Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie przeplywu przez filterek , PO4 spada teraz jest 0,04 , a jeszcze tydzień temu bylo 0,12. Teraz widzę jak ważny jest ruch kulek w filterku.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal czyli co zmniejszyłeś ruch kulek czy odwrotnie?


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260428 Bioly :

fal czyli co zmniejszyłeś ruch kulek czy odwrotnie?

Wróciłem do pompy 2500 l/h , co spowodowału ruch kulek w calym obszarze filtra. Przy pompie 1000l/h powstawały strefy gdzie kulki wogole się nie poruszaly.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj przyszły kulki,500 ml zamówiłem i zastanawiam się ile dosypać i czy po trochu czy od razu zadaną dawkę ?

Myślę czy nie wsypać 200ml ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260448 inmar :

Mi dzisiaj przyszły kulki,500 ml zamówiłem i zastanawiam się ile dosypać i czy po trochu czy od razu zadaną dawkę ?

Myślę czy nie wsypać 200ml ?

A sprawdzałeś teraz parametry ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba spadlo o ile dobrze pamiętam ? Przepływ regulowałeś , jak teraz kręcą się Twoje polimery , moze jakis filmik ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmika nie wstawię bo nie umiem,ale regulowałem przepływ bo szybko latały.Może za wcześnie na widzialny konkretny spadek,ale z powodu tego,że mam dość obciążony zbiornik wsypałem dziś 150g to jest około 200ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dzień kulek:

1. woda dalej mętna

2. widac stres zwierzaków sarco,pseudogorgonia,Caulastrea curfata wogóle się nieotwierają.

3. jutro będe zwiekszał orurowanie w kolumnie bo jednak kulki ruszają się za powoli


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260483 leoni :

4 dzień kulek:

1. woda dalej mętna

2. widac stres zwierzaków sarco,pseudogorgonia,Caulastrea curfata wogóle się nieotwierają.

3. jutro będe zwiekszał orurowanie w kolumnie bo jednak kulki ruszają się za powoli

WŁsnie to mnie zastanawia ..hmm u jednych woda robi sie biała ..u innych nie (np.u mnie ) Nie zauwazyłem stresu u korali ,jedynie tubipora dostała ostro po d*pie ...ale czy to przez (kulki) ? nie jestem pewien !!Wode miałem i mam kryształ ,no może teraz troche ładniejszą .:)..Ja tu nie chce cukrowac! bede pisał tylko i wyłacznie prawde..pozd.Dziś zakupiłem pare korali w niespecjalnyn stanie...jak dadzą kopa do góry ,znaczy sie że wode mam ok.Dlaczego kupiłem w tzw. nie specjalnym stanie?? Bo to co mam rosnie,a to co kupiłem to korale które u kogos zaczeły lecieć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260483 leoni :

4 dzień kulek:

1. woda dalej mętna

2. widac stres zwierzaków sarco,pseudogorgonia,Caulastrea curfata wogóle się nieotwierają.

3. jutro będe zwiekszał orurowanie w kolumnie bo jednak kulki ruszają się za powoli

1dwa dni I bedzie ok(to te turbo polimerow)

2Nowe zarcie I sie boja

3powodzenia z rurami

sk

Inmar poczekaj troche(pare dni)miez pomiary

I zapisuj

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dzień kulek:

1. woda dalej mętna

2.pseudogorgonia otworzyła się

3. zmieniłem orurowanie na 1/2" teraz tak kuleczki hulają

Sławku wypowiedź się czy teraz tak może być :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem oglodnac ale link nie dziala.

Milo mnie ze wiekszy wylot pomogl.

Zaloz kurek brzy pompie jak pisalem.

I powoli znajdziesz dobre ustawienie .

Po nagielsku nazywa sie slodki punkt.

( nie o czesc kobiety chodzi ale

podobnie pomoze)tz kulkowy orgazmik.

Sk

Ps dlatego u nas chodza mniejsze pompy

I ten Sam efekt(wielkosc odplywu)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260712 inmar :

Mi działa link,sprawdz jeszcze bo to ważne.Ja miałem słabszy ruch i mi nie działały.

pytanie jak masz zrobiona dysze I jak daje strumien

jest z boku,spodu czy idzie z rora z gory

czy ma tz. T (do gory nogami ustawienie)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolanko w dół.Są dokładne zdjęcia w dziale DIY,ale jeszcze dam sitko bo dziś dopiero zrobiłem.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27574&d=45

Potem dodałem trójnik z drugim zaworem i napędzam z tej pompy filtr z węglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak sławku działa ci ten link bo chce wiedzieć czy na twoje ok jest w pożądku


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przeszczen pomiedzy kolankiem a dnem wiezy

Pytam sie bo jak kolanko jest za wysoko.

Strumien wody przyciaga do siebie wode z wiezy

I przesto kulki nie krzecom sie rowno I siedza

bardziej na dole.

W moim (kupionym) rora mo tylko 8 mm odstemp

od dna. Now wiem czy bedzie trudnedla ciebie

dolozyc kawalek rurki zeby powstala taka przerwa

Masz kolanko I miejmy nadzieje ze nie ma w srodku

gwintu rorka powina wejsc na scisk. Jedynie przed

wlozeniem jej zrob dwo otwory w rorce jakies 10mm

od jej konca srednicy 3-4 mm na przeciwko.(sluzom zeby

pompa sie nie meczyla)

Wtedy cala sila wody bedzie pchala kulki a nie je

ciagla do siebie.

Jedno zapomnialem

ja kulki za slabo chodza to sie zklejajom

pomieszaj je dobze zanim je wsadzisz do filtra

spowrotem


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tygodniu z pelletkami:

- odpieniacz chodzi caly czas normalnie;

- brak zmetnienia wody i nienormalnych (innych niz dobowe) skokow ph;

- no 3 zjechalo z okolo 10 do okolo 2 co mysle ze bardzo wkurzylo jednego z sarco (ten z fluo polipkami) reszta sarco i miekasow ok - karmienie takie jak wczesniej;

- co do twardzieli to ewidentnie kuleczki im sluza - polipuja jak diabli, wracaja na dwoch kolorki;

- glonow nie mialem wiec sie nie wypowiadam w kwestii glonow .... w jednym rogu pojawily sie okrzemki (mysle ze po dolozeniu kolejnego BP+) ale juz zniknely;

- szambo z odpieniacza smierdzi tak samo :) ..... pozdrawiam wszystkich


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy kolankiem na wylocie a dnem jest ok 50cm, sławku możesz bardziej sprecyzowac o co chodzi bo niebardzo kumam :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie o wlocie wody do reaktora(z pompy)

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dam sitko nad wlot to zastanawiam się czy dać strumień wody jak mam teraz czyli w dno czy dać do góry ? Moja kolumna jest wąska,ok 8 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260706 inmar :

Za mocno ci latają,tak to ja nawet na początku szybko nie miałem.

myslalem ze gadam z Leoni

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam ten watek i problemy z dobraniem wlasciwego przeplywu ..... polecam Panowie filtr przeplywowy AM (najlepiej czytaj ekonomicznie pozostalosc po carbolitreactor lub phosphatreactor) .... wystarczy wyciac pierwsze jeden dwa krazki od dolu coby cug na dole byl i odpowiednio ustawic pompe - u mnie new jet 1200 skrecona prawie na maksa ... na 500 ml pelletek idealny a jak teraz sobie patrze to i 800 ml da sie spokojnie wlozyc i bedzie sie odpowiednio krecic ... z wieksza iloscia bedzie problem ... pozdrawiam


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.