Skocz do zawartości
bleq

Czy to na pewno glon ??? pomocy bo juz wymiękam !!!

Rekomendowane odpowiedzi

ok rozumiem

Jutro ze specem zdiagnozujemy na 100% co to za glon i zastanowimy sie ktory sposob walki wybieramy ...

dzieki


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze je sprobowac jeszcze delikatnie zdrapac , te wieksze kępki ?? i wtedy metode głodzenia wprowadzic ??

Bedzie ich mniej wiec moze szybciej odpuszczą ?


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są krótkie to cieżko je zdrapac. Mi dosyć dobrze szło szczoteczka do zębów normalnie w akwa miedzy koralami.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci blequ tak jak mi kiedys ktos inny powiedzial. I przyznam ze na poczatku nie wierzylem...

Jak doprowadzisz parametry do przyzwoitych poziomow to kup twarda szczoteczke do zebow i porzadnie wyszoruj miejsca z glonami. Dziala to na kilka sposobow:

1 wydrapiesz detrytus z "korzeni". Taki detrytus rozkladajac sie odzywia bezposrednio glon mimo ze poziomy nutrientow w wodzie sa niewykrywalne

2 naruszasz i niszczysz pleche glonow przez co spowalniasz ich wzrost

3 zauwazylem, ze pokolce czy slimaki duzo chetniej zjadaja takie zniszczone glony niz kiedy te sa zdrowe i twarde.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas parametry na dobrym poziomie

ogolnie czesto podmianki ostatnimi czasy przez te roszady i proby zabicia tego dziada robilem wiec z wodą jest ok

zrobie jeszcze dzisiaj wszystkie testy dla pewnosci

boje sie tego dziada drapac bo juz raz to zrobilem i efekt byl katastroficzny

szorowalem wlasnie twarda szczotka do zebow i rozsialo sie po calym akwa .....

moze jak sprobuje to skrobac z odrobinką skały i od razu odsysac to nie rozsieje ???

kurna az nie moge w to uwierzyc

pamietam jak chwalilem sie ze nie mam zadnych glonow od samego poczatku przygody ....

przes to dziadostwo akwa od ponad roku leci w dół , ze stresu mi padly mandaryn i salarias bo caly czas musze grzebac i kombinowac

nie mowiac ile korali padlo rowniez przez te kombinacje ....

załamka

skad ten pie.... dziad sie wogole u mnie wzial jak przez ponad 2,5 roku nie mialem zadnego stwora o nazwie glon .....

:(

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugie glony moglbys wyrywac recznie. Tym sposobem usuwasz z akwarium wszystko, co pobraly z wody i ja powoli wyjalawiasz. Szczoteczke do zebow uzyj dopiero, gdy glony beda slabe, mniej zielone, to nic sie nie "rozsieje". A "mniej zielone" beda przy odpowiednich parametrach, utrzymywanych miesiacami. Przez ten czas zrezygnowalbym z podmian czy dodawania jkakichkolwiek extrasow, poza Ballingiem. Dodatkowo, gdy glony straca ochote do wzrostu, moglbys zaciemnic akwa na 2-3 dni, to je dobijesz.

Nic nie pisales o parametrach, a te, poza przedawkowaniem roznych skladnikow odzywczych majacych "wspomoc wzrost i kolor korali", sa tu najwazniejsze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze nie doczytalem ale powiedz jak z PO4?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym gatunku glonow stawiam, ze ma NO3 i PO4 niewykrywalne przez testy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu moze byc pies pogrzebany :(

Kolega powinien sprawdzic wode do podmian jakie ma parametry.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryopsis to nie jest.

Magnez Kenta juz nie dziala jak dawniej. Nawet podniesiony do poziomu 2200 nie przynosi efektu

Zostaje :

Podbic KH do 14 ( u mnie na bryopsis pomoglo) i jak koledzy wspomnieli, walka mechaniczna, biologiczna oraz brak jakiejkolwiek suplementacji czy to jakies kropelki czy podmianka. Zbadac o wode w dolwece i ograniczyc karmienie ryb.

Swiecic normalnie

Czesto tez pomaga olanie zbiornika lub mysl o likwidacj. Nie wiem jak to dziala ale plagi czesto schodza :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto tez pomaga olanie zbiornika lub mysl o likwidacj. Nie wiem jak to dziala ale plagi czesto schodza :thumbup:

Dokładnie. Morszczyzna ma jakieś nadprzyrodzone zdolności, i wyłapuje takie rzeczy. Najbardziej to widać, gdy chce się odłowić rybę - nagle wszystkie inne pływają jak zwykle, tylko tej jednej nigdzie nie widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z tym problem, walka polega na obniżeniu fosforanów. Proponuję częste podmiany wody 10% co dwa tygodnie, bakterie biodigest bioptrim na początku dawka na opakowaniu 2* i sprawdzić przyczynę tzn. odpieniacz lub może coć zeszło na wieczną rafę. Jak obsada czy nie za gęsta.


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem wbrew przeciwnie, kazda kolejna podmiana powodowala coraz wieksza plage.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie CNCRob ma rację iż zwiększenie ilości podmian może pogorszyć sytuację więc krab mitrax miałby ucztę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję sposób w jaki się z tym rozprawiłem, dodam jeszcze że próbowałem algeaxa i nie polecam.Zawsze miałem ukwiały i tym preparatem wykończyłem je wszystkie gdyby nie kolega któremu podarowałem jednego to nie sprzedawałbym już żadnych. Jeśli woda jest przygotowana właściwie i sól ok to nie powodujemy przez podmiany dodawania związków fosforu który jest przyczyną wzrostu tego glonu. Można go próbować usuwać mechanicznie lecz będzie to powodować rozrost jeśli nie wyeliminujemy pożywienia z wody to będzie dalej rosnąć. U mnie walka z glonem trwała ze 3 miesiące i tak jak nagle się pojawił tak zniknął.


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie zgodzę się z tym iż samo PO4 powoduje wzrost glonów bo potrzebne są też inne związki a jeśli mi niewierzysz dodaj sobie np. Fe w niewielkiej ilośći lub przedawkuj inne suplementy

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w walce z tym glonem nie polecam soli bogatej w mikroelementy najlepiej jakaś tania sól np. Instant Ocean i w żadnym wypadku nie dodawać innych związków.


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w walce z tym glonem nie polecam soli bogatej w mikroelementy najlepiej jakaś tania sól np. Instant Ocean i w żadnym wypadku nie dodawać innych związków.

Tego akurat nie napisales w pierwszej wypowiedzi, wiesz co jest jeszcze najdziwniejsze, ze ja z tym glonem wygralem zaprzestajac podmian i rowniez zaprzestajac... plukania mrozonek... co Ty na to?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic nie wiem, kończę bo posądzą mnie o nabijanie licznika postów (fakt że potrzebuję bo muszę sprzedać trochę życia) każdy ma inne doświadczenia, ja nauczyłem się pokory w podejściu do zbiornika i obserwacji. Sposób wyeliminowania tego glonu był taki jak podałem w postach fakt, że trwało to długo i imałem się różnych metod. Jednak myślę że sposób podany w postach wyeliminował ten problem. Pozdrawiam i życzę sukcesów.


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.