czekam na zmiane no3 (spadek - chce spokojny wiec dalem relatywnie do litrazu malo kuleczek) .... acha ph bez zmian .... oecnie podmianki co 2 tygodnie jakies 80l pozdrawiam

Poczatki z kulkami sa zawsze ciekawe.

Mleczko,rorki,chustawka no a potem

sama radosc.jak ma iPhone sa fajne programy

do zapisywamia chemi.

Powodzenia Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.