Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

W okresie wprowadzania kulek jedyna strata to obumierająca niebieska gąbka, ale kupiłem ją dopiero kilka dni temu i tu akurat przyczyny raczej bym szukał pewnie w powietrzu w worku trasportowym lub problemem z aklimatyzacją.

Ja kupiłem dokładnie tydzień temu niebieską gąbkę i dostał mi się dziurawy woreczek,była 20 min. bez wody.Po trzech dniach otwarła się na całego.Może trafiła mi się ekstra wytrzymała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie ma juz rowy phos, wegla i przeslaem lac KZ'owe preparaty ( oprocz tych na kolor korali )

parametry NO3 0,1-0,2 PO4 0 KH 8,5

Korale starsznie wciagaja mi CA i Mg co widac po przyrostach, mimo iz skrocilem swiecenie pelnym swiatlem o 2 godz.

Doszla 3 razy wieksza obsada ryb a korale karmie codziennie + 2 razy dziennie jedzenie dla rybek.

Podsumowujac, akwa kreci sie glownie na kulkach i odpieniaczu oraz ballingu i 3 krotnie wiekszej razji pokarmowej.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pelletkami wystartowałem 01 kwietnia (chwilę przed primaaprilirowym żartem Skoczka, Seb-a i Przemka, których pozdrawiam, mało brakowało a wywaliłbym kulki do kosza  )

Mam aktualnie 70ml kulek z nowej dostawy na 45l Akwarium które kręcą się w wewnętrznym filterku podłączonym do głowicy 375 l/h

Moje obserwacje to:

- ustąpiło cyjano, piasek znowu czysty

- SPSy i LPS wyjaśniały i wyciągają polipy jak nigdy dotąd

- Quadricolor pompuje się tak że czasami wygląda jak nadmuchana na maxa wielopalczasta rękawiczka o średnicy 20 cm, pewnie znowu się będzie dzielił 

- glony w odwrocie, a już zastanawiałem się czy nie wykonać restartu zbiornika w końcu skała i piasek mają prawie 3 lata.

- odpieniacz działa bez zmian.

Podsumowując moje doświadczenia z kulkami, to dzięki pelletkom zbiornik wraca do dawnego wyglądu i wygląda na to że małe załamanie systemu które nastąpiło po wprowadzeniu piątej ryby w styczniu tego roku ustąpiło. Ja jak na razie jestem bardzo zadowolony z rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255132 smithpl :

No u mnie nie ma juz rowy phos, wegla i przeslaem lac KZ'owe preparaty ( oprocz tych na kolor korali )

parametry NO3 0,1-0,2 PO4 0 KH 8,5

Korale starsznie wciagaja mi CA i Mg co widac po przyrostach, mimo iz skrocilem swiecenie pelnym swiatlem o 2 godz.

Doszla 3 razy wieksza obsada ryb a korale karmie codziennie + 2 razy dziennie jedzenie dla rybek.

Podsumowujac, akwa kreci sie glownie na kulkach i odpieniaczu oraz ballingu i 3 krotnie wiekszej razji pokarmowej.

Troche sie zastanawiam czy przy takim przyspieszeniu

wzrostu ,karmienia itp cz nie sadzisz ze skladniki

mineralne bedzie trzeba dolewac w zwiekszonych ilosciach

Dzieki za twojom opine

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kuleczek cały czas sie uczymy , moje spostrzeżenia od momentu kiedy zabraklo pradu w domu , przed restartem wyczyściłem filter odepchalem dziurki w sitku , troszkę zmodyfikowalem filterek dodając siateczkę od łowienia ryb na same sitko , co zaowocowalo tym że nawet przy wyłączeniu prądu nic się nie zapycha. Dalem też większą pompę , i zastanawiam się czy to nie był błąd ? Owszem kuleczki poruszają się pięknie , ale przepływ wody to 2500 L/h , parametry stanęły w miejscu czyli PO4 , bo tylko ten parametr w moim przypadku jest miarodajny , od momentu czyszczenia wynosi 0,05 i nie schodzi niżej , przy pompie 1000 L parametry PO4 kreciły się w granicach zera , i teraz pytanie czy kulki na nowo dojrzewają , czy przepływ wody jest za duży ?

Zobaczę co będzie za tydzień.

pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek, dolewam.

Nie mam niestety wplywu na wzrost :-)

I tak swiatla jest tylko 6x39W, dobrze ze nie dalem wiecej.

dlatego leje grotech'a i mineraly z KZ

za to ballinga musialem podciagnac z 90ml na 140ml bo strasznie zjadaja mi Ca, Mg i Kh

Najlepiej widac to po acrach ktore dostaly kopa.

na fioletowej widac... 2 tyg temu przeklejalem ja po dolozeniu skaly i przykleilem ja w innym poziomie, widac jak jasne tipy podciagaja bryle z prawej strony aby znow acra rozrastala sie poziomo:

IMG_0930.jpg

Wszystkie SPSy jascnieja do odpowiedniego dla nich koloru:

IMG_0928.jpg

IMG_0927.jpg

wieczorem wrzuce fotke calego akwa bo teraz mam blinki z okna :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś w nocy wyłączyli prąd nie wiem na jak długo ale na pewno dłużej niż 0,5godz.Peletek nie płukałem wszystko chodzi jakby nic się nie stało,żadnych wizualnych zmian u korali ale smrodek z sumpa walił jakiś czas na kilometr,po kilku godz.minęło i znowu jest ok.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kila dni temu nie bylo pradu ponad godzine i rowniez jest ok , ale woń z odpieniacza niezapomniana


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za wasze spostrzenia I info.

Mysle ze jest to dobry dowod jak te bakterie

dzialaja:

przy braku powietrza bakterie gina I

warstwa tych drugich zostaje utleniana

(wydobycie gazu tz zgile jaja)

Nawet przy braku pradu jest dosyc dlugo

czsu przed Czarnobylem

Bakterie dosyc szybko sie dzielom

po awari filter dosyc szybko sie odmawia

bakteryjnie.

Po skladaniu calych wiadomosci jest

dosyc proste okreslenie tych polimetrow

EUREKA!!!!

(jestem ubrany I wana jest pusta)

Sk

Ps

Dla tych co sie troche nudza ciekawy link

Facet probuje polimetry na bardzo zaniedbanym

tenku.Jest to napisane po Angielsku.

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1830864


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Slawku dlaczego piszesz ze "filtr sie odbudowywuje" skoro mowione bylo, ze bakterie zyja w calym tanku, a do kulek tylko na miske podbijaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pelletki kręcą się u mnie prawie od tygodnia. Mam je z drugiej dostawy

Na początku było wszystko ładnie, w sobotę zrobiłem podmianę wody, jakieś 10% i od niedzieli popołudniu woda zaczęła mętnieć i wydaje mi się że z dnia na dzień mętnieje bardziej.

Nie wiem czy to dobrze czy źle.

Po odpalenie pelletek odpieniacz wybuchł :) po czym siadł dosłownie na 5 min i teraz 2 razy na dobę wylewam śmierdzący syf z kubka, a kubek przy myciu jest okropnie tłusty, jakby powleczony taką warstwą silikonu.

Powrót z filtra z pelletkami mam do komory odpieniacza. W komorze zauważyłem takie farfocle :) które osadziły się na szybie i falują :)

Panowie i panie, co z tym zmętnieniem wody, czy to normalne ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile takie zmętnienie może trwać ?

Bo powiem szczerze trochę mnie to niepokoi, bo miękasy zaczynają się zamykać w sobie :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zbiorniku też nie bylo żadnego zmętnienia , odpieniacz ruszyl po 72 godzinach. Może przyczyna zmętnienia leży w zbyt wolnym poruszaniu się kulek wewnątrz filtra?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to mógłby ktoś wrzucić fotki działających od jakiegoś już czasu kulek. U mnie kręcą się od 4 kwietnia i jakoś nie zaobserwowałem spęcznienia. No może coś tam minimalnie - ale chciałbym mieć jakieś odniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kulki 14 dni z drugiej dostawy i odpieniacz nie siadł wogóle

Dużo farfocli osad bakteryjny na szybach w sumpie,odpieniacz wywala faktycznie więcej syfu,ciemnozielone kożuchy

Zmętnienia nie było No3 i Po4 spada ale nie tak drastycznie jak niektórzy opisują a nie zwiększyłem obsady ani nie

karmie dużo obficiej.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karzdy tenk reaguje inaczej Bo w karzdym

jest inna atmosfera biologiczna.Przyrost

bakteri poprzez polimery powoduje czasami

zmiane dominujacych bakteri.Calkowity okres

zminy dominujacych bakteri moze potrwac

nawet do 4-9 miesiecy(zalezy od masy wody

,temperatury,chemi,itp).

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak wydaje się że zmętnienie to oznaka słabo ruszających się kulek w filtrze.

Zmienię zaraz pompę na większą i za kilka dni zobaczę co i jak.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255726 Sebastek :

Mi jednak wydaje się że zmętnienie to oznaka słabo ruszających się kulek w filtrze.

Zmienię zaraz pompę na większą i za kilka dni zobaczę co i jak.

Jakiej mocy masz pompę i ile kulek tak z ciekawości.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pompę 1200l/h na 300 ml kulek

Teraz filterek poszedł na 2000l/h i kulki o wiele jepiej chodzą.

Zobaczę za kilka dni jak się to przełoży na wodę i akwarium


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastem, ja mam pompę 1000l/h i 300 ml peletek. Woda kryształ, peletki kręcą się powiedzmy ... średnio, ale sa cały czas w ruchu. Zmętnienia nie było w ogóle.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda kryształ,a LPS wyłażą z wody niedługo je będę musiał ganiać po chacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.