Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

dobra skreciłem już maksymalnie pompe i wyglada to tak (sory za jakość filmiku no ale telefonem krecony):

http://www.youtube.com/watch?v=zwEySR3RDtg

juz chyba wystarczy ?

...

przy starcie pelet zrobiłem podmiane i wlałem ampułkę biodigestu, teraz mam zakwit :/ zmętnienie wody i gluty na szybach... szfak musze to czyścic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie: w jakiej odległości od wlotu wody do odpieniacza najlepiej umieścić wylot z filtra z pelletkami? Zaraz przy wlocie? Jeśli nie, to w jakiej odległości? Proszę o poradę. Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tak, by w miare mozliwosci cala woda z wylotu filtra byla zasysana przez odpieniacz. Czasami mozliwe to nie jest. Niektorzy na wyjsciu z filtra maja wiekszy przeplyw niz pompa odpieniacza jest w stanie zassac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma

Myślę, że u mnie nie będzie z tym problemu. Pompa odpieniacza to PSK 2500 na mesh'u, a pompa filtra z pelletkami to NewJet 1200. Mogę ustawić tak, że woda z pelletek będzie zasysana do odpieniacza. Tak zrobić? Z tego, co czytałem są różne szkoły co do wylotu z filtra. Jedni sytuują wylot przy wlocie do odpieńka, inni trochę obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień zmętnienia wody, wymieniłem węgiel na świezy i ch tyle moge zrobić.

Korale niezadowolone. Szaroburo.

DSC00276.jpg

I jeszcze wyjezdzam jutro wieczorem i wracam w niedziele :/ kurka blaszka, chociaz moja dziewczyna bedzie, to w razie W chociaż zadzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

Dziś przeżyłem szok

od czasu zainstalowania BioPelletek czyli od kwietnia

PO4 powoli ale systematycznie spadało

ostatni wynik z niedzieli jaki odnotowałem to 0.22

Jestem na urlopie i mam chwilę czasu więc postanowiłem zrobić wszystkie testy jeszcz raz

Wynik PO4 zaskoczył mnie zupełnie, trzy razy wykonywałem pomiar żeby mieć pewność

nie chce być inaczej, najniższy odnotowany wynik [black]0.06[/black]

Wynik PO4

i tak się teraz zastanawiam czy nagle magiczne kulki dostały kopa czy pomógł zainstalowany w niedzielę nowy odpieniacz.

Wiem że odpieniacz nie ma teoretycznie nic wspólnego z PO4 ale gdzieś czytałem, że dobrze jest mieć przewymiarowany odpieniacz w stosunku do akwarium (u mnie w tej chwili jest przewymiarowany 3 razy)

Pomiary robiłem "małą" Hanną,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku jak bakterie wyjedzą całe no3? Czy nie wyjałowi się za bardzo akwarium? Szczególnie to ma znaczenie w akwariach które mają nie wykrywalne no3. Czy wtedy nie powinno się używać biopelletek? Podobno nie można ich przedawkować, no ale za dużo biopelletek oznacza dużo pożywki dla bakterii, a za dużo bakterii chyba może poczynic jakieś szkody w akwarium. Wiadomo trzeba wtedy dokarmiać korale, ale no3 na jakmś niskim poziomie jest chyba wymagalne?

I następne pytanie. Docelowo pellety wyczyszczą no3 i po4, więc chyba korale miękkie dostaną strasznie w d..ę?:strutin


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, odpieniacz ma sporo do PO4 :strutin usuwa przyczyny jego powstawania.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Kuleczki Vortex.Ponoc troche mocniejsze do PO4

Pare photo tutaj

Ps Jak ostatnia partia tych orginalnych ktora dodalem do pralki

nie bedzie dzialac to dosypie jakies 500ML ,moze pomoze.

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270113 Natan :

Drugi dzień zmętnienia wody, wymieniłem węgiel na świezy i ch tyle moge zrobić.

Korale niezadowolone. Szaroburo.

To i tak masz jeszcze w miare przejzysta wode , ja miałem ponad tydzień totalna biel , woda jak mleko. Po ponad półtora tygodniu woda oczyściła sie w ciągu zalediwie 3 dni, dawanie węgla nic nie dało, odpieniacz czysciłem codziennie pełen pojemnik.Na sakałch, pompkach ,szybach sluzwate gluty bakteryjne. Teraz woda jest bardzo czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#270285 seb :

Darek, odpieniacz ma sporo do PO4 :strutin usuwa przyczyny jego powstawania.

Pozdrawiam

seb

No właśnie SEB, teraz widzę jak wiele wspólnego z PO4 ma odpieniacz :waving

W akwarium nie mam zbyt wymagających korali, głównie miękasy.

Jak PO4 spadło tak nisko pierwsza zareagowała Capnella zupełnie "oklapła"

teraz odpieniacz podłączyłem pod zegar i załączam go tylko na kilka godzin dziennie

PO4 ustabilizowało się na poziomie 0,10-0,12 i wszystko wróciło do normy,

według mnie miękkie lubią trochę "błotka" więc na razie tak im zostawię niech się cieszą :)

Rybki karmię dość mocno około 4-5 kostek mrożonek plus pokarm suchy i algi,

Obsada rybna:

2 szt - Amphiprion ocellaris

1 szt - Zebrasoma Flafescens

1 szt - Paracanthurus hepatus

1 szt - Acreichthys Tomentosus

5 szt - Chromis viridis

1 szt - Valenciennea puellaris

7 szt krewetek , 4 kraby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda dalej mętna, ale o 1/3 mniej niż tydzień temu.

Dzis trzasnalem standardowa podmiane i zmierzyłem no3, po tygodniu z 25-50 spadło do 10 więc leci bardzo fajnie, ale moje korale juz prawie tydzien nie jadły co mnie mocno wkur... lps zaczynaja sie niesmiało otwierać, i nawet swiftia powolutku otwiera polipy... ale to wciąż za mało, coś czuje że długo będe je wyprowadzał na prostą.

i zwiększyłem przepływ przez pelety - wydaje mi się, że przepływ ma kluczową role - im wolniejszy tym szybciej działają, ale i woda mocniej mętnieje.

Jak narazie nie podzielam ochów i achów co do pelet. To zmetnienie to bardzo duży minus, i jeszcze akurat teraz musiało sie to zrobić kiedy musze porobić dużo ładnych fotek, co mnie jeszcze bardziej wkur...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używacie razem z kulkami jakiś absorbentów np rowa phos, węgiel itp?


200l+sump HQI150W+2x39WT5 Reefoctopus RO-PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś leje w tej chwili jakieś bakterie przy kulkach BioDigest czy Cycle ? W erybce doradzili dozować bezpośrednio do wlotu pompy kulek.Są też opinie,aby właśnie nic nie lać.Czy to może indywidualna sprawa ?

Dzisiejszy pomiar PO4 po 4 dniach dołożenia 250ml nowej formuły kulek to 0,24 czyli rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam akwa dopiero od 2 miesięcy. Kulki kręcą się od początku, no powiedzmy.... była tygodniowa przerwa( mały restart), ale od ok 6 tygodni non stop). Byłem dzisiaj w erybce na pomiarach dużą Hanną wynik Po4-008 No3 1,z małym haczykiem. przez ostatni tydzień bardzo obficie karmię a wynik dobry. Bakteri nie leję, wlałem na samym początku w odstępie ok tygodnia 4 fiolki i stop. Narazie wszystko na dobrej drodze.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ja mam akwarium 500 litro od kilku lat -dostałem od żony na imieniny mała hanke po4 miałem 1,94 wszystko żyje fakt ze nie mam twardych ale miekkie i kupe ryb -tak ze rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że amator kulek powinien to przeczytać , nowe biopelets :):clowning:clowning

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1878307

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1874551


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi ryz bez polimerow daleko nie zajedzie z produkcja

bakteri.A sama cena jednego gramu polimeru(czysty)

kosztuje ladne pieniadze.Ciekawe jest ze wielu refiazy

zaczyna sie zastanawiac jakie skutki uboczne maja(na dlusza mete)

dodadki kukurydzy do tych pierwszych kulek (chemia,metale

ciezkie).Moze to tlumaczy czego zmienil producent

dodadki do kulek(olej rybny).Co prawda troche inne firmy przesadaja.

Zaczeli urzywac dodatek do plastiku jako nowe kulki.

(powoduje szybszy rozpad plastiku.)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te bp to chyba jakis szmelc mam je od 2 miesięcy i nic dopiero dodałem rowy i po4 O w jedną noc


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej słychać głosów o likwidacji pelletek.Jak to jest,że jednym pochłaniają fosforany a innym nie ? Może to tylko takie tłumaczenie sobie a system sam sobie pomógł ?Ja zawsze miałem wysokie PO4 i powinno coś zejść a już mam kulek ponad litr.Minął chyba już 3 miesiąc ich działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - u mnie jak się pewnego dnia okazało mam PO4 więcej niż jest na skali w hance. Zastosowałem do zbicia do 0.0 i odłączyłem absorber, od jakiegoś miesiąca utrzymuje się 0.0,

Zauważyłem, że kulki chwalą osoby, które przed nimi miały bardzo niskie poziomy po4, więc wydaje mi się, że kulki pomagają utrzymać poziomy, a zbicie pewnie trwa bardzo długo.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem miesiąc temu absorber i zbiłem z pow. 0,30 do 0,12 nawet,ale po głosach krytyki,że przeszkadzam kulkom dalej już nie próbowałem.Teraz mam 0,24 i pomalutku cały czas rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zbij do 0.0 i wtedy zobacz co bedzie. ja bym tak zrobił:D


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo tego odkąd mam bp polecialy mi eufilje szlak by to chyba zlikwiduje te bp


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.