Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Wody mam ok. 300 l w obiegu. Pompa jest skręcona na max + zawór również skręcony. Rura jest do samego dna, bez sitka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz pompe trochen z wiecej kopa.Dopisalem troche na goze.

Sk

ps Bez sitka bedzie sie tam troche maglowalo na dole(szkoda kulek bo nic nie bedom robic)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitka nie mam, ale mam lejek. Kulki zsuwają się na dół, a ciśniene wypycha je w górę, więc raczej nie ma martwych stref. Przynajmniej tak mi się wydaje.

P.S.

Może zmienić na poprzedni wariant, jeśli był lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262160 akvarius :

Witam jako i ja jestem następny nawiedzony ,perełki kręcą się piąty dzień ,filtr delteka pompa 1200 litrów kuleczki ocierają się o siebie powoli ,powstał śluzowaty nalot ,lekkie zmętnienie wody ,korale miękkie przestały się polipować ,twarde okej czekam na dalsze efekty :clapping

witam.

u mnie też taki zestaw deltek fr509 + nj 1200 kulki pracują ,ale wydaje mi się że za wolno się ocierają. pąpa rozkręcona na maxa a są strefy w których kulki poruszają się żadziej niż w innych miejscach. zastanawiam się nad zastosowaniem mocniejszej pompy. a efektów nie widze bo mam tylko dojżewającą skałę w baniaku.

pozdrawiam


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko okreslic ,szkoda ze nie masz jakiegos photo przed zalaniem kulek.Mysle ze charowales caly dzien.

Zostaw wszystko na pare dni.glowa i rece odpoczna o bedziesz bardzej na chlodno wszystko widzal.

mam taki sam problem jak z rorami walcze szybko ,szybko i potem czlowiek sam ze siebie jest zly ze sie spieszyl.

BW Ja narazie z filmu wyglada ok jedynie jak masz to bym sprobawal troche mocniejsz pompe.

Bedziesz mial poruwnanie i przy wiekszym cisnienu widac lepiej co gdzie i jak.

Sk

Ps jak bedzie gozej kurkiem to naprawisz


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z znajomym wstawił pompę mocniejszą 2000tys i nie dało to efektu w tycz filtrach daje w :clapping końcówka do węża tam jest otworek 10 mm i to daje blokadę śrubunki też dają nie złą blokadę ,ja rano zacznę to wszystko rozwiercać i zobaczymy kolega to wszystko wywalił i dał na 20mm ja postaram się nie szaleć z kosztami


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już 10 dni PO dołożeniu 200ml kulek,których już jest 700 ml i dalej nic,NO3 i PO4 dalej wysokie i nie widać ku lepszemu.Może dołożyć znów kulek ?Kiedyś przelewały się szybko a teraz leniwie.Karmię oszczędnie i płuczę mrożonki a nic nie spada.Podmiany robię 35L na tydzień a kiedyś robiłem co dwa tygodnie.Fakt,że były braki w dostawie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamus, zlituj się... Orty...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262838 akvarius :

Rozmawiałem dziś z znajomym wstawił pompę mocniejszą 2000tys i nie dało to efektu w tycz filtrach daje w :clapping końcówka do węża tam jest otworek 10 mm i to daje blokadę śrubunki też dają nie złą blokadę ,ja rano zacznę to wszystko rozwiercać i zobaczymy kolega to wszystko wywalił i dał na 20mm ja postaram się nie szaleć z kosztami

czekam w takim razie na relacje z efektów zabiegu. jak możesz to porób jakies foty to pewnie coś podpatrze. też mi się nie uśmiecha wywalac kase na nową pompe.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262842 inmar :

U mnie już 10 dni PO dołożeniu 200ml kulek,których już jest 700 ml i dalej nic,NO3 i PO4 dalej wysokie i nie widać ku lepszemu.Może dołożyć znów kulek ?Kiedyś przelewały się szybko a teraz leniwie.Karmię oszczędnie i płuczę mrożonki a nic nie spada.Podmiany robię 35L na tydzień a kiedyś robiłem co dwa tygodnie.Fakt,że były braki w dostawie prądu.

Pamietasz jak bylo gadane o braku pradu.Niekture bakterie padly i niestety nowe towarzystwo zaczyna dorastac.

U mie te kicha bo w domu mnie nie ma.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262842 inmar :

U mnie już 10 dni PO dołożeniu 200ml kulek,których już jest 700 ml i dalej nic,NO3 i PO4 dalej wysokie i nie widać ku lepszemu.Może dołożyć znów kulek ?Kiedyś przelewały się szybko a teraz leniwie.Karmię oszczędnie i płuczę mrożonki a nic nie spada.Podmiany robię 35L na tydzień a kiedyś robiłem co dwa tygodnie.Fakt,że były braki w dostawie prądu.

Marku powoli nie od razu Kraków zbudowano :clapping, wszyscy myślą że jak włożą BP to juz nic nie będą musieli robić, a tu trzeba czasu i cierpliwości.

Tak jak pisze Sławek miałes zanik prądu więc bakterie musza sie odbudować i namnożyć.

Poczekaj jeszcze troche.

No i tak powoli mam wątpliwości co do jakości twojej skały , jeżeli nic sie nie zmieni powiedzmy do miesiąca


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglonda ze u mnie walka z PO4 jest jak u nas walka z ta katarstofom na Golfie Mexykanskiej.Dalej trzyma sie .9.

Czekalem dwa miesiace i co prawda bylo 1,8 ale czas te zerowke miec bo chce powaznie wystartowac z twardymi.

Dodalem druga dysze do swojej pralki.Myslalem ze sie uda.Sam daje uwagi ja sie powinne ruszac a niestety nie bylo

mnie w domu donad dwa miesiace i musialo sie krecic na pol gwizdka.Coraz bardziej sie zastanawiam na malej prubie

mieszania kuleczek od innych producetow.Jeden z nich chwalil ze jego sa lepsze na PO4.Z moich obserwacji wynika ze

moja pralka musi miec co najmniej 1.8 litra zeby doszlo do prawie zera.Ph po dodaniu drugiej dyszy padlo do 7.8 na jakas godziene

Mysle ze wiele bakteri i papu popuscilo po zwiekszeniu pompowania.Wiele fafrocli poszlo do tenku.Z tenku glonowego

wywalilem dobre 5 Kg glonow.Nastepna przemianka .Zostalo ich moze pol garstki.Zaczynam od nowa z zglonami .Zaczely

pod umierac i niechce zeby PO4 z nich sie spowrotem dostalo.Jak muwilem wczesniej druga wersja pralki jest w procesie

Tz Muzgowym.Chyba juz czwarta wersje opracowuje.Ta ostatnia ( mam Nadzieje)zaczyna dosyc dobze wygladac.Przez dwa

miesiace prubowalem rozgrys najwiekszy problem(ruch wody z przyciskiem cisnienia z gory-woda z glownego tenku)

Przez przypadek cos w glowie sie poustawialo i chyba nowy rodzaj dyszy powstal.Wstawilem nowa dysze do starej pralki i jak narazie

smiga jak maly wulkanik.Zobaczymy jak moje PO4 zachowa sie przez nastepne trzy tygodnie.

SK

Ps

Przyklad jak zostawic baniak bez wlasciciela na dwa miesiace:

Zielono jak w puszczy

Skimer zapchany i chodzil jak sie udalo

Pompa do filtra z weglem sfajczona (choczila na sucho)

Filter z weglem chodzil tylko pierwsze dwa dni(skimer wybuchna)

Glowice z vortech pomp zalozone na zly model(pruba naprawy przez telefon)

Dwa nimo na tamtym swiecie

Nie wspomniec koszt i czas(6 godzin)zeby wszystko doprowadzic do ladu.

Jutro walka dalej z usterkami.:banghead


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam nadzieje Sławku że się pochwalisz nowym cudeńkiem?? :clapping


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263034 leoni :

to mam nadzieje Sławku że się pochwalisz nowym cudeńkiem?? :clapping

Jeszcze troche miesiecy zanim dam rade to wszysko pozbieram do kupy.Musze czekac na rysunek

w systemie CAD.Bo ci ktozy bedom ciac caly Acrylic tna go laserowo i z moich bazgran

nie mogli sie doczytac.Cale zklejanie jest tez troche trudne .A jak u ciebie kuleczki szaleja?

Mam nadzieje ze pianka w skimerze zaczyna byc jajeczna.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak u mnie wszystko ok, syfek w kubku śmierdzi że hej, i kuleczki też ładnie się powoli ruszają


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262908 inmar :

Ja wątpliwości nie mam żadnych a u mnie jedynym chyba sposobem będzie spora ilość kulek.

Wyczytałem że zastosowanie ozonu i UV przez złoże pigułek negatywnie wpływa na osiedlanie się bakterii na pigułkach i wydłuża czas dojrzewania filtra

Marek czy ty używasz w swoim systemie ozonu lub uv ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwuch miesiacach kuleczek u mnie.

Sprzatalem kolo tenku I niechcacy

zagladnolem do malego baniaka

gdzie woda z skimera splywa.Az mnie cofnelo

bylo moze tam z dwa centymetry wody(syn akurat go

wyczyscil).Myslalem ze Skunks jak go przejedziesz

to smierdzi najgorzej.Te nie zywe bakterie chyba Skuksa

wyprzedzily.:)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie padło. Woda troszkę mętna ale to dlatego że przestawiam i wiercę skałę :)

Parametry stabilne , ale PO4 zeszło dopiero troszkę w dół po zastosowaniu absorberów..... kulki coś nie mogły do końca dać rady. Jutro wyjmę absorber i zobaczymy czy BIO utrzymają obecny poziom.

A teraz mam pytanie:

Czy nie zauważyliście że kulki ścierają się szybciej i trzeba je częściej dosypywać niż to wynikało w opisach ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie odnośnie kulek: czy jakiś czas po uruchomieniu (u mnie ruszyły 28.05) kulek woda może zrobić się odrobinę mętna? Ile czasu może trwać zanim się wyklaruje? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parman, u mnie była lekko mleczna przez około 4-5 dni.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kulki kręcą się dwa miesiące,przez miesiąc nie zauważałem żadnego spadku PO4,po miesiącu dosypałem ok. 250ml kulek,na efekty nie musiałem długo czekać,od razu zauważyłem systematyczny spadek fosforanów,każdy następny pomiar jest mniejszy.Zauważyłem że zmniejszenie przepływu tak żeby kulki tylko ledwo co się ruszały,po prostu tylko się ocierały jest najlepszym wyjściem.Po dosypaniu kulek,po ok trzech tygodniach zauważyłem że kulek ubywa ok 1cm a filtr ma śred.ok.7,5cm


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez kulek ubywa , okolo 1 cm na trzy tygodnie filtr średnicy 10cm , pewnie co miesiąc bede dosypywał okolo 25ml , bo pewnie takie jest zuzycie miesięczne , parametry zadawalające PO4 - 0,04 , karmię okolo 8 kostek mrożonek dla ryb i 6 kostek dla korali , więc jest ok :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj tez dolaczylem do kolkowych maniakow,od polodnia zaczely sie krecic


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.