Skocz do zawartości
twistman

Twistman 620 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich obserwujących mój wątek :-)

Zgodnie ze wcześniejszymi  zapowiedziami akwarium, o którym tutaj  pisałem, niedługo przestanie istnieć.
Właśnie ukazało się na NR ogłoszenie ze sprzedażą tego zestawu. 

Nadchodzi nowy projekt i nowe wyzwania :-)

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krzysztof szkoda się pozbyć tsk pięknego zbiornika !! Ale z twoim doswiadzczeniem i możliwościami nowy projekt będzie petarda . No to czekam na rozwój sytuacji. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No Krzysztof szkoda się pozbyć tsk pięknego zbiornika !! Ale z twoim doswiadzczeniem i możliwościami nowy projekt będzie petarda . No to czekam na rozwój sytuacji. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest już tak super... Niestety w grę wchodzi już wiek zbiornika - te ponad 3 lata dają juz znać o sobie.
To już chyba najwyższa pora na zmiany.
Będzie trochę nowości i trochę nowych wyzwań. :ph34r: jakaś dziwna, niewidzialna siła pcha mnie w stronę ZEOVITU...:ph34r:
Kurcze muszę tego w końcu spróbować - teraz jest czas na lekturę i przygotowania. 

 

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, spróbuj to "rozchodzić" :) To nie metoda dla Ciebie. Może spróbuj połączyć jej elementy z tym, co teraz robisz ?

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek. Mówiłeś mi kiedyś że trzymanie korali na granicy życia i śmierci to nie dla ciebie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówiłem i doskonale pamiętam tą rozmowę :-)
co więcej dalej tak twierdzę. Pamiętam jak mówiłeś mi, że chciałbyś zbić NO3 i PO4 do kompletnych zer.
Osobiście uważam, że to duży błąd. Co więcej jakiś czas temu mając mniej czasu zagolopowałem się z dozowaniem mixa bakterii i z braku kontroli nad tymi poczynaniami sam popełniłem kompletne zera w baniaku - testy dużą Hanką. Efekt był taki, że po tygodniu wyrzuciłem jedną z największych swoich akpopor , która była ze mną już bardzo długo. "Krzak" został zagłodzony...
Co ciekawe żeby powrócić do No3 na poziomie 2 - co 3 dzień miksowałem po 6 kostek papu + ReefPearls + drobny Hikari. szły też amino Grotecha. Dopiero po 2 tygodniach się udało...

Rozumiem też, że nawiązujesz do ZeoVitu.. Cóż myślałem podobnie do Ciebie, dopóki na poważnie nie zainteresowałem się tą metodą. Okazuje się, że daje ona pewne możliwości regulowania poziomu nutrientów i koralowce wcale nie muszą być na racjach głodowych. KZ Guide mówi jasno, że No3 na poziomie 2 i wykrywalne PO4 jest jak najbardziej OK. Problem chyba polega na tym, że większość z użytkowników tej metody stara się uzyskać w szybkim czasie niesamowite efekty - czego rezultatem jest śrubowanie parametrów a później niepowodzenia.        


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce na granicy życia i śmierci ? Wow Radek ten mit dawno został obalony ;) to nie tak. Bakterie bakteriami, pożywka pożywką to już znamy, pewnie zeolit tak groźnie Ci brzmi...cóż coraz więcej firm ma go w swoich metodach prowadzenia. Czy to z południa polski czy też Fauna Marin. Zeo jest kozak z tym że trochę irytujące jest lanie tajemniczych mikstur z których 90% wg manuala jest polepszaczem kolorów  ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o zeowicie jednak nie do końca rozumiem tą metodę a po ostatnich przygodach Panoramiksa trochę mi się odechciało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzmiało i wiało to fakt ale pamiętaj,że akwesan zaczął, węgiel podkręcił napięcie, a zeo dokończyło :) lecz uważam że każdy kto lubi patyki  musi chociaż liznąć tej metody. Ciężko tylko mi szło w działającym baniaku. Bo na świeżym to poszło jak po maśle:) Dodaje wątek do obserwowanych i czekam na rozwój wydarzeń:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

To już koniec tego tematu.
Oficjalnie akwarium, które tu opisywałem przestało istnieć...
Rozbiórki dokonaliśmy już jakiś czas temu, ale nie było dotąd czasu na aktualizację tematu.
Rozebranie systemu było dosyć czasochłonne i gdyby nie pomoc ekipy z Jadwiga Morska, której za to serdecznie dziękuję, pewnie by mnie trafił szlag.
Korale po wyciągnięciu z wody wydawały się 2x większe niż w baniaku a ryby nie chciały współpracować przy ich łapaniu.
Ostatecznie zajęło nam to cały dzień. Całe życie zostało starannie spakowane i pojechało na wczasy do hotelu u Pani Jadwigi :-)
Ja w tym czasie staram się swoim podopiecznym zapewnić nowe lokum o podwyższonym standardzie.

Wszystkim, którzy obserwowali, komentowali i kibicowali mi w tym projekcie pragnę serdecznie podziękować i jednocześnie zaprosić do swojego nowego wątku, który powstanie już niebawem.

WIELKIE DZIĘKI :-)

large.20170217_141953.jpglarge.16806832_1422486384491221_3162892071679200704_n.jpglarge.16730575_1422486364491223_1215960227915177211_n.jpglarge.16730277_1422486371157889_4825480487877321454_n.jpglarge.16649431_1422486431157883_2669416849071228377_n.jpglarge.20170217_184323.jpg
   

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym płakał jakbym rozbierał takie akwarium. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę to iż stanie nowe zapewne dużo większe akwarium juz tych łez by nie było ;-)

Patrząc po relacji na fejsie to też bym nie płakał po starym ;-) Gratuluję projektu i trzymam kciuki za nowy baniak.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały "Upik" mojego biurowego zbiorniczka z miękkimi koralowcami.
Polyp Lab Medic uporał się z ospą - rybki już od tygodnia czyściutkie :-) Podchodziłem do tego leku z dystansem ale to naprawdę pomogło...
Akwarium prowadzone dalej po "macoszemu" suplementacja "na oko" Podmiany 45 l, na wodzie ze zbiornika domowego robione są  jak jest czas.Ostatnio udaje się to co 2 tyg. Wcześniej bywało to nawet co 8 tyg ...
Wszystko rośnie  ma się nieźle, niestety łącznie z aiptasią..
 

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne akwarium. Możesz coś więcej napisać o tym akwarium jakie wymiary, oświetlenie, i co tam jeszcze masz itd.? Chyba że jest gdzieś temat o tym akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.