Skocz do zawartości
SunRose

Dopalacz do ledow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam METIS 3x150 3Ch. ale rozwazam zakup belki 2 x 54 T5 zeby dopalic ledy - uzupełnić, doswietlić. , jakie polecicie swietlowki ???

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zainteresowany dołożeniem 2 T5 więc podbijam temat. (posiadam maxspecta r420r)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz dopalić? Chyba nie brakuje światła?

Jak masz ustawioną lampę?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, program Bali nie dawał rady, kolory spsów i lpsów były słabe. Dorzuciłem dwie t5 i jest poprawa choć szału nie ma.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysktuowaliśmy o tym na forum wsparcia - program BALI jest fajny ale moim zdaniem nie jest najlepszy do wybarwiania koralowców(odzwierciedla zmiany spektrum na głębokości 1.5m).

Poza tym - ważna jest ustawiona moc - jeśli przesadzimy(a lampa 3x150W moim zdaniem mogłaby chodzić prze 8 godzin dziennie na 50-60% max.) to efektów na pewno nie będzie. Nie będzie kolorów, nie będzie wzrostu - jak to mówił Kononowicz - nic nie będzie :)

Proszę pamietać o wydajności diod która w ciągu ostatnich lat wzrosła dwukrotnie(w stosunku do pierwszych lamp na świetlówkach ledowych).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm szkoda ze nie ma nikt par table dla metis 3x150 :) ale i tak wychodze z zalozenia zeby doswietlic zakamarki wrzucic belke z 2 swietlowkami chociazby 2 x 39


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat a mianowicie moze nei tyle co dopalic ale wybarwic bardziej koralowce na poczatek chcialbym dac belke 2x54 jakie byscie polecili świetlowki do wybarwienia koralowcow ?

Lampe led 3x150 mam ustawiona 2 x niebieskie po 100% i bialy 40 %


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście dopalam LEDY PS BP 160W właśnie tą belką w wersji 2x39, jedyny jej minus to taki że ma jedem półokrągły odbłyśnik i trzeba by ją dać idealnie n aśrodku żeuy oświetliła równo baniak. Ja nie mam takiej możliwości niestwety i leży przy tylnej scianie ale tam mam też głównie skałę więc...Ledy mam na programie Bali moc na w zakładce daylight 70 % a T5 mam ati purple i coral plus, Zauważyłem że miękkie przy tym lepiej polipują a i SPSy nie umierają ale mam je dopiero od tygodnia


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wspieram swoje LEDy tą lampą ;) świetlówki to Blue Plus i Purple Plus efekt jak dla mnie bardzo fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma jakas szybke zabezpieczajaca swietlowki ? czy na golasa :


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na golasa ;-) ale oprawy bryzgoszczelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm zastanawiam sie nad zakupem takiej lampy http://allegro.pl/be...3698676781.html

i dopasowaniem jakis dobrych siwetlowek tylko jakie hmmm

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam(miałem?) taki sam dylemat jak Ty. Zdecydowałem się na 2 belki po 2x54w Hagen Glo za 255zł każda do tego świetlówki 1xPurple Ati, 2xBlue Plus ATi, 1xAquabluespecial. Samymi ledami nie da rady SPS wybarwić...Zobaczymy jaki będzie efekt za jakiś czas po dodaniu T5.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesiace temu dopalilem moja 300 watowa lampe led (50% cool white 50% royal blue) czterema T5 po 54 Wat każda - dwie niebbieskie i dwie purpurowe). T5 zalaczam na okolo 50% cyklu dziennego.

Zdecydowalem sie na ten krok dlatego, ze pod samymi ledami niektóre acropory mialy słaby kolor i bylem ciekaw czy da sie to zmienic. Po tych czterech miesiacach moge powiedziec, że wybarwienie acropor sie poprawilo. Korale chyba maja lepsze przyrosty (chociaz trudno mi to jednoznacznie ocenic wczesniej rosly i teraz tez rosna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Różne korale mają rożne wymagania co do widma światła. Jedne będą rosły najlepiej pod lampą świecącą na "niebiesko" inne będą rosły najlepiej pod lampą czerwono - niebieską a jeszcze inne pod "białą" której widmo ma zawiera światło żółte, niebieskie, zielone czerwone i wszystkie barwy pośrednie. Różne korale w wyniku milionów lat ewolucji przystosowały się do wzrostu na różnych głębokościach a na różnych głębokościach światło ma różną "barwę". Idealnej lampy dla wszystkich korali nie zrobisz. Zawsze trzeba pójść na jakiś kompromis.

Źródło:

http://www.advanceda...013/2/aafeature

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.