Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

ok wielkie dzięki za rady, zamówiłem pompę z przepływem 2000l/h mam na filtrze zawór więc w razie czego ją zduszę :)

A czy ktoś jeszcze ma jakieś opinie dotyczące skarpety filtracyjnej na końcu odpieniacza?

wolałbym ją zatrzymać, a jakoś ciężko mi uwierzyć, że bakterie akurat tam mi się

osadzą, zamiast w komorze filtra przepływowego gdzie sa biopellety.

Skarpeta chyba ma wady i zalety. Ja szybko przestalem uzywac jak sie okazalo, ze trzeba je czyscic czesto. Skimer wylapuje z wody rozne rzeczy i drobiazgi rowniez te zywe, wiec chyba tylko od Ciebie zalezy czy chcesz te skarpete czy nie. Ja i tak wylaczam skimmer na godzine w trakcie karmienia.

Jesli skarpeta Ci pomaga w czyms to uzywaj. Mnie raczej przeszkadzala. Pellety+ carbon+purigen i mam wode jak krysztal bez skarpet i moim zdaniem tak jest troche naturalniej, jesli woda ma wolny obieg wszedzie.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKarpety sa zbedne jak z systemem jest w porządku.

Jak bedziesz trzymał stale to będzie ci rosło NO3


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Czasem dobrze zamontować dodatkową filtrację mechaniczną gdy np zaczyna prószyć skała czy babka ma jazdę i robi kipisz w piachu. Należy jednak pamiętać o jednym: często ją zmieniamy lub dokładnie płuczemy. I nie raz w tygodniu ale codziennie lub max co drugi dzień. Wtedy wyłapuje pył z akwa a nie działa jak filtr biologiczny.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKarpety sa zbedne jak z systemem jest w porządku.

Jak bedziesz trzymał stale to będzie ci rosło NO3

Też tak myślę. Skarpeta dobra jako wspomaganie w specyficznych przypadkach i bez częstego czyszczenia tylko zaszkodzi.

Wracając do pelletek, ostatnio dosypywałem trochę, zalałem je wodą z akwarium na jedną noc, następnego dnia dodałem do reaktora i żadnych problemów.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do BIO Pellets czy reaktor musi być w tej samej komorze co odpieniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku zwracano dużą uwagę na to aby wypływ z filtra palet był w pobliżu wlotu odpieniacza. Ale miałem różnie i żadnych różnic nie zauważyłem.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, bo tak naprawde chodzi o to że wypłuw z filtra jest odtleniony.

Puszczenie go na odpieniacz zapewnia wymieszanie sie tej wody z wodą o podwyzszonym poziomie tlenu.

I tyle.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent motywował to wyłapywaniem przez odpieniacz nadmiaru bakterii. Mylił się?

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tylko bazuje na swoich doswiadczeniach.

Jak nie ładujesz w odpieniacz to siada redox.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za problem rurę z filtra wyprowadzić pod pompę odpieniacza? ja tak mam, filtr stoi w komorze za odpieniaczem, a woda prowadzona jest pod pompę odpieniacza i nie ma żadnego problemu.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mówi że jest?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba na prawdę czegoś nie rozumiem, proszę niech ktoś mi to wytłumaczy jak małemu dziecku.

Kupiłem filtr przepływowy BOYU FT-312 Fluidized Filter, ma skośne dno, a sprzedawca

opisuje go jako nadający się do bio pellets. Z pompką 750 l/h nic nie działało,

kupiłem pompę 2000 l/h podłączyłem z zaworem, i jak bym nie chciał, jak bym sie nie starał,

paletki łatają albo po całym filtrze i wylatują do sumpa (musiałem wyjąć kulkę spełniającą

rolę zaworu przeciw zwrotnego, bo wtedy w ogóle już paletki wszystko blokowały) a jak skręcam

i tłumię moc pompy to tworzą się grudy pozlepianych paletek i nic się nie kręci

tak jak powinno.

POMOCY! ;-)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja je wywaliłem właśnie dlatego, że czasem mi się zlepiały i często robiły się bakteryjne gluty... Z drugiej strony paletki są strasznie drogie i szybko schodzą więc wydawałem na nie dużo kasy a i tak nigdy azotany nie spadły mi poniżej 10 mg/l [salifert]. Przestawiłem system na DSB i glony i moim zdaniem jest znacznie lepiej. Biopaletki miałem w jednej komorze z odpieniaczem i woda wypływająca z nich była na bieżąco odpieniana.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie uda mi się tego jakoś wyregulowąc to chyba niestety też zrezygnuje :| Dobrze by było gdyby może napisał ktoś kto ma ten filtr, bo z tego co widziałem wiele osób takie posiadam.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr - Boyu - sam sobie odpowiedziales :-)

daj dobra pompe a najlepiej dobry reaktor - juz DIY bedzie lepszy niz to boyu.

To ze kupisz kulki nie znaczy ze reszta moze byc slaba.

jak ci sie posklejaly to je teraz recznie porozlepiaj i wrzuc do lepszego reaktora.

Jak krece kulki w http://www.aquaspecial.com/filtry.html NANO83.

Tyle że przerobilem dolne sito w miske lejkowa i pompa 750'ka

Wzorowałem się na:

205608-Super-Reef-Octopus-Biopellet-Reactors-BR-70-grouped-d_1.jpg

Mozesz pokrecic tez w serii F

Tu masz eleganckie: http://www.reefmania...okazalosci-2994

a teraz to rzezbisz w .... i oczekujesz wynikow. Ten reaktor co masz jest moim zdaniem za waski

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko. Jak ma się kręcić i jak ma wyglądać dobry rektor:

http://coralvue.com/super-reef-octopus-biopellet-reactors/

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wszystko tkwi najprawdopodobniej w tym , że kupiłem sobie filtr w którym maksymalnie moge umieścić węgiel ;/ eh trochę czasu już w tym siedzę a cholera połasiłem się na taniochę mimo, że dobrze wiem, że w tym sporcie to nie działa. No cóż, kolejna lekcja "skąpy płaci dwa razy" ;-)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tam niby ma być drogiego? Pojemnik do makaronu z tesco, lejek i kawałek rurki? Może być nawet odkryta z góry.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek nie stresuj sie , kazdy tak ma :-)

Ja tez przerabialem 4 filtry po czym okazalo sie ze i tak sa do d*py :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa u mnie to samo... Tani skimer, Boyu filtr, wszystko do kosza. Potem skimer Deltec i filtr specjalnie do pelletek z oddzielną regulacja, jak na filmie LA Fishguys. Drogo ale kupione dawno, nadal działa i jestem zadowolony. Slonowodne akwa nie bardzo sie nadaje do oszczędzania na elementach.

A pelletek nie wiem czy drogie, dopiero dwa razy kupowałem a już rok chodzą. Może tanie szybko schodzą.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pelletek nie wiem czy drogie, dopiero dwa razy kupowałem a już rok chodzą. Może tanie szybko schodzą.

Chyba jednak tak jest: NP-reducing BioPellets consist of a higher molecular mass than most competing products resulting in a longer filter retention time and thus requires less frequent refill then other low molecular weight products which are currently being marketed.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr - Boyu - sam sobie odpowiedziales :-)

daj dobra pompe a najlepiej dobry reaktor - juz DIY bedzie lepszy niz to boyu.

To ze kupisz kulki nie znaczy ze reszta moze byc slaba.

jak ci sie posklejaly to je teraz recznie porozlepiaj i wrzuc do lepszego reaktora.

Jak krece kulki w http://www.aquaspecial.com/filtry.html NANO83.

Tyle że przerobilem dolne sito w miske lejkowa i pompa 750'ka

Wzorowałem się na:

205608-Super-Reef-Octopus-Biopellet-Reactors-BR-70-grouped-d_1.jpg

Mozesz pokrecic tez w serii F

Tu masz eleganckie: http://www.reefmania...okazalosci-2994

a teraz to rzezbisz w .... i oczekujesz wynikow. Ten reaktor co masz jest moim zdaniem za waski

Gdzie można kupić taki reaktor ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek robi swietne filtry do peletek. Mam, troche przerobilem, ale polecam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zo sie orientuje to zoo fokus jest importrem RO


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytałem w sklepach o filtry RO z serii BR, dystrybutor odpowiedział, że będą dostępne za ok. 2 miesiące.


6070_6166.png

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.